wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wydajność sklepu

  • 10 Odpowiedzi
  • 4033 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maniek00

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Wydajność sklepu
« dnia: Marzec 17, 2010, 08:47:25 pm »
Witam

Mam zainstalowany sklep presta:
- liczba produktów: ~1000
- odwiedziny sklepu ~200 dziennie

Po zainstalowaniu sklepu na moim serwerze obciążenie procesora skoczyło z 10% do 30%. Administratorzy pogrozili mi palcem. Dodam że na serwerze mam kilkadziesiąt innych serwisów które łącznie odwiedza około 10k użytkowników dziennie. Ten skok obciążenia trochę mnie przeraził.

Proszę o pomoc w optymalizacji sklepu.

*

Offline ronia65

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
    • www.webwizja.net
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2010, 04:19:55 pm »
przede wszytskim wyłącz nie używane moduły
www.webwizja.net - projektowanie i tworzenie stron www

*

Offline erwu

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2010, 09:27:15 pm »
Taka ilość to pryszcz ;-) Dobry hosting (np. linuxpl ) spokojnie ci to pociągnie.

*

Podemski

  • Gość
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2010, 11:19:03 pm »
Taka ilość to pryszcz ;-) Dobry hosting (np. linuxpl ) spokojnie ci to pociągnie.

Jeśli produkty posiadają atrybuty to taka ilość to wcale nie pryszcz.

Jak u Ciebie z atrybutami? Jest ich dużo, mało? Wcale?

Tak na prawdę optymalizacja Presty to dość ciężkie zadanie, na pewno kosztuje sporo czasu ponieważ trzeba skupić się na szukaniu tzw. wąskich gardeł.

PS: Co do hostingu linuxpl, to ja osobiście nie polecam. Presta miała problem z liczeniem wysyłki, a moja autorska aplikacja działająca na az.pl, home.pl, iswift.eu, nazwa.pl oraz hekko nie działała na linuxpl :D

*

Offline ts23

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2010, 12:41:15 am »

Tak na prawdę optymalizacja Presty to dość ciężkie zadanie, na pewno kosztuje sporo czasu ponieważ trzeba skupić się na szukaniu tzw. wąskich gardeł.


Dobra wiadomość jest taka, że ekipa presta zaczyna sobie zdawać sprawę z problemów z wydajnością. Baza danych ma być zoptymalizowana (samo dorzucenie indeksów gdzie trzeba powinno sporo pomóc, a jeżeli zdecydują się wprowadzić widoki i popracują trochę nad joinami, powinno być _dużo_ lepiej).
Zła wiadomość - priorytetem dla wersji 1.3 jest stabilność. Na optymalizacje przyjdzie czas przy 1.3.1

*

Offline zecior

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2010, 04:38:40 pm »
Miałem podobny problem i powodem okazała się karuzela produktów promowanych (ta z przesuwającymi się produktami nie z obracanymi) po wyłączeniu obciążenie znacznie spadło.

*

Offline erwu

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2010, 05:04:39 pm »
Jeśli produkty posiadają atrybuty to taka ilość to wcale nie pryszcz.

Jak u Ciebie z atrybutami? Jest ich dużo, mało? Wcale?

Powiem ci tak, według mnie tyle odwiedzin nie powinno generować dużego obciążenia, jak nie ma pozakładanych indeksów to trzeba to po prostu zrobić ;-)

Swoją drogą mam teraz taki problem, który będzie dotyczył atrybutów:

Załóżymy, że mam dwie ścieżki dotarcia do produktu :

Tonery -> Do kserokopiarek czarno-białych -> Konica Minolta -> "Produkt TN211"
Szukaj wg. uyrządzenia -> kserokopiarki ->Konica Minolta -> Bizhub 250 ->"Produkt TN211"

Tak więc "Produkt TN211" należy do dwóch kategorii a specyfika danych jest taka, że będzie on pasował do kilku urządzeń, np. Bizhub 251, Bizhbu 350..etc.

Z kolei w tym miejscu:
Tonery -> Do kserokopiarek czarno-białych -> Konica Minolta -> "Produkt TN211"
chcę założyć filtr w postaci czegoś na kształt combobox'a pozwalającego na odfiltrowanie produktów według modelu maszyny. Uzyskuję te modele z  podkategorii "Szukaj wg. urządzenia" ;)

http://www.webresourcesdepot.com/facebook-like-inputs-with-jquery-or-mootools/
coś w ten deseń ;)

Drugą rzeczą, którą chciałem dodać jest filtrowanie po kodzie produktu. Oznacza to drugi comobox w którym będą wartości "TN211" ,"TN213" itp.  Myślałem, że tutaj użyję właśnie atrybutów. ;-) w własnościa 1:N, gdyż przewiduję "Zestawy wszystkich kolorów tonerów"

Macie jakieś inne pomysły na to ?   












*

MERA

  • Gość
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2010, 09:21:14 am »
Zmień serwer ,na 1000 produktów to darmowy serwer nie ma problemu ,ja mam 11 600 produktów i żaden problem w działaniu sklepu .Miałem na OVH i padło wszystko przy 7 000 prod. Teraz zmieniłem na inny . www.mera.auto.pl  Sprawdź czy jest OK . Pozdrawiam

*

Podemski

  • Gość
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2010, 10:12:08 am »
Bo tu nie chodzi o ilość produktów a o ilość atrybutów i kombinacji w tych produktach. Presta z tym ma problem - nie z ilością produktów.

*

Offline maniek00

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2010, 09:14:36 am »
Z tą prestą, to rzeczywiście jest problem znalazłem zapytanie które obciąża serwer:
SELECT DISTINCT p.id_product, pl.name as pname, IF(cl.name REGEXP "^[0-9]{2}\.", SUBSTRING(cl.name, 4), cl.name) as cname   ,(
            SELECT SUM(weight)
            FROM ps_search_word sw
            LEFT JOIN ps_search_index si ON sw.id_word = si.id_word
            WHERE sw.id_lang = 4
            AND si.id_product = p.id_product
            AND (sw.word LIKE 'al%' OR sw.word LIKE '140%')
         ) as position, cl.link_rewrite as crewrite, pl.link_rewrite as prewrite
         FROM ps_product p
      .......
         ORDER BY position DESC
         LIMIT 10;

Sortowanie wyników po dydamicznie tworzonych polach aż się prosi o wysadzenie serwera w kosmos.
Dla porównania podam obciążenie kilka innych serwisów:
www.sezonhit.pl ~300 użytkowników dziennie, obciążenie CPU ~15%
serwis z filmami (12k filmów, 4k użytkowników) ~1500 użytkowników /dzień CPU: 0,70%
#1 sklep internetowy mojego autorstwa: ~1000 produktów, ~250 użytkowników /dzień, CPU 0,36%
#2 sklep internetowy mojego autorstwa: ~8000 produktów, ~100 użytkowników /dzień, CPU 0,11%

Presta to kombajn, który ma niesamowite możliwości ale ktoś rzeczywiście powinien popracować nad wydajnością.

*

Offline partikus

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Wydajność sklepu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2010, 05:48:01 pm »
W jakim pliku znalazłeś ten skrypt? Odp btw.

Pozdrawiam