wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Podpięcie Domeny " serwer - Nazwa.pl" do Prestashop 1.6 - Problem

  • 3 Odpowiedzi
  • 1749 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rock10

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Podpięcie Domeny " serwer - Nazwa.pl" do Prestashop 1.6 - Problem
« dnia: Wrzesień 24, 2018, 03:13:38 pm »
Witam,

Mam taki problem. Sklep mam postawiony na Prestashop 1.6. mam wykupiony serwer i domenę na Nazwa.pl

Bardzo proszę o instrukcje co mam dokładnie zrobić aby po wpisaniu domeny otwierał się mój sklep.
Na serwerze podpiołem domene ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem. Bo teraz kiedy wpisuje nazwę swojej domeny to przenosi na mój sklep ale domena znika i w pasku wyświetla się cały adres bazowy: czyli www.adres serwera/katalogi/katalogi/ itd

proszę o podpowiedzi lub jakąś instrukcję.

dodam jeszcze że jak w Panelu administracyjnym presty pozmieniałem w zakładce
Domena sklepu
Domena SSL
URI bazowy
 
to udało się zrobic że po wpisaniu mojej domeny wyświetlił się sklep i została domene i myślałem ze wszystko jest super ale po wylogowaniu z panelu nie mogłem się w ogóle do niego z powrotem zalogować....była zła ścieżka do pliku. wogóle ledwo udało mi się to odwrócić.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Podpięcie Domeny " serwer - Nazwa.pl" do Prestashop 1.6 - Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2018, 04:56:55 pm »
Podaj nazwę domeny. Domenę ustawiłeś oczywiście na konkretny katalog na serwerze, a nie na przekierowanie ?
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline rock10

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Podpięcie Domeny " serwer - Nazwa.pl" do Prestashop 1.6 - Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2018, 06:49:37 pm »
Nazwa domeny rxline.pl


w Panelu administracyjnym ( nazwa.pl ) w opcjach Domeny ustawiłem : Przekierowanie na usługę w nazwa.pl
ustawiłem opcję : Usługa w Twoim Panelu Klienta ( nazwaserwera.nazwa.pl )

Opcję Parkowanie domeny zostawiłem bez zmian a więc jest włączona opcja ( parkowanie domeny ) druga opcja która jest tam dostępna jest to  ( Przekierowanie na adres URL ) tej opcji nie wybrałem

W panelu ACTIVE ADMIN w opcjach domeny ustawiłem opcję : Przekierowanie WWW na katalog na serwerze: tutaj podałem dokładna ścieżke katologu gdzie znajduje sie sklep.

myślę że problem jest z ustawieniem w sklepie. aktualnie jak się wpisze nazwę sklepu to znaczy domenę www.rxline.pl to przenosi na sklep ale domena znika i zostaje adres serwera włącznie z katalogami... niewiem jak ustawić w preście aby wyświetlany był adres domeny i aby nie rozkrzaczał się po tej zmienie panel administracyjny. tak jak pisałem wcześniej po modyfikacji ustawień w sklepie czyli Domena sklepu, Domena SSL, URI bazowy nazwa domeny się wyświetlała ale niemogłem się zalogować do panelu administracyjnego bo ścieżka była zła...


*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Podpięcie Domeny " serwer - Nazwa.pl" do Prestashop 1.6 - Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2018, 06:58:40 pm »
Zobacz jaką domenę masz ustawioną w zakładce SEO&URl w prescie.