wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Grupa produktów ze stałym rabatem

  • 0 Odpowiedzi
  • 1241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qiuo

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Grupa produktów ze stałym rabatem
« dnia: Sierpień 25, 2018, 11:28:24 am »
Cześć,
problem rozwiązałem we własnym zakresie, ale dodaje na forum bo może się komuś przydać.

test na presta 1.7.4.1

Problem: Potrzebowałem aby cześć produktów w jednej z kategorii miała stałe ceny (dokładniej cenę minus rabat 30%). Czyli każdy klient, bez względu do której grupy rabatowej należy dostaje stały rabat 30% i tylko ten.

Uwaga! Należy pamiętać aby nie zaznaczać tej ukrytej kategorii jako głównej dla produktu! Raz, że jest ukryta więc ktoś w ścieżce ją kliknie i otrzyma błąd a dwa nie będzie działał nasz rabat 30% tylko rabat grypy klienta.

Za pomocą opcji Specyficzne ceny w Wycenie nie dało się tego zrobić. Klient otrzymywał rabat 30% a potem jeszcze do tego ten z grypy klientów do której należał (cena-30%)-rabat grupy klientów.

Rozwiązanie: Aby ustalić stały rabat na pewne produkty można skorzystać z rabatów kategorii dostępnych w konfiguracji grup klientów. Dodaje się kategorię i rabat dla niej, a ten rabat nadpisuje rabat klienta. Jest tam jednak wymaganie, że dla produktu który ma ten rabat otrzymać dana kategoria musi być podstawowa. No i fajnie, bo nie chcemy, żeby wszystkie produkty w naszej kategorii miały rabat tylko niektóre np  danej firmy. No ale to jak często bywa to ma działać a nie działa :)  Problemem jest ustawienie kategorii domyślnej, jeżeli dwa produkty mają różną kategorie domyślną a oba są w kategorii która otrzymała nasz rabat -30% to oba dostaną ten rabat. Mimo, że powinien tylko ten produkt który ma tą kategorie ustawioną jako domyślną.

Rozwiązanie cd: Jak to ominąć.
Załóżmy, że mamy mieć rabat na ciuchy firmy Krzak wynoszący -30% i to jest stały rabat.
Tworzymy ukrytą kategorię Krzak w ciuchach:
-- |
    -Ciuchy
             -Krzak (ukryta)
    -Buty
    - inne

zamiast do Ciuchów dodajemy rabat kategorii do kategorii Krzak. Produkty z Ciuchów wszystkie mają zaznaczoną kategorię Ciuchy a tylko te z rabatem stałym dodatkowo kategorię Krzak. I to ładnie działa.
Grupa klientów z rabatem 20% dla ciuchów innych firm otrzymuje rabat 20% (np ze 100 zł robi się 80) a dla ciuchów firmy Krzak mamy rabat 30% (ze 100 zł robi się 70).

Jeżeli komuś udało się to jakoś lepiej zrobić, albo ja gdzieś popełniłem błąd (ciągle mnie zastanawia dlaczego ta opcja z kategorią domyślną nie działa) to proszę o sygnał :) jestem jeszcze laikiem w te klocki.

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2018, 12:18:29 pm wysłana przez qiuo »