wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana tła strony

  • 13 Odpowiedzi
  • 18616 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dawid118

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
Zmiana tła strony
« dnia: Maj 03, 2010, 10:26:44 pm »
Witam,
Jak zmienić tło strony z domyślnego białego na jakiś obraz.
Gdy zmieniam w global.css 

Cytuj
body {
   background: #ffffff;
   font-size: 11px;

wartość #fffff kolor zmienia całośćm również tło pomiędzy np. menu a polecane produkty. Kolor wypełnia wszystkie miejsca, a mi chodzi, żeby zmienić jedynie do granic boxów. Tak jak jest np. to zielone na http://www.tennisachat.com/

Jak to zrobić? Z góry dzięki za pomoc

*

Offline cutter

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2010, 10:56:24 am »
W body ustawiasz kolor jaki chcesz tak jak to zrobiłeś, a w sekcji #page trzeba dodać: background-color: #ffffff.

Pozostanie kwestia regulacji odstępów. Po takim ustawieniu kolorów okienka dolegają do prawego i lewego brzegu. Można to zmienić regulując parametrami: width and padding w sekcji #page (powiększyć szerokość i dodać padding po bokach).

*

Offline neowarez

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2010, 02:44:36 pm »
Właśnie powiedzcie mi jeżeli można gdzie się tło zmienia bo ja jestem kompletnie zielony proszę o pomoc!

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2010, 03:29:01 pm »
Jeśli chesz zmienić tło w środkowej części - tam gdzie bloki to zmieniasz w #page:
background: url('../img/nazwa_pliku.jpg') repeat-y top left; (repeat x lub y).
Jeśli chcesz zmienić tło "po bokach" to w body wstawiasz:
background: url('../img/nazwa_pliku.jpg') repeat-y top left; (powielanie: poziom = repeat-x -  lub pion = repeat-y).
Pozdrawiam

*

Offline arbi100

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2010, 07:47:15 am »
/* global layout */
#page {
   width: 980px;
   background: url('http://kramik-malucha.pl/img/p/145-635-thickbox.jpg') repeat-y top left;
   margin: 2 auto 2px auto;
   text-align: left

nie kumam co robię nie tak. Mam nowa wersje czy to może mieć znaczenie ?


*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2011, 07:11:40 pm »
A co jeżeli chce zmienić tło strony na obraz, ale tak jak widac, aby po drugiej stronie kolor byl odwrocony aby fajnie to pasowalo do srodka strony..



*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2011, 02:13:05 pm »
DOBRA JUZ SOBIE PORADZILEM :D

*

Offline epaweld

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2012, 12:45:56 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jak do tej pory radziłem sobie dobrze ale mam pewien problem. Mówicie o zmianach wpisu żeby zmienić tło. Proszę wyjaśnić mi gdzie mam to znaleźć żeby móc tam zmienić ten wpis. Dokładnie jak ten plik sie nazywa i gdzie jest. Bo wszystko fajnie piszecie ale jak ktos jest mało obeznany to nie radzi sobie. Przepraszam za może głupie pytanie ale uczę sie dopiero i nie bardzo wiem co gdzie szukać.
Dziękuję za podpowiedzi.

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2012, 01:21:51 pm »
Zmian dokonujesz w pliku global.css w katalogu na FTP, themes/twoj_szablon/css/.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline magdita1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2013, 06:44:47 pm »
a ja mam takie pytanie próbuje na wszelakie sposoby zmienic kolor tła po bokach i za nic się nie da wszystkie backi pozmieniałam i nic kompletnie zadnej reakcji dalej jak były boki białe tak są białe. Mam najnowszą wersje 1.5.3 czy ktoś mi może powiedzieć w jaki sposób zmienić ten plik i dokładnie w którym miejscu to zrobić tak żeby jednak sklep zareagował? potrzebuję wsadzić grafikę jest to podstawowy plik global css ten co jest automatycznie wgrany w sklepie. Błagam pomocyyyyyy

Zalezy mi na tym żeby cały środek pozostał biały tak jak jest a żeby tylko dookoła była grafika tzn góra i boki






*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2013, 06:53:35 pm »
Włącz kompilację plików w ustawieniach sklepu i wyczyść katalog cache/smarty/compile
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline magdita1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2013, 07:14:04 pm »
Włącz kompilację plików w ustawieniach sklepu i wyczyść katalog cache/smarty/compile

yyyy tzn kurcze jestem zielona ta wersja zaczyna mnie dobijać :/ a starą straciłam ;(

*

Offline magdita1

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2013, 07:19:54 pm »
Włącz kompilację plików w ustawieniach sklepu i wyczyść katalog cache/smarty/compile

jeszcze jedno znalazlam miejsce na które reaguje sklep ale..... ( ze tez ono zawsze musi byc :/ ) niestety stosując  background: url('http://kramik-malucha.pl/img/p/145-635-thickbox.jpg') repeat-y top left; plik powtarza mi tylko w dół albo w górę i cały środek też sie zmienia a chciałabym żeby został biały. jak temu zaradzic?

oryginalnie wygląda to tak:

#page {}
   #header {z-index:10}
   #columns {z-index:1}
      #left_column {}
      #center_column {}
      #right_column {}
   #footer {}


/* ****************************
      generic style
*********************************** */
body{
   font:normal 11px/14px Arial, Verdana, sans-serif;
   color:#222;
   background:#fff  [tutaj próbuję wsadzić url(../img/black.gif) repeat-y top left; i się zmienia ale wszystko]
}
body.content_only {
   background: #FFF;

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana tła strony
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2013, 07:45:03 pm »
stosując  background: url('http://kramik-malucha.pl/img/p/145-635-thickbox.jpg') repeat-y top left; plik powtarza mi tylko w dół albo w górę

a jak jeszcze Twoim zdaniem mialby sie zmieniac? jezeli masz repeat-y? no raczej tak jak winda w jednym z kultowych polskich filmow: "a gdzie ma jechac? w bok?" ? oj, taki zarcik mi sie nasunal ;)

nie napisales ani nie pokazales/as co chesz osiagnac, jak wyglada plik tla i jak ma sie na stronie zachowac? podrzuc linka to napewno podpowiedz bedzie konstruktywna, tym bardziej, ze, raz w sumie moze i wyglad ale to powinno pojawic w sie "poczatkujacych" bo to nie tyle nieznajomosc presta co nieznajomosc podstaw HTML. po drugie bylo to juz walkowane kilkakrotnie... az zal, ze ostatnim czasem tyle razy musze to pisac w roznych postach.... ten forum niedlugo bedzie gorzej wygladalo niz wysypisko smieci, bo smietnik to juz jest na calego.... gdzie to forum sprzed roku.... "przedszkolaki"... sami sobie szkodzicie i szkodzicie nam, bardziej doswiadczonym, bo w tym gaszczu jednych i tych samych postow, bo szkoda korzystac z wyszukiwarki zanim sie cos napisze, i my nie jestesmy w stanie niczego odnalesc.

no ale do rzeczy.

jezeli chcesz zotawic tylko pole puste po srodku i miec boki grafikowane to najprostszym sposobem jest zrobienie pliku graficznego na szerokosc wieksza od pola centralnego i srodek robisz bialy a na boki swoje grafiki, pozniej. wiec powiedzmy jak pole centralne ma 1000px to grafika na 1500px i grafikujesz po 250px z lewej i prawej strony.
pozniej wg powyszych wytycznych dajesz:

background: url('http://kramik-malucha.pl/img/p/145-635-thickbox.jpg') 50% 50% transparent;

ewentualnei zamiast transparen kolor w formacie #ffffff, ktory ma byc wyswietlony w miejscach gdzie nei dociera grafika i po problemie.

mozna to tez zalatwic wprowadzajac kolejne divy po lewej i prawej stronie o, jak wyzej, width:250px; height: auto; position:absolute; margin-left:-250px oraz dla drugiego margin-right:0; ale to za duza zabawa i istnieje mozliwosc, ze IE posypie calosc. wiec pierwszy sposob chyba bedzie najprostszy i najbanlniejszy

design4VIP z innej strony...