wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Uaktualnienie tłumaczenia

  • 10 Odpowiedzi
  • 13799 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline interpapier

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Uaktualnienie tłumaczenia
« dnia: Luty 08, 2010, 06:23:53 pm »
Bardzo proszę o pomoc przy ręcznej aktualizacji tłumaczenia.

Presta 1.2.2.0 w pełni przetłumaczona na język polski.

Jednak przy jakiejkolwiek próbie modyfikacji tłumaczenia w panelu administracyjnym część tłumaczenia zwyczajnie znika co skutkuje powrotem do wersji angielskiej. Co ciekawe nie dzieje się tak z całym sklepem, ale powiedzmy na oko połową tłumaczenia... (chyba głównie modułów)

Domyślam się, że może chodzić o brak właściwych uprawnień jakiś plików
Stąd moje pytanie - jeżeli dobrze kombinuję, to jakie uprawnienia powinienem nadać i jakim plikom żeby wszystko miało "ręce i nogi" i dało się swobodnie tłumaczyć bez takich incydentów.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 06:47:17 pm wysłana przez interpapier »

*

Offline ferges

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2010, 09:28:56 pm »
Wydaje mi się, że u mnie jest to samo. Po zainstalowaniu dodatkowego template zniknęła mi 'połowa' języka polskiego. Część rzecz jest po angielsku, część po polsku.

*

Offline interpapier

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2010, 09:31:41 pm »
Mnie już to do szału doprowadza...
Przed chwilą dokonałem uaktualnienia do wersji 1.2.5 mając nadzieję, że problem zniknie, ale niestety nadal występuje... jakakolwiek modyfikacja tłumaczenia skutkuje wywaleniem połowy tłumaczeń.

*

Offline ircykk

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • -4
    • www.ircykk.pl
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2010, 10:05:31 pm »
skoro w tłumaczeniach modułów to sprawdź te pliki, w katalogu każdego modułu jest plik tłumaczenia

*

Offline interpapier

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2010, 07:52:37 pm »
Ale co mam sprawdzić?

Nie wiem jak te pliki mają wyglądać, co mają zawierać i jakie mają mieć atrybuty.

Przykładowo - mój koszyk wygląda następująco:



Natomiast pliki (jak sądzę) tłumaczeń w katalogu blockcart wyglądają tak:

en.php:

Cytuj
<?php

global $_MODULE;
$_MODULE = array();

pl.php:

Cytuj
<?php

global $_MODULE;
$_MODULE = array();
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_c2e1362a9710a3dd86f937c2ea1f336d'] = 'Blok koszyka';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_b3c2bf363aa5f1a47c4b1c718ec15a13'] = 'Dodaje blok zawierający koszyk klienta';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_eb4ae207521bbe6403f7fe9564d38cda'] = 'Ajax: Nieprawidłowy wybór.';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_f4d1ea475eaa85102e2b4e6d95da84bd'] = 'Potwierdzenie';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_c888438d14855d7d96a2724ee9c306bd'] = 'Zaktualizowano';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_f4f70727dc34561dfde1a3c529b6205c'] = 'Ustawienia';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_614a8820aa4ac08ce2ee398a41b10778'] = 'Koszyk - Ajax';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_00d23a76e43b46dae9ec7aa9dcbebb32'] = 'Włączony';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_b9f5c797ebbf55adccdd8539a65a0241'] = 'Wyłączony';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_dba281afb9a38e654ea9dab4cd6cb0ca'] = 'Aktywuj tryb AJAX dla koszyka (kompatybilne ze standardową skórką)';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_c9cc8cce247e49bae79f15173ce97354'] = 'Zapisz';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_20351b3328c35ab617549920f5cb4939'] = 'Dostosowanie #';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_ed6e9a09a111035684bb23682561e12d'] = 'usuń produkt z koszyka';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_9e65b51e82f2a9b9f72ebe3e083582bb'] = 'jest pusty';
$_MODULE['<{blockcart}prestashop>blockcart_a85eba4c6c699122b2bb1387ea4813ad'] = 'Koszyk';


I co w związku z tym?

*

Offline interpapier

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2010, 08:03:58 pm »
Udało się!

Odpowiedź znalazłem tutaj:

 http://www.prestashop.com/forums/viewthread/32385/P15/translations/translation_tool_problem_update_doesnt_work_solved

Tworzymy plik php.ini który zawiera dwie linijki:
Cytuj
suhosin.request.max_vars = 2048
suhosin.post.max_vars = 2048

Następnie wrzucamy plik do katalogu admina i voila! wszystko działa jak należy.

*

Offline przemek

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2010, 09:25:33 am »
czesc.

Mam preste 1.2.2 i ma problem z tłumaczenie samych modułów w adminie. W sklepie wszystko jest ok, w adminie mam wszystkie tłumaczenia ale nie wyswietlaja sie one - chodzi o same moduły. Jeden moduł mam tylko z polskim tłumaczeniem. Wgrałem plik php.ini ale niestety nie pomogło to. Czy ktos może udzielic dodatkowych wskazówek co trzeba zrobić aby moduły były przetłumaczone.
Z góry dzieki za odpowiedź

pozdrawiam Przemek

*

Offline Esik

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 01:22:14 pm »
Wydaje mi się, że u mnie jest to samo. Po zainstalowaniu dodatkowego template zniknęła mi 'połowa' języka polskiego. Część rzecz jest po angielsku, część po polsku.
Miałem ten sam problem w moim niedawno zainstalowanym presta 1.4.3,  plik php.ini z zawartością jak wyżej wkleiłem do katalogu 'yoursite/prestashop/admin_xxx'
Po wprowadzeniu powyższych zmian u mnie wszystko gra.

*

Offline unimix

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2011, 12:48:06 pm »
hej,
wersja 1.4,mam niestety podobny problem tylko niestety mam go przez swoją głupote,miałem prawie wszystko cacy poza jedną linijką i zacząłem kombinować uaktualniłem tłumaczenie no i resztę już wiecie część przetłumaczona reszta nie,teraz za diabła nie mogę przywrócić do stanu sprzed.
Zrobiłem tak jak pisaliście powyżej(utworzyłem w notatniku php.ini i wkleiłem do yoursite/prestashop/admin_xxx' ) ale u mnie nie widać zmian,chyba że coś sknociłem,pomóżcie bo wyjde z siebie i stane obok :))
stronka jest tu http://shigi.pl

*

Offline gumibear

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2011, 12:41:31 pm »
Tworzenie pliku php.ini ze zmienionymi wartościami dla suhosin ma sens tylko w przypadku, kiedy nie można wejść do tłumaczeń (sklep wyrzuca wtedy komunikat o zbyt małych wartościach suhosin).

Natomiast jeśli udaje nam się wejść do tłumaczeń to problem raczej tkwi w braku tłumaczeń pól.
Nie zapominajmy, że każda nowa templatka ma (lub mieć może) swoje własne pola tekstowe. I takowe należy własnoręcznie przetłumaczyć.
Chyba że pola te nie zostały udostępnione w module tłumaczeń, czyli nie zostały spięte wywołaniem {l s='cośtamcośtam'} - wtedy musimy edytować adekwatne pliki i w nich nanosić zmiany.

*

Offline DeeJaYxxx

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Uaktualnienie tłumaczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:50:03 pm »
Mam ten sam problem, co założyciel tematu. Mam preste 1.3.1 z wgranym polskim językiem. Wrzuciłem mu jeden z darmowych szablonów i ...

Loguję się na admina, odpalam zakładkę Narzędzia -> Tłumaczenia i modyfikuję 'moduł tłumaczenia'.
Jak przetłumaczę coś i dam 'Uaktualnij tłumaczenie' to pisze ładnie, że tłumaczenie zostało zaktualizowane, ale tak na prawdę wcale nie zmienia tłumaczenia w sklepie.. wręcz przeciwnie, wysypuje całe tłumaczenie i zmienia część tłumaczenia na angielski.

Próbowałem z plikiem php.ini i niestety nic to nie dało...

Kolega gumibear napisał:
Cytuj
Natomiast jeśli udaje nam się wejść do tłumaczeń to problem raczej tkwi w braku tłumaczeń pól.
Nie zapominajmy, że każda nowa templatka ma (lub mieć może) swoje własne pola tekstowe. I takowe należy własnoręcznie przetłumaczyć.
Chyba że pola te nie zostały udostępnione w module tłumaczeń, czyli nie zostały spięte wywołaniem
Kod:
{l s='cośtamcośtam'}
- wtedy musimy edytować adekwatne pliki i w nich nanosić zmiany.


Otóż są udostępnione w module tłumaczeń pola tekstowe do przetłumaczenia haseł z templatki. Gdy je przetłumaczę i wcisnę 'Uaktualnij tłumaczenie' (wyskoczy komunikat, że tłumaczenie zostało zaktualizowane), to jak później jeszcze raz włączam Narzędzia -> Tłumaczenia -> modyfikuj 'moduł tłumaczenia' to nie ma tego całego tłumaczenia, które napisałem w polach tekstowych. te pola są znowu puste.

Mam nadzieję, że w miarę logicznie przekazałem swoje spostrzeżenia,
Bardzo proszę o pomoc! Stawiam piwo, jak ktoś mi pomoże :)
Pozdrawiam