wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Obłędnie obliczone kwoty w emailu-potwierdzeniu zakupu - POMÓŻCIE!!

  • 0 Odpowiedzi
  • 1895 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.

Jestem użytkownikiem Presta v1.2.5 już od jakiegoś czasu. Musze powiedzieć, że jestem ogólnie zadowolony z narzędzi jakie posiada, nie mniej jednak pojawiają się czasami "niewyjaśnione okoliczności" działania sklepu... Tak jest właśnie w tym przypadku. Proszę o pomoc...

Problem pojawił się sam (wcześniej było poprawnie). W emailach potwierdzeniach złożenia zamówienia, które są wysylane do klienta i do obsługi sklepu źle oblicza kursy dolar/złoty. Ciekawe jest to, że email który trafia do klienta jest ok. Czyli mamy wartości brutto, koszty przesyłki, razem do zapłaty podane już w złotych, zgodnie z kursem jaki jest aktualny.

Zaś w emailu, który przychodzi do obsługi sklepu, są poważne błędy:
- ceny są zaniżone o mnożnik kursu (czyli właściwie są to kwoty w ilości jakie zostały wprowadzone w $) czyli nie przelicza, mimo że waluta jest napisana zł.
- co ciekawsze w przy kwocie łącznej dzieją się jeszcze ciekawsze rzeczy, jest to suma rzeczywista produktów ( poprawnie zsumowana, taka jak właściwie powinna być w zł)... i uwaga- jeszcze przemnożona razy kurs (nie wiem dlaczego i po co). Efektem tego jest to, że cena wprowadzana w B.O. w dolarach jest w tym przypadku dwa razy przemnażana przez kurs dolar/złoty.

Proszę o pomoc, ewentualnie jeśli jest to mało zrozumiane mogę podesłać zdjęcia lub dokładniej wyjaśnić.