wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

export i import listy produktów

  • 6 Odpowiedzi
  • 1737 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline swiezyxxx

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
export i import listy produktów
« dnia: Grudzień 19, 2018, 02:16:14 pm »
Cześć, mam taki problem, jestem nowy na forum. Po exporcie produktów do pliku .csv po pierwsze znikają polskie znaki w pliku otwieranym przez excela (1 linijka na zdjęciu) oraz podaje niewłaściwe lokalizacje obrazów przypisanych do produktu (2 i 3 linijka). Obraz ma nazwę img1 a w wyeksportowanym pliku .csv podaje https://sklep.com/24/hummingbird-printed-t-shirt.jpg. Podpowie ktoś dlaczego tak się dzieje i jak nad tym zapanować?

*

Offline swiezyxxx

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: export i import listy produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2018, 02:24:56 pm »
Dodam jeszcze, że oczywiście się nie da zaimportować z powrotem tej listy produktów. I jeszcze jedno pytanie przy okazji czy plik .csv z listą produktów jeżeli wszystko jest okey możemy zaimportować do różnych wersji prestashop czy tylko do tej z której był eksportowany?

*

MERA

  • Gość
Odp: export i import listy produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2018, 03:15:53 pm »
Jak otwierasz w excelu to musisz przekodować w notepad ++ najpierw w ansi  a następnie w utf-8 . Pliki w csv można wgrywać do każdej wersji prestashop

*

Offline swiezyxxx

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: export i import listy produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2018, 03:28:04 pm »
Ok dziękuję, spróbuję tak zrobić. A co z tymi obrazami produktów i ich lokalizacją w plicu csv? Jak daje zbadaj element w konsoli również pokazuje linki do tych startowych z szablonu a w panelu administracyjnym są moje nazwy i zdjęcia, tylko nie w pliku wyeksportowanym..

*

Offline swiezyxxx

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: forum
Odp: export i import listy produktów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2018, 01:02:50 pm »
Pomoże ktoś jeszcze bo nie wiem czy mam zaćmienie czy coś jest nie tak z tym excelem.
Eksportuje sobie oryginalny plik .csv z panelu admina. Otwieram go w notepad++ daję koduj w ANSI następnie koduj w UTF-8 i zapisuje plik. Otwieram w excelu podmieniam dane w komórkach i zapisuje spowrotem. Jak ponownie otwieram w notepad++ są znowu błędy (obrazek1). Gdzie popełniam błąd?

Druga sprawa, że importując spowrotem ten sam plik nawet bez jakiejkolwiek edycji prestashop sam wprowadza korekty w produktach (obrazek2), o co w tym chodzi?

*

MERA

  • Gość
Odp: export i import listy produktów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2018, 03:07:05 pm »
Excel otwiera ci w ANI i ty go zapisujesz w tym kodowaniu .musisz znowu w C++ przekonwerterować na UTF-8

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: export i import listy produktów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2018, 11:04:11 am »
Zamiast bawic sie w notepad++ i jakiekolwiek konwersje najlepiej, najprosciej i najszybciej jest korzystac z darmowego Open Office, ktory ma mozliwosc automatycznwj konwersji przy odczycie i zapisie csv

Co do zdjec, przed exportem do pliku wylacz przyjazne linki i konwersje linku zdjecia wbopcjach SEO
design4VIP z innej strony...