wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

503 ciagle w tych samych miejscach

  • 9 Odpowiedzi
  • 3203 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
503 ciagle w tych samych miejscach
« dnia: Marzec 16, 2010, 09:36:05 am »
Witam, dziwna sprawa bo ciągle na wersji 1.2_30 polskiej mam 503 na serwerze litespeed i ciągle w tych samych miejscach

To raczej nie jest przeciążenie serwera bo wszystko ładnie działa, tylko te miejsca powoduja problem za każdym razem (wywala 503 po przejściu):

Katalog -> Rzutowanie zdjęć
               Tagi
Wysyłka -> Strefy
Ustawienia -> Meta tagi
Narzędzia - Języki
                Zakładki
                Aliasy
                Kopia bazy danych
                CMS
               
Dodam tylko, że instalacja jest świeża. Nic nie było zmieniane, a wszystkie wymagane ustawienia serwera są spełnione.

Taka sytuacja całkowicie blokuje korzystanie z tej wersji, na tym samym serwerze mam 1.1.8 polską i działa bez problemów

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 09:57:46 pm »
przeskocz na 130 i zobacz co sie bedzie dzialo
503 to overload, mozliwe ze nie masz wystarczajacej ilosci CPU - a wymagania wersji sa wieksze

podejrzewam ze zwiekszenie limitu CPU powinno pomoc

czy to prohost.pl ?
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 10:13:05 pm »
wskoczyłem na 1.3 i wszystko było ok, po czym po lekkim czyszczeniu bazy ze śmieci i dodaniu języka polskiego jedna opcja zaczęła wywalać 503 dokładnie "Languages", ale reszta działa

niestety wolałbym wersję spolszczoną

tak to prohost.pl

dziwna sprawa bo prohost.pl ma monitoring zużycia cpu w panelu i nic tam strasznego się nie dzieje, do tego jak już raz padła jedna opcja to już nie da się wejść pomimo wielu prób w różnych odstępach czasowych

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 10:53:21 pm »
13 jest spolszczone,

na chwile obecną zainstaluj czyste 1.3 i potestuj

sadze ze moze 503 wywolywac jakies query ktore szuka usunietych danych, moze nie do konca wyczysciles baze

daj znac jak strona dziala na CZYSTEJ instalacji
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2010, 08:09:12 am »
chodzi mi raczej o wersję przygotowaną tak jak 1.1.8

bo sam język dla 1.3 to słabo opracowane spolszczenie, chodzi mi o to dostępne na prestashop.com

no chyba, że istnieje jakaś specjalnie przygotowana polska wersja 1.3

Spróbuję jeszcze na polskiej wersji 1.2 bez instalowania danych przykładowych

Czyste 1.3 działa dobrze, usunąłem języki (zostawiłem tylko pl) i wtedy zaczął pojawiać się błąd w languages

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2010, 09:34:58 am »
z tymi jezykami - jesli mozesz opisz to dokladniej - wysle zgloszenie do bugtrackera 13

co do polskiej paczki 13, jest na forum zarowno polska instalka jak i pełny jezyk, wlasnie to testujemy
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2010, 09:44:49 am »
jest wersja instalacyjna 1.3 polska? nie mogę znaleźć na forum załącznika..

z językami wyglądało to tak, że po zainstalowaniu wersji ściągniętej z prestashop.com są dostępne chyba 3, dodałem polski, też stamtąd po czym usunąłem wszystkie te, które już były zainstalowane, zaraz po tym chyba wywaliło 503, a później już nie dało się przejść do "Languages" bo ciągle wyskakiwał 503

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2010, 09:49:45 am »
szukaj w plikowni
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2010, 10:01:52 am »
ok. dziękuję, dzisiaj będę sprawdzał tą wersję na różne sposoby i dam znać co z tego wyszło

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: 503 ciagle w tych samych miejscach
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2010, 03:16:48 pm »
w wersji 1.3 polskiej tam gdzie nie ma nazw zakładek itd. wszystko działa, ale właśnie podczas dodawania polskich nazw zakładek wywala 503 jeżeli chcę przejść na druga stronę listy, więc reguły chyba nie ma, ale skrypt jest jakiś niestabilny i pewnie ma to związek z operacjami na bazie danych, a sortowanie po nagłówkach już działa..

obawiam się, że później może się tak dziać w innych miejscach.

htaccess nie jest używany, więc musi to być jakiś błąd w php, serwer jest dobry, może coś mu nie gra z litespeed, nie wiem czy to ma znaczenie