wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wyszukiwarka i button szukaj

  • 2 Odpowiedzi
  • 1869 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline woojtek1

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
wyszukiwarka i button szukaj
« dnia: Kwiecień 17, 2010, 10:55:58 am »
Witam wszystkich.
Bardzo podoba mi się ten sklep jednak nie wszystko "idzie" tak jakbym chciał. Dotychczas miałem sklep oparty na oscommerce a presta to jednak inna bajka ;)
Problemów a raczej pytań mam kilka:

1.wyszukiwarka i button szukaj. Kiedy moduł wyszukiwarki był na środku sklepu wszystko było ok. Po przeniesieniu go do lewej kolumny pojawiły się 2 problemy:
                - button "szukaj" się nie mieści i zostaje tylko "szuk". Myślałem że jak w oscommerce    podmienię button na np. "idź" i już ale to nie osc., i z tego co się zorientowałem buttony są bez napisów a te generowane są... no właśnie gdzie podmienić to szukaj.
                - drugi kłopot z wyszukiwarką to fakt iż nie można umieścić jej na samej górze lewej kolumny gdyż znikają wtedy kategorie produktów.
2.box informacje-  dodanie nowych zakładek przez edytor cms nie daje widocznego efektu w sklepie tzn. dodane zakładki nie pokazują się.
3.Sklep jest tak ustawiony że po obu bokach jest miejsce z białym tłem czy da się po lewej stronie umieścić obrazkowe tło?

Pozdrawiam wszystkich "walczących" ;D
woojtek1
ps.Zapomniałem że moja wersja sklepu to ta spolonizoana pobrana z svn z tej strony. :)

*

Offline piciu84

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: wyszukiwarka i button szukaj
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 02:32:43 am »
Cytuj
1.wyszukiwarka i button szukaj. Kiedy moduł wyszukiwarki był na środku sklepu wszystko było ok. Po przeniesieniu go do lewej kolumny pojawiły się 2 problemy:
                - button "szukaj" się nie mieści i zostaje tylko "szuk". Myślałem że jak w oscommerce    podmienię button na np. "idź" i już ale to nie osc., i z tego co się zorientowałem buttony są bez napisów a te generowane są... no właśnie gdzie podmienić to szukaj.
to udało mi się zrobić edytowałem blocksearch.tpl jest on w /modules/blocksearch

<input type="submit" id="search_button" class="button_mini" value="{l s='Go' mod='blocksearch'}" />

w tej linijce zmieniasz wpis między apostrofami na swoje Idź: s='Idź'

sorki jak zagmatfałem
Pozdrawiam

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: wyszukiwarka i button szukaj
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2011, 11:46:00 am »
Jeżeli miałbyś problem z dopasowaniem tła do przycisku, to wystarczy zrobić bardzo prostą rzecz

zmieniasz w poszczególnych plikach (ja sobie zmieniłem we wszystkich)
button_coś tam

na

button

U mnie tło dopasowało się idealnie, więc nie ma już problemów z przesuniętymi napisami.