wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Gdzie znajdę te funkcje?

  • 4 Odpowiedzi
  • 2223 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Arbre

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Gdzie znajdę te funkcje?
« dnia: Luty 23, 2010, 08:26:41 pm »
Witam,
Mam niemały problem, na forum supportowym samej presty o pomoc nie łatwo, więc zapytam tutaj:
Może ktoś wie, w którym pliku są funkcje odpowiedzialne za validację formularzy, oraz ich wysyłanie?
(Chodzi mi o Panel Administracyjny) modyfikuję kod, jestem przy 3/4, wszystkie moduły które mają korzystać z modyfikacji, są przygotowane, tylko nie potrafię się uporać z tym nieszczęsnym dodawaniem do bazy ;O Cały czas wywala komunikat "the field manufacturers is invalid"... zapewne chodzi o reguły przy validacji itd, co też właśnie próbuję zmienić...
Z góry dzięki za odpowiedzi.

*

Podemski

  • Gość
Odp: Gdzie znajdę te funkcje?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2010, 12:53:24 am »
Eee, każda klasa ma powiązaną zakładkę z /admin/tabs/ - w admin/tabs masz kod odpowiedzialny za wszelkie działania administracyjne, musiałbyś się określić dokładnie co chcesz zrobić a Ci nie wychodzi ;-)

*

Offline Arbre

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Gdzie znajdę te funkcje?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 01:03:10 am »
próbuję dodać jedno pole (bądź zmienić istniejące na typ "multiple" by przyjął mógł przyjąć więcej niż jedną wartość) i wszystko pięknie, tylko nie przechodzi validacji...

*

Podemski

  • Gość
Odp: Gdzie znajdę te funkcje?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2010, 01:05:42 am »
W każdej klasie masz mniej więcej coś takiego:

$this->fieldsDisplay = array(
'id_address' => array('title' => $this->l('ID'), 'align' => 'center', 'width' => 25),
'firstname' => array('title' => $this->l('First name'), 'width' => 80, 'filter_key' => 'a!firstname'),
'lastname' => array('title' => $this->l('Last name'), 'width' => 100, 'filter_key' => 'a!lastname'),
'address1' => array('title' => $this->l('Address'), 'width' => 200),
'postcode' => array('title' => $this->l('Post/Zip code'), 'align' => 'right', 'width' => 50),
'city' => array('title' => $this->l('City'), 'width' => 150),
'country' => array('title' => $this->l('Country'), 'width' => 100, 'type' => 'select', 'select' => $this->countriesArray, 'filter_key' => 'cl!id_country'));

Przeanalizuj kod jakiejkolwiek klasy, albo modułu dodatkowego. Wbrew pozorom dodanie pola w administracji nie jest trudne! :)

*

Offline Arbre

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Gdzie znajdę te funkcje?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2010, 01:25:18 am »
ok czyli mam teraz coś takiego:
$fields['id_manufacturer'] = intval($this->id_manufacturer);I o to mi w sumie chodzi, mogę sobie modyfikować, tylko hmm tutaj mam zgryz, bo nie wiem jak mam się odnieść do pola typu multiple, normalnie, powinno się poprzez tablicę (przykładowo: id_manufacturer[xx]) i problemu nie ma, jednak tutaj ciężko mi powiedzieć jak to mogłoby wyglądać...