wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Sklem wielojęzyczny - jedna strona dwa adresy- domena.com domena.com/en [PS1.7]

  • 1 Odpowiedzi
  • 1781 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomi02

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
 Cześć.

Mam pytanie. Prestashop 1.7 Sklep wielojęzyczny. Główny język angielski.

Przykładowo strona główna w języku angielskim ma adres:

- domena.com

pozostałe języki:

domena.com/de/

domena.com/fr/

Wciskając "home" np. na stronie produktu w różnej wersji językowej przenosi mnie do domena.com/de/ , domena.com/fr/

A na wersji angielskiej przenosi mnie do domena.com/en/.

A w związku z tym wersję angielską strony głównej mam pod dwoma adresami domena.com i domena.com/en/ Czyli ewidentny duplicate content. A tego google nie lubi.

Czy czegoś nie ustawiłem? Jeśli tak to gdzie? Generalnie przyjazne linki, przekierowanie 301 w sklepie ustawione.  Rel=”canonical” w katalogu jest.

Czy to kolejny błąd w p 1.7?

Widziałem w sieci na jakimś sklepie ale w wersji 1.6 , że klikając w home przenosi do domena.com a nie com/en. Ale przy zmianie języka też przenosi na domena.com/en.
Może prestashop w ogóle tak ma i nic się z tym nie da zrobić?

Sprawę rozwiązałem chwilowo przekierowaniem 301 w .htaccess z /an/ na /  i przekierowuje wtedy stronę główną domena.com/en/ na domena.com. Jednak  nie działa to poprawnie w preście ponieważ np, w wersji niemieckiej domena.com/de/ klikając w domena.com/en/ owszem przenosi mnie na pasku przeglądarki do domena.com ale wyświetla się cały czas wersja niemiacka. 
No właśnie co to za przekierowanie w preście? Klikając logo i stronę główną sklepu przenosi na stronę główną ale zostaje się zawsze w tej samej wersji językowej. 

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Sklem wielojęzyczny - jedna strona dwa adresy- domena.com domena.com/en [PS1.7]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2017, 07:58:08 am »
W domenach wielojęzycznych kontener językowy jest wymagany przez Google. Podczas odwiedzania strony zawsze powinno Cię kierować na domyślny język czy to z przeglądarki czy z ustawień. Jeśli tak nie robi dopisz regułkę do htaccess.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl