wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Edycja templatki z 1.1 na 1.2

  • 1 Odpowiedzi
  • 3104 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Edycja templatki z 1.1 na 1.2
« dnia: Luty 26, 2010, 11:18:40 pm »
Witam,

przeszukałem sieć i forum...i nic

szukam odpowiedniej templatki pod wersję 1.2 i przyznam, że kiepsko z tym jest. Znalazłem ciekawą (nie do końca), ale do wersji 1.1. Już odpusciłem sobie wymyślne skórki i chciałbym sie oprzeć na modyfikacjach standardowej. Jak widze w global.css 1000 wierszy to mnie mrozi, stąd...

Pytanie czy można edytować pliki tak by wszystko działało bez korzystania z przycisku w ustawieniach/zgodność skórki z 1.1??? Jest do tego jakiś klucz???

Ta zgodnosć z panelu admina to tak średnio działa...

jest gdzieś jakiś tutorial który wksazywałby gdzie szybko (bez szukania) zmienić np. czcionki, przyciski, tła itd.??

będę wdzięczny i pewnie nie tylko ja :)

*

Offline Lukens

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • tradedesign.pl
    • tradedesign.pl
Odp: Edycja templatki z 1.1 na 1.2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2010, 09:14:30 pm »
Co do zgodności wersji 1.1 z 1.2 - nie wiem czy istnieje prosta odpowiedź na to pytanie, jeśli chodzi o mnie to wykorzystanie opcji kompatybilności wersji zadziałało w przypadku kilku szablonów, ale wiadomo że nie jest to reguła. Jeśli to nie zadziała, konieczne będzie grzebanie w plikach .tpl na zasadzie porównywania z szablonami działającymi w wersji 1.2.

Natomiast co do możliwości zmiany czcionek, przycisków i tła - polecam zainstalowanie Firebuga, wtyczki do Firefoxa. Po instalacji masz dostęp do narzędzia, które pozwala Ci zbadać każdy element na stronie, również pod względem css'ów. To samo narzędzie pozwala na tymczasowe nadanie nowych atrybutów oraz zmianę już istniejących, co tyczy się zarówno czcionek jak i tła. Po sprawdzeniu i eksperymentach wystarczy zmodyfikować odpowiedni plik css (przeważnie jest to global.css) i wrzucenie zmienionej wersji na serwer.
tradedesign.pl - projektowanie szablonów i wdrażanie sklepów opartych o PS