wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

img/p - czy mozna zmienić katalog w którym będą zapisywane zdjęcia ?, moduł ?

  • 4 Odpowiedzi
  • 4247 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adasiex

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
No właśńie, czy istnieje możliwość zmiany katalogu w którym przechowywane są zdjęcia ?.
obecny img/p robi się strasznie duzy chciałbym dodać jakiś podkatalog. No i standardowo może istnieje modul zarządzający przechowywaniem zdjęć ?

pozdrawiam
Adam

*

Podemski

  • Gość
W najnowszej wersji Prestashop tj. 1.3.0.7 doszedł plik defines.inc.php, tam można sobie to wszystko pozmieniać.

W starszych jest to w pliku config.php, linijka:

define('_THEME_PROD_DIR_', __PS_BASE_URI__.'img/p/');
Ale jak zadziała to w praktyce to trzeba potestować. Najlepiej na sklepie roboczym bądź kopii zapasowej.

*

Offline adasiex

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
witam

Zmiany w pliku config już próbowałem niestety zmieniając katalog na inny traci się już dodane zdjęcia. Tak więc to nie to :/

Przychodzi mi na myśl zmiana poprzez baze danych ale nie chciałbym za każdym razem robić tego sqlem

*

Podemski

  • Gość
Jest to zbyt duża zmiana bym mógł Tobie tu nakreślić co i jak, musiałbym Ci całą specyfikacje techniczną przedstawić. Ogólnie rzecz biorąc do poprawienia byłoby wgrywanie obrazków w Prestashop, spora zmiana...

*

Offline adasiex

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Tak podejrzewam, w wolnej chwili musze spojrzeć jeszcze od strony phpmyadmina i najwyżej ręcznie zmienić w tabeli ścieżke do już istniejących plików zdjęć a tak czekam i mam nadzije ze kiedyś uda się zrobić z tym porządek może poprzez jakiś moduł bo strasznie to wkurzające i jakoś tak mało uporządkowane jak dla mnie :)

pozdrawiam
Adam