wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kilka rodzajów jednego artykułu na jednej stronie

  • 3 Odpowiedzi
  • 2467 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gouomb

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Kilka rodzajów jednego artykułu na jednej stronie
« dnia: Luty 16, 2010, 09:55:54 pm »
W moim sklepie chciałbym sprzedawać zdjęcia, i problem polega na tym ze w innych cms-ach tego typudało sie ustawić zebym mial np w kategorii głownej -> natura, jeden artykuł (zdjęcie) po wybraniu zdjęcia było do wyboru jaki format a4,a3,a2 (i kazdy miał swoją inna cene) czy da sie takie cos zrobic w Presta ? (chodzi mi o takiego combo-boxa z rodzajami artykułu zeby nie tworzyć kilku artykułów o innych formatach)

- tak jak jest tu np http://demo.sklepyfirmowe.pl/opis/296041/konsola-nintendo-ds-lite.html do wyboru biały czarny tylko ze moje rozniłyby sie ceną

- tak jak gośc ma tutaj http://crossover24h.pl/product.php?id_product=68 rozmiar (tyle ze tu ma tez 1 a ja bym chcial kilka rozniącychsie ceną)

*

Offline stoper

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
Odp: Kilka rodzajów jednego artykułu na jednej stronie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2010, 11:02:59 pm »
Wejdź do panelu admina a tam: Katalog/Grupy i atrybuty
Możesz dodać do sklepu np mydełko, które będzie w paru wariantach kolorystycznych bądź wielkościowych dla rożnych kolorów czy rozmiarów możesz nadać inną cenę.



*

Offline gouomb

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Kilka rodzajów jednego artykułu na jednej stronie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2010, 02:47:57 pm »
czyli robie tak np 3 artykuły mydełko szare mydełko białe i mydełko kolorowe potem to grupuje ? i grupa jest jako jeden artykuł ?

a te 3 mydełka co stworzylem to przeciez bedaistniały jako 3 osobne artykuły w jakiejs kategorii

*

Offline gouomb

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Kilka rodzajów jednego artykułu na jednej stronie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 03:32:27 pm »
(edytowałbym ale jakos niedowidze gdzie sie edytuje)

wiec doszedłem do tego jakby ktos nie wiedzial
1)tworzymy artykuł np "mydło"

2)potem grupy i tam tworzymy grupe np "wielkość" w grupie wielkość tworzymy np 2 atrybuty "duże" i "małe" zapisujemy grupe

3)przechodzimy do ktalogu z naszym "mydełkiem" i w jego edycji wybieramy kombinacje atrybutów wybieramy grupe "wielkość" i atrybut duże ponizej w polu wpływ na cene wybieramy np wzrost pokaze nam sie pole o ile ma wzrosnac cena podajemy np 10zł i dodaj kombinacje

4) z małym np to samo tyle ze dajemy spadek ceny np o 10 zł ... i znowu dodaj kombinacje

strasznie to zagmatwane i nie wpadłbym na to sam ale mysle ze tez komus pomogłem pozdrawam