wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problem z dodawaniem zdjęć

  • 15 Odpowiedzi
  • 13139 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pestqa

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
problem z dodawaniem zdjęć
« dnia: Kwiecień 24, 2010, 09:35:27 pm »
Witam mam taki problem nie mogę nigdzie dodać zdjęcia zawsze wyskakuje błąd że niby wgrywam zdjęcie o złym formacie a już próbowałem wszystkich dozwolonych formató czyli .jpg .gif .png i nic ;/ podczas instalacji jak miałem wgrać logo sklepu to wszystko ładnie się wgrało teraz nawet nie mogę zmienić loga sklepu ani dodać zdjęcia produktu
wiecie może dlaczego tak się dzieje ? może nie ustawiłem wszędzie atrybutów ale wydaje mi się że właściwym katalogom ustawiłem dobre atrybuty(777)
może wiecie gdzie dokładnie wgrywają się te zdjęcia?

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2010, 07:20:55 am »
hmmm jedyne co przychodzi mi na myśl to rozmiar tej foty ??


może spr dodać jakąś mało i zobacz czy doda.
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline Pestqa

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:54:12 am »
tak też już ta próbowałem dodawałem i małe i duże zdjęcia, za każdym razem wychodzi błąd związany z formatem ;/

*

Offline Pestqa

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2010, 11:27:35 am »
znalazłem rozwiązanie! może komuś się przydać gdy wyskoczy błąd 1:
Cytuj
format obrazka nie rozpoznany, dozwolone formaty: .gif, .jpg, .png

aby poprawie działało wgrywanie obrazków należy wejść na FTP i znaleźć plik images.inc.php po czym znaleźć 58 linijkę i zamienić

Cytuj
if (!isPicture($file))
    return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');

 z tym

Cytuj
// if (!isPicture($file))
   // return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');

czyli po prostu trzeba dodać komentarz... u mnie po tej zmianie mogę normalnie dodawać zdjęcia do produktów

*

Offline Francu

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2011, 01:03:24 am »
znalazłem rozwiązanie! może komuś się przydać gdy wyskoczy błąd 1:
aby poprawie działało wgrywanie obrazków należy wejść na FTP i znaleźć plik images.inc.php po czym znaleźć 58 linijkę i zamienić

 z tym

czyli po prostu trzeba dodać komentarz... u mnie po tej zmianie mogę normalnie dodawać zdjęcia do produktów

Witaj,

Taki sposób to nie rozwiązanie. Proponuję stworzyć w głównym katalogu presty folder "tmp", na pewno zadziała, miałem ten sam problem.

*

Offline hago

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć [ROZWIĄZANY]
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2011, 04:33:27 pm »
Wiem, że odkopuję wątek, ale jest to jedyne miejsce gdzie znalazłem rozwiązanie tego problemu z
"1 błąd Format obrazu nie został rozpoznany, dozwolone formaty:. gif, jpg, png"

Sposób z zakomentowaniem od Pestqi działa jak najbardziej.

Zaś utworzenie folderu tmp nic nie dało. Dziękuję i niech google zaindeksuje ten wątek jak najszybciej

*

Offline kombiwar

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2011, 01:27:48 pm »
Dołączam się do wątku. Jakkolwiek z fizycznym dodaniem fotek nie mam problemu, to z wyświetleniem jest problem. Obrazki animowane w gif-ie nie ruszają się. Chodzi mi o te przypisane do kategorii produktów.

Co z tym zrobić?
Proszę poradźcie, jestem nowym użytkownikiem Prestashop 1.4 i chętnie też pomagam, jak znajduję rozwiązanie.

*

Offline rafals_1982

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:34:46 pm »
No i ja również mam problem z dodawaniem zdjęć, mianowicie gdy dodaję nowy towar i chcę dodać jego zdjęcie, otrzymuję komunikat:
1 błąd

    Wystąpił bład podczas przesyłania zdjęcia

Macie może jakieś pomysły co może być nie tak ?


Edit:
No i znalazłem rozwiązanie, jeżeli ktoś będzie miał podobny problem to niech sprawdzi czy katalogi /tmp oraz /tmp/p mają atrybuty 777

Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:11:18 pm »
Nie trzeba brać tego w komentarz, tak jak ktoś napisał to nie jest dobre rozwiązanie.
Tu jest porostu błąd w zapisie. Niepotrzebny jest ten wykrzyknik w instrukcji warunkowej if
zamiast tak:
if (!isPicture($file))
    return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');

powinno być tak:
if (isPicture($file))
   return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');

Wiem że odkopałem tema ale takiego sposobu rozwiania problemu nikt tu nie umieścił.

*

Offline martprint

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:41:47 pm »
Witam.
Wie może ktoś jak i gdzie dodać coś aby klient mógł dodać pliki typu CDR, PDF, TIFF, PNG, itp.?
Proszę o pomoc.
Strona www.online.martprint.com
Marcin
-------------
PS v. 1.4.5.1 i 1.5.4

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2012, 09:55:54 pm »
tak
Karta produktu -> Dostosowanie
Z tym, że będziesz musiał dodać ewentualnie obsługę nieobsługiwanych rozszerzeń
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Taw

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2012, 02:15:46 pm »
Nie trzeba brać tego w komentarz, tak jak ktoś napisał to nie jest dobre rozwiązanie.
Tu jest porostu błąd w zapisie. Niepotrzebny jest ten wykrzyknik w instrukcji warunkowej if
zamiast tak:
if (!isPicture($file))
    return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');

powinno być tak:
if (isPicture($file))
   return Tools::displayError('image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png');

Wiem że odkopałem tema ale takiego sposobu rozwiania problemu nikt tu nie umieścił.
Zrobiłem wszystkie możliwe kombinacje jakie podaliście... zmienia się o tyle ze zamiast Wystąpił problem podczas kopiowania obrazu jest Niewłaściwy plik nawet zamiast ! dodałem $ no i to moze było najblizej celu bo foty jakby sie ładowały jednak i tak nie było ich widac. Nie mam pojęcia co to moze byc.

teraz sie wyswietla: image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 03:01:35 pm wysłana przez Taw »

*

Offline martprint

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2012, 04:13:15 pm »
tak
Karta produktu -> Dostosowanie
Z tym, że będziesz musiał dodać ewentualnie obsługę nieobsługiwanych rozszerzeń

Karta produktu -> Dostosowanie. To wiem ale gdzie i co dopisać w jakim php czy tpl?
Marcin
-------------
PS v. 1.4.5.1 i 1.5.4

*

Offline arturro710

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2012, 05:45:45 pm »
Witam wszystkich. Ja mam natomiast inny problem. Oczywiście sklep zainstalowany na serwerze nazwa.pl Próbuję dodać zdjęcie z folderu na komputerze w formacie jpg. Wybieram i w okienku pojawia mi się lokalizacja, ale zdjecie sie w ogóle nie ładuje i kompletnie nic nie ma. Próbowałem tworzyć foldery tmp oraz usunąć ten wykrzyknik, ale to nic nie daje niestety. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrowienia.

*

Offline wilniak

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: problem z dodawaniem zdjęć
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2012, 09:43:15 pm »
Witam wszystkich. Ja mam natomiast inny problem. Oczywiście sklep zainstalowany na serwerze nazwa.pl Próbuję dodać zdjęcie z folderu na komputerze w formacie jpg. Wybieram i w okienku pojawia mi się lokalizacja, ale zdjecie sie w ogóle nie ładuje i kompletnie nic nie ma. Próbowałem tworzyć foldery tmp oraz usunąć ten wykrzyknik, ale to nic nie daje niestety. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrowienia.

Czy znalazła się przyczyna? Mam podobny problem z wczytywaniem zdjęć od kilku dni. Zdjęcie daje się wybierać i wstawia się ścieżka do formularza, ale nie następuje wczytywanie - wyskakują różne błędy transmisji. Może mieć to związek ze zmianą domeny z tymczasowej na główną?
Proszę znawców o jakieś rady.