wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z logowanie do panelu

  • 8 Odpowiedzi
  • 5578 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Problem z logowanie do panelu
« dnia: Październik 11, 2008, 11:01:47 am »
Wiem, że już były tego typu problemy ale nic nie rozwiązuje mojego :/
Otóż jak do teraz działało wszystko dobrze. Dzisiaj rano wchodzę do panelu admina i... Nie działa. Już wcześniej miałem problemy. Jak się logowałem to wchodził mi zamiast na admin111 na admin555/dmin555, ale można to było łatwo rozwiązać po prostu usuwając drugi dmin555.
Teraz pojawił się inny problem. Wchodzę, a tu nic - ładuje się ze 2 minuty, a potem biała strona.
Wyczyściłem cookies i pamięć podręczną (firefox) i ujrzałem w końcu logowanie do panelu admina.
Trochę dziwne przekierowanie (admin555/login.php?redirect=dmin555/) ale ok. loguje się. I CO? Przekierowanie na admin555/dmin555/ i błąd. No dobra. Usuwam końcówkę /dmin555/ i czekam. Znowu biała strona. Wysyłałem już na nowo cały folder admina,ale to nic nie daje. Czy jest jakieś rozwiązanie? Bo bez panelu admina to tak trochę nie bardzo skrypt :/ Nie próbowałem reinstalacji bo sporo rzeczy już tam zrobiłem (przetłumaczyłem to czego brakowało, sporo pokonfigurowałem - konfiguracja to jeszcze pół biedy ale tłumaczenie robiłem kilka ładnych godzin i nie raz musiałem zajrzeć do słownika)
Proszę o pomoc bo pokładem duże nadzieje w tym świetnym skrypcie. Pozdrawiam

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2008, 02:07:02 pm »
Przeinstalowałem skrypt i nadal nie działa

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2008, 02:17:43 pm »
Tak mi wpadło do ghłowy, ze może trza zmienić 'htaccess.txt' na '.htaccess'

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2008, 03:24:05 pm »
Ale jaja... To już jest przegięcie.
Nagle zaczęło działać :/ . Ciekawsze jest to, że w czasie jak nie działał mi panel nie działa strona http://prestashop.com/. A teraz działa.
Chyba już wiem o co chodzi.
Zwróciliście kiedyś uwagę na "PrestaShop live!"?
Tak teraz sobie pomyślałem, że może panel admina nie ładuje się kiedy nie działa strona prestashop.com z której przypuszczam są pobierane te newsy???
Jeśli tak jest to jest to ostre przegięcie... Przecież przez takie działania twórców PrestaShop'a ktoś może stracić nie tylko klientów ale i kasę...
Osobiście zaraz znajdę kod który pobiera te newsy i wywalę go na zbity pysk!
Ale jest też możliwość że się mylę. ;D Proszę, żeby ktoś inny jeszcze powiedział czy wtedy co mi, mu też nie działał panel admina.
Pozdrawiam.

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2008, 03:27:23 pm »
Już znalazłem odpowiedzialny za to fragment kodu. Oby był on tylko w tym jednym miejscu. :P
Nie będę pisał gdzie jest ten kod bo to chyba niezgodne z licencją, ale jakby ktoś chciał to mogę pomóc w tej sprawie na GG: 6731142

*

Offline walrem

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2008, 10:53:39 pm »
Witam
Własnie dzis stronka nie działała PrestaShop live a jusz myślałem ze coś sklopałem  w panelu  :)  jak mozesz zapodaj na pw kodzik
dzeki pozdro

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2008, 11:33:09 pm »
To chyba jednak nie jest niezgodne z licencją. Napisze tutaj co trzeba zrobić.

Trzeba usunąć fragment kodu z pliku index.php w folderze adminxxx.
Kod do usunięcia jest na samym końcu dokumentu. U mnie wygląda tak:
Cytuj
   /* News from PrestaShop website */
   echo '<h2>'.lindex('PrestaShop live!').'</h2>';
   $isoDefault = Language::getIsoById(intval(Configuration::get('PS_LANG_DEFAULT')));
   $isoUser = Language::getIsoById(intval($cookie->id_lang));
   echo'<iframe scrolling="no" frameborder="no" style="margin: 0px; padding: 0px; width: 100%; height: 380px;" src="http://www.prestashop.com/rss/news.php?v='._PS_VERSION_.'&lang='.$isoUser.'"></iframe>';

Tylko trzeba uważać, żeby nie usunąć nic więcej (np. znaku "}" zaraz za tym kodem) bo cały panel padnie ;)

Osobiście uważam, że to wielka bezmyślność ze strony admina umieszczać taki kod w skrypcie - przecież ich serwer nie musi działać wiecznie.
Pomysł z nowościami jest dobry, ale realizacja po prostu głupia :/



Opcjonalnie wrzucam plik index.php z wywalonym PrestaShop live! i trochę spolszczony (to co się dało w tym pliku ;p - podsumowanie)
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 11:52:37 pm wysłana przez dawid_c »

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2008, 12:02:20 am »
a... bartas, zapomniałem o twojej uwadze.
absolutnie nie. plik .htaccess w ogóle nie chce u mnie działać. przypuszczam, że to przez inny niż apache soft na home.pl - tam mam serwer
właśnie sie z tym bawie bo chciałem  mieć przyjazne url'e ale obawiam się ze nic z tego

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z logowanie do panelu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 03:47:30 pm »
Witam Wszystkich, po usunięciu kody widocznego wyżej dalej mam problem z logowanie. Działo wszystko bez zarzutu, jednak po jakims czasie przestało.
Komunikat: employee does not exist, or bad password .
Jakby ktoś znalazł rozwiązanie to proszę o pomoc.