wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z instalacją

  • 0 Odpowiedzi
  • 3266 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline TomekT

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Problem z instalacją
« dnia: Luty 15, 2010, 04:03:11 pm »
Witam,


Na początek chce zaznaczyć ze jestem dość zielony z zagadnień informatycznych ale,,

Mam sklep na www.wolf-garten.pl/wolfgarten. Wykasowałem stary sklep z serwera i wruciłem na serwer sklep PrestaShop najnowsza wersja. niestety wyskoczył błąd po wpisaniu adresu www.wolf-garten.pl?wolfgarten/prestashop/install  przypuszczam, że jest to spowodowane tym że nie za bardzo wiem jak wykonać następujące czynności przed instalacją:

2. Włącz bibliotekę GD. W domyślnej instalacji PHP biblioteka GD jest wyłączona. Standardowa procedura w Windows to:
a. W katalogu głównym PHP otwórz plik php.ini.
b. Odkomentuj linię extension=php_gd2.dll (znajduje się ona, mniej więcej, w połowie zawartości pliku, w środku długiej listy rozszerzeń) poprzez usunięcie ;
Nie wiem gdzie jest ten plik itd, oraz

6. Podczas połączenia przez FTP z Twoim serwerem upewnij się, ze następujące foldery PrestaShop posiadają odpowiednie uprawnienia - ‘write’ (znane również jako “CHMOD 777” - opis uprawnień plików znajdziedzie tutaj): /config, /upload, /download, /tools/smarty/compile - ale nie nadawaj uprawnień rekursywnie (dla ich podfolderów). Następnie sprawdź uprawnienia i jeśli trzeba to najdaj im atyrbut ‘write’ rekursywnie(razem z ich podfolderami): /img, /mails, /modules, /themes/prestashop/lang, /translations

Generalnie prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie tych dwóch podpunktów

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomek