wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

stany magazynowe, cena hurtowa zakupu i kilka szczegółów

  • 2 Odpowiedzi
  • 3981 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline luki

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
stany magazynowe, cena hurtowa zakupu i kilka szczegółów
« dnia: Wrzesień 06, 2008, 12:06:54 pm »
witam,

mam trzy pytania do znawców tematu:

1. Wprowadzam towar do sklepu, ustalam ilość towaru w magazynie. Zaczynam sprzedaż, jedne rzeczy się sprzedają, inne nie... w końcu dokonuje zakupu w hurtowni w celu uzupełnienia magazynu i co dalej ? mam przeglądać każdy produkt i edytować stan ?

2. W jakim celu autor umieścił w zakładce gdzie wprowadzamy nowy towar "cene netto hurtową" ? Bo jak dla mnie jest to bez sensu skoro i tak nigdzie nie liczy mi ile zarobiłem na sprzedaży...

3. Co kryje się za tajemniczymi pojęciami:
Zakres #
Supplier Reference #
EAN13

pozdrawiam

*

Offline Adk

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stany magazynowe, cena hurtowa zakupu i kilka szczegółów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2008, 05:41:11 pm »
Zakres # -> tego sam nie wiem co autor chcial opisac...
Supplier Reference # -> numer produktu u dostawcy - np. model w katalogu typu: Pentagram P 3106
EAN13 -> Europejski Kod Towarowy - najprosciej mowiac kod kreskowy towaru
www.bio-7.eu - mój prestashop :)
www.pentashop.eu -mój prestashop #2
www.alink.com.pl - moja strona - w przyszłości portfolio heheh stare było już nudne

*

Offline netluk

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • NETLUK.pl
Odp: stany magazynowe, cena hurtowa zakupu i kilka szczegółów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2008, 11:24:23 pm »
ad1.  Do grupowej edycji danych na temat produktów służy import danych, jednak nie do końca on dział poprawnie (przynajmniej ja go jeszcze nie rozgryzłem) i póki co pozostaje ręczne zmienianie wartości magazynu dla każdego produktu.

ad2. Cena hurtowa to wbrew pozorom całkiem słuszna pozycja. Jeśli ustalasz na gorąco cenę  netto na podstawie ceny zakupu netto, to właściwa cena brutto sama się policzy według właściwej stawki podatkowej. poza tym masz wgląd po ile ostatnio kupowałeś towar i czy się zmieniła Twoja cena zakupu.

ad3. Zakres#  to jeśli sprawdzimy w wersji ang. Twój numer katalogowy produktu, jeśli np. prowadzisz własną politykę nadawania produktom tzw. indeksów.

http://www.netluk.pl - nowoczesne technologie