wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie

  • 6 Odpowiedzi
  • 2723 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline s.arek

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« dnia: Kwiecień 04, 2010, 07:54:34 pm »
Witam,

Tak jak w temacie.
Kiedy klient wybiera płatność kartą kredytową  przez PayPal, to skrypt przekierowuje do płatności w PayPal-u i klient zatwierdza płatność, ale zamówienie na sklepie pozostaje niezatwierdzone.

Jak zrobić, żeby po zatwierdzeniu płatności w PayPal-u klient albo wrócił do sklepu i potwierdził zamówienie lub żeby było potwierdzone automatycznie ?

Jak macie to rozwiązane ?

*

Offline talkenberg

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2010, 07:05:57 am »
Witam.

Widzę, że do tej pory nikt nie odpowiedział na to pytanie. Dlatego odświeżam problem :), bo mam taki sam. Czy nie ma nikogo kto zna rozwiązanie??

*

Offline anthecar

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • e-Sklep motoryzacyjny części zamienne
Odp: Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 01:53:03 pm »
Jest już czerwiec 2010, a płatności PayPal dalej są fikcją...

Konfiguracja po stronie Presty to jakiś bełkot, konfiguracja po stronie PayPala jeszcze większy bełkot przy którym gaworzenie schizofrenika wydaje się być obroną pracy magisterskiej.

Ogólnie rzecz biorąc systemy os-"coś tam"-sklep, zaczynają mnie coraz bardziej niesmaczyć, bo oprócz problemów, nie dają niczego więcej.

Do tematu dorzucę jeszcze na pocieszenie że też mam ten problem.
Widzę 2 rozwiązania:
- odinstalować płatności PayPal
albo
- odinstalować prestę...
e-sklep auto moto www.anthecar.pl/SKLEP

*

Podemski

  • Gość
Odp: Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:10:20 pm »
Jakim cudem społeczności międzynarodowej płatności działają, a Wam nie?

To tak jak z rzekomym nie działaniem Wam płatności.pl gdzie moduł sprawuje się bardzo dobrze nawet we wczesnej wersji 1.3. Albo rzekomym nie działaniem ship2pay pod Prestashop 1.2 - większość "nie działających rzeczy" wynika z braku odpowiedniej wiedzy po Waszej stronie, to jest oprogramowanie open-source, piszesz @anthecar że masz dość oprogramowania open source - nie korzystaj.

Wydaj kilka tysięcy na sklep, który Cię zadowoli w czym problem?

*

Offline anthecar

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • e-Sklep motoryzacyjny części zamienne
Odp: Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2010, 12:25:07 am »
Po co kilka tysięcy?  ;) Za kilkanaście zł abonamentu miesięcznego mam drugi sklep (na bazarku). Działa lepiej niż własny PS (PrestaShop) na własnym serwerze. Ale idzie do likwidacji, bo lubię rozumieć to co robię, a robić to co rozumiem. I ty się pojawia problem dotyczący OS (Open Source) oraz - w trochę mniejszym stopniu, płatnego oprogramowania - brak dobrej instrukcji obsługi. Można analizować wpisy na forum i próbować coś zrozumieć, ale jest to kłopotliwe zajęcie z uwagi na brak znajomości zasad języka polskiego u pewnej części piszących, na żargon stosowany przez jeszcze większą ich część, i pomieszanie z językiem potocznym kodu języków programowania.

Mam niestety świadomość, że taką wypowiedzią narażam się większości ambitnych programistów, informatyków i koderów, często tworzących to narzędzie pracy, ale z tego narzędzia korzystają także tacy jak ja handlowcy, dla których kod źródłowy jest nieistotny, bo ważne jest żeby móc pracować, dobrze, wydajnie i bez niepotrzebnych stresów.

Jak muszę wbić gwóźdź do ściany, to łapię coś ciężkiego i twardego i biję... Narażam się wtedy specjalistom od konstrukcji młotka.

Post Scriptum: właśnie doczytałem na jakimś blogu o PS (polecam bo fajny), o ważnych poprawkach bezpieczeństwa. Zrobiłem gotowca i każdy może ściągnąc poprawkę do wersji 12_3 z mojego chomika. Mnie też za to nie płacą. Pomagam innym - to może kiedyś i mnie ktoś pomoże. A jeśli idzie o kilka tysięcy na program to u niektórych członków społeczności PS tyle właśnie kosztuje wdrożenie darmowego oprogramowania...
e-sklep auto moto www.anthecar.pl/SKLEP

*

Podemski

  • Gość
Odp: Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2010, 12:39:33 am »
Płatności PayPal działają poprawnie w wersji 1.3, PayPal jest oficjalnym partnerem Prestashop, nie mogą sobie pozwolić na to by ta współpraca nie działała.

A co do wdrożeń za kilka tysięcy. To że Prestashop oferuje darmowy silnik nie znaczy, że stawianie sklepu ma odbywać się za darmo, chyba że te parę tysięcy za domyślną templatkę i instalacje - wtedy zrozumiem Twoje oburzenie. Jeśli nie to po prostu należy szukać innej oferty, każdy ma swój własny cennik, każdy ma inną stawkę ale to nie miejsce na takie dyskusje.

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Dlaczego przy płatności PayPal nie tworzy się zamówienie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2010, 08:41:09 am »
Męczyłem sie  z tym modułem dość długo i polecam wam moduł pay-pal 2.0 jednak radze stworzyć sobie konto do API PAYPAL jest tez w tym module do skonfigurowania.

@Podemski
pisząc że ludzie z innych krajach nie mają z tym problemów proszę sprawdź najpierw czy twoje zdania są prawdziwe, wystarczy wejść na stronie oficjalną presta-shop zajrzeć do forum i zobaczyć ze ludzie też mają te błędy ...


ps. nadal nie do końca PayPal generuje zamówienia w preście dobrze czasami klient zapłaci a u nas w preście tego niema (jest tylko zamówienie i oczekuje na zapłatę) ale to już szczegół niby nad tym jeszcze pracują bo są błędy w komunikacji ale 1 na 5 zdarza się taki (przynajmniej mi)
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com