wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Blok kategori v1.0

  • 5 Odpowiedzi
  • 3319 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline skaff

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 1
Blok kategori v1.0
« dnia: Luty 13, 2010, 07:42:43 pm »
Witam

od jakiegoś czasu dłubie sobie przy preście. natrafiłem na jeden problem którego nie jestem w stanie obejsc a moje doświadczenie przy zabawie z takimi rzeczami jak PS jest średnie.
Otóż  chodzi o to że po zainstalowaniu modułu blok kategorii w wersji 1.0  po najechaniu myszą na dany blok podswietla sie on na kolor różowy. po kliknieciu aby rozwinęło sie drzwo  kategoria główna  zaczyna swiecic na różowy kolor a podkategorie po najeżdzaniu myszą także zaczynają sie podswietlac.... to sie nazwa chyba efekt hover czy jakos tak :/  ponizej screen z problemem. czy ktos wie jak pozbyc sie tego różowego i zamienic go na inny kolor ???  


Bardzo prosze o pomoc gdzie szukac  mozliwosci zmiany tego koloru..

*

Offline forestce

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 61
  • 0
Odp: Blok kategori v1.0
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2010, 09:44:50 pm »
nie wiem czy dobrze myśle ale sprawdz w folderze img tam jest plik z trzema grafikami rózowymi grafikami sprobuj je podmienic na własny kolor moze da to rade.

*

Offline skaff

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 1
Odp: Blok kategori v1.0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 02:05:55 am »
niestety ten sposób nie dziala.....  pierwsze co zrobilem to podmienilem różowe gify na zielone z zachowaniem nazw tych różowych......  ale efektu żadnego..... wydaje mi sie ze to w jakims cssie chyba jest ..... ponieważ zmiana podswietlenia na konkretny kolor  jest wpisana w divie..... tylko pytanie gdzie.... nie znam nawet oznaczenia koloru  np :   #f8e1a0   

gdybym chociaz znał oznaczenie koloru ( w koncu to standard przy instalacji bloku kategorii v1.0 )
to bym przeszukał całą baze......   mam nadzieje ze ktos juz rozwiazał kiedys ten problem i podsunie jakiś pomysł chociaz gdzie szukać   np w edycji global.css   po wpisaniu frazy Category  nie znalazlo mi w zadnym trafieniu tych kolorów :/   a Microsoft frontpage  pokazuje tylko link do danej pozycji  czyli np :  ....costam costam.pl/..... category-cms28 ......   i nic pozatym ..... zero info o czcionce czy kolorze :/

*

Offline pturekp

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Blok kategori v1.0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2010, 03:13:49 pm »
Sprawdź global.css w okolicach wiersza 1420-1430.

Znajdziesz tam:
div#categories_block_left ul.tree li a.selected
div#categories_block_left ul.tree li a
itp.

A na przyszłość, jeżeli chcesz dokonywać poważnych modyfikacji, przydałoby się trochę bardziej poznać CSS i nie działać po omacku, ale wykorzystać dostępne narzędzia, np. Firebug, który w łatwy sposób pomaga odnaleźć szukany fragment kodu.

*

Offline skaff

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 1
Odp: Blok kategori v1.0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2010, 08:27:24 pm »
pturekp  niestety nie miałeś racji ale dzieki za dobre chęci.

Odpowiedź na nurtujące pytanie jak pozbyć się różowego koloru z bloku kategorii w wersji 1.0  znajduje sie w katalogu :   \\modules\blockslidingcategories\ w pliku menu.css    mozna takze dodatkowo sprawdzic  np      pl.php lub pokrewne jednak w moim przypadku w pliku menu.css  znalazlem rozwiązanie. jest tam informacja na ok 40 wierszy   i chyba tylko o 2 albo 3 kolorach  wiec na pewno szybko to znajdziecie i podajac odpowiednia wartość zmienicie ten wkurzający różowy kolor.


PS - pturekp, dzieki za porade odnosnie  szukania po omacku itd....  jednak wlasnie przez takie szukanie poznaje  całą strukturę  i zasadę dzialania....  żaden tutorial, manual czy literatura fachowa nie nauczy cie tego jak zaczniesz samemu dłubać i dochodzić po mału do celu. oczywiscie w gre wchodzą także porady od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek jednak osobiscie wolę działać po swojemu.... robie to hobbystycznie  wiec jak sie wy*****oli  to bede mial nauczke i tyle ....   Peace :D

*

Podemski

  • Gość
Odp: Blok kategori v1.0
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2010, 10:58:21 pm »
pturekp  niestety nie miałeś racji ale dzieki za dobre chęci.

Odpowiedź na nurtujące pytanie jak pozbyć się różowego koloru z bloku kategorii w wersji 1.0  znajduje sie w katalogu :   \\modules\blockslidingcategories\ w pliku menu.css    mozna takze dodatkowo sprawdzic  np      pl.php lub pokrewne jednak w moim przypadku w pliku menu.css  znalazlem rozwiązanie. jest tam informacja na ok 40 wierszy   i chyba tylko o 2 albo 3 kolorach  wiec na pewno szybko to znajdziecie i podajac odpowiednia wartość zmienicie ten wkurzający różowy kolor.


PS - pturekp, dzieki za porade odnosnie  szukania po omacku itd....  jednak wlasnie przez takie szukanie poznaje  całą strukturę  i zasadę dzialania....  żaden tutorial, manual czy literatura fachowa nie nauczy cie tego jak zaczniesz samemu dłubać i dochodzić po mału do celu. oczywiscie w gre wchodzą także porady od bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek jednak osobiscie wolę działać po swojemu.... robie to hobbystycznie  wiec jak sie wy*****oli  to bede mial nauczke i tyle ....   Peace :D

Oby więcej takich początkujących, z takim podejściem :) Plusik do Ciebie :)