wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem ze starym sklepem

  • 6 Odpowiedzi
  • 2778 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline TomekT

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Problem ze starym sklepem
« dnia: Luty 24, 2010, 07:44:37 pm »
Witam,

Problem tylko pośrednio dotyczy presty, ale bardzo mnie nurtuję i liczę na Waszą pomoc.
Pod adresem www.wolf-garten.pl/wolfgarten odpaliłem sklep na preście. Jednak wcześniej miałem tam już swój sklep i tu się zaczyna mój problem. Gdy wpisze w w google np sekator wolf-garten to pojawiają się odnośniki, ale do mojej starej strony i jak sie na nie kliknie to wyskakuje błąd 404. Czy jest możliwość aby po kliknięciu w te stare linki przekierowywało na moją nową stronę? Od razu powiem ze stary sklep usunąlem z mojego serwera (home) i do tego samego katalogu zainstalowałem preste. Z góry dziękuje za pomoc.

pozdrawiam
Tomek

*

Podemski

  • Gość
Odp: Problem ze starym sklepem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2010, 12:51:27 am »
Dość ciekawy problem. Może przejdź na adres www.wolf-garten.pl/sklep/ a z http://www.wolf-garten.pl/wolfgarten zrób redirect 301 na /sklep?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Problem ze starym sklepem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 09:37:27 am »
zrob redirect 404 na strone glowna sklepu, to wystarczy
a najlepiej zrob oddzielny redirect dla botow google ktore skieruj na sitemap tak zeby ci przeindeksowalo nowy sklep i zastapilo stare linki
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline TomekT

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Odp: Problem ze starym sklepem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2010, 10:18:53 am »
Witam,
Dzięi za radę postaram się tak zrobić. Jednak...
Kolejny zonk mi się wkradł. Cos tam grzebałem na tym serwerze i teraz jak wchodzę na moją strone www.wolf-garten.pl/wolfgarten i próbuje wejśc  wobojętnie jaką kategorie produktu to wyskakuje błąd 404. Mam nadzieję, że nie utraciłem wszystkich produktów. W adminie wszystkie są. Z czego to może wynikać?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Problem ze starym sklepem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2010, 10:22:27 am »
zly plik htaccess
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline TomekT

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Odp: Problem ze starym sklepem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2010, 10:56:50 am »
Paweł niepotrzebnie zaznaczyłem przyjazne linki. po odznaczeniu wszystko śmiga jak należy.

Jako, ze programista ze mnie żaden to mógłbyś mi powiedziec jak się robi redirect 404 na stronę główna sklepu, a takze redirect dla botów google ktore skieruj na sitemap tak zeby ci przeindeksowalo nowy sklep i zastąpiło stare link. Czy ta wiedza już wymaga opłaty :)??

Chciałbym zaznaczyc ze tego starego sklepu już nie ma na moim serwerze (wykasowany) czy to nie problem?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Problem ze starym sklepem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2010, 11:05:57 am »
Jesli ja mam to zrobic to na pewno nie gratis, jesli sobie z tym poradzisz - odsylam cie do google.
Szukaj hasła "htaccess 404 redirect" i przykładu gdzie 4040 kieruje na glowną.

O ile masz wlasne strony bledow mozesz to zrobic zmianiajac plik odpowiedzialny za wyswietlanie bledu 404 tak aby przekierowywal na glowna.

pozdrawiam
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-