wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana hasła dla użytkownika sklepu

  • 1 Odpowiedzi
  • 2075 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline goabroad

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Zmiana hasła dla użytkownika sklepu
« dnia: Kwiecień 06, 2010, 07:57:15 am »
Witam,
Czy istnieje możliwość zmiany swojego hasła po rejestracji w sklepie prestashop?
Przykładowo zapominam hasło do sklepu, generuję nowe, ale nie widzę możliwości później jego zmiany... Muszę logować się na haśle wygenerowanym przez prestę.

Usunąłem klienta z bazy, bo myślałem że zarejestruje się ponownie i nowe hasło sobie ustawi ale problem pozostał. Stary email klienta jest zapamiętany w bazie mimo usunięcia klienta. Przy próbie dodania klienta z użytym wcześniej adresem email pojawia się komunikat: wystąpił błąd podczas tworzenia obiektu customer (Duplicate entry 'test1234@wp.pl' for key 2)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

PS
Moja wersja sklepu 1.2.3 PL
Przymierzam się do 1.2.5 PL

*

Offline goabroad

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Zmiana hasła dla użytkownika sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2010, 12:54:59 pm »
Witam ponownie,

Otóż znalazłem możliwośc zmiany hasła dla siebie jako użytkownika (jest ona dostępna po zalogowaniu w panelu MOJE KONTO pod linkiem: Moje informacje osobiste)
Poprostu przeoczyłem taki szczegół przy przeglądaniu sklepu i próbie zmiany hasła.

Aby usunąć klienta z bazy można to zrobić w phpmyadmin. W bazie sklepu jest tabela ps_customer gdzie zaznaczamy email i później zakładkę browse. Ostatecznie zaznaczamy klienta do uzunięcia i usuwamy z bazy.

Jeśli klient ma ID=2 to pomimo usunięcia go z bazy następny klient otrzyma ID=3.