wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wybór atrybutów

  • 12 Odpowiedzi
  • 3931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Wybór atrybutów
« dnia: Marzec 12, 2010, 08:38:37 pm »
Witam, mam problem z wyświetlaniem atrybutów, mianowicie, chciałabym aby w opisie przedmiotu gdzie istnieje możliwość wyboru atrybutu (w moim przyapdku koloru) lista rozwijana rozpoczynała się od "Wybierz" i żeby żadna akcja nie była wykonywana, tak jak w liście "Wszyscy producenci". Będę wdzięczna za podpowiedź, ponieważ nie wiem jak się za to zabrać. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam problem, pozdrawiam.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2010, 08:55:01 pm »
utworz atrybut "wybierz" ?
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2010, 09:04:40 pm »
Dziękuję za odpowiedź, no właśnie tak też próbowałam.... tylko jak zrobić żeby on nie wykonywał żadnej akcji?
Po utworzeniu tego atrybutu (dla ilości 0) wyświetlał sie komunikat  (mniej więcej), że nie ma produktu dla takiej wartości proszę wybrać inną. A nie chcę aby można było dokonać zakupu z atrybutem Wybierz... chociaż nie próbowałam tego robić (może nie było to możliwe).... Już sprawdziłam.... oczywiście nie jest to możliwe:) czyli muszę tylko sobie poradzić tylko z tą informacją:) Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2010, 09:15:40 pm »
inna opcja to dlubanina w kodzie ;) najprosciej bedzie w pliku tpl dodac jeden select "wybierz" jako default - choc przyznam ze nie wiem jak sie zachowa sklep przy braku cechy w koszyku (czyli klient nie wybierze cechy tylko da DO KOSZYKA ). Podejrzewam ze bedzie z tym wiecej problemow ...

Co sklep to inne wymagania, a o Twoich nie wiem za dużo ;)

Jesli "wybierz" na magazynie bedzie=0 i bedzie wlaczona kontrola magazynu - to sklep nie dopusci do sprzedazy. Nie wiem czy w Twoim przypadku i zakresie wiedzy nie najlepsze bedzie kombinowanie z tym "wybierz" ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2010, 09:21:49 pm »
No właśnie bardzo mi na tym zależy aby tak to wyglądało:)
Moje wymagania są dość spore:) hihi
Czy mógłbyś mi podpowiedzieć jaki .tpl powinnam modyfikować? Będę naprawdę wdzięczna;)

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2010, 09:23:19 pm »
odpowiedz jest dosc prosta - jesli nie wiesz jaki to nie powinnas go modyfikowac ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2010, 09:30:13 pm »
Nie ładnie tak, nie ładnie:) nie wierzysz w moje możliwości:)
dobra sama znajdę, gdzieś to widziałam:P
ale po całym dniu w Preście ciężko jeszcze cokolwiek wiedziec:)

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2010, 09:32:32 pm »
szukaj w okolicach produktu ....
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2010, 05:23:02 pm »
Witam ponownie,
udało mi się dodać "Wybierz" do listy atrybutów, ale tym razem nie mogę sobie poradzić z kolejnym problemem... ponieważ otrzymałam ten sam wynik jakbym dodała ten atrybutu z wartością 0 w panelu admin. Produkt wyświetla się z informacją :" Stan:  Produkt nie jest dostępny w wybranym modelu. Proszę wybrać inny.Powiadom mnie kiedy będzie dostępny". I tu moje pytanie, jak mogę się tego pozbyć?
Chciałabym mieć, tak jak przy pozostałych atrybutach, możliwość wyboru ilości oraz przycisk "dodaj do koszyka".
Probowałam zmieniać poszczególne częsci kodu na display:none  lub te które miały być widoczne na display:block ale niestety to i tak nie dawało pożadanych efektów :( czy gdzieś głębiej jest to jeszcze powiązane? Poza product.tpl? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2010, 05:29:51 pm »
Cytuj
najprosciej bedzie w pliku tpl dodac jeden select "wybierz" jako default - choc przyznam ze nie wiem jak sie zachowa sklep przy braku cechy w koszyku (czyli klient nie wybierze cechy tylko da DO KOSZYKA ). Podejrzewam ze bedzie z tym wiecej problemow ...

bo co ma dodac do koszyka ?
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2010, 05:49:49 pm »
No wlasnie wiem, ze nie ma co dodac, ale nie chcialabym tego komunikatu, ze produkt nie jest dostepny. W dodatku chcialabym aby tak bylo tylko gdy atrybut jest jako Wybierz. W przypadku braku produktu z innego atrybutu chcialabym aby bylo normalne powiadomienie.
Jak bedzie dodaj do koszyka to planuje zrobic ostrzezenie zeby wybrac atrybut. Nie wiem czy to w ogole mozliwe?
:)
Bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc, chociaz naprowadzenie, czy gdzies glebiej musze tez zmieniac ewentualnie. pozdrawiam i dziekuje.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2010, 05:56:44 pm »
Co ja ci moge pomoc ... do przerobki klasy odpowiadajace ze produkt. Potrzebna wiedza z zakresu programowania obiektowego w php i czas.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kasienka82

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Wybór atrybutów
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2010, 05:59:28 pm »
Ok:) dziekuje serdecznie, moze sie tego podejme:) a moze nie.
Pozdrawiam.