wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Rabaty i karta stałego klienta

  • 12 Odpowiedzi
  • 6763 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline slawek

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Rabaty i karta stałego klienta
« dnia: Listopad 01, 2008, 04:40:14 pm »
Cześć wszystkim,

czy orientujecie się może, czy jest gdzieś moduł dodający następujące funkcjonalności?

Rabaty
Administrator sklepu ustala kwotę progową, okres w jakim musi być przekroczona i procent zniżki.
Klient po dokonaniu zakupów na kwotę większą niż kwota progowa i w okresie krótszym niż okres ustalony przez admina, dostaje zniżkę na wszystkie produkty.

Karta stałego klienta

Administrator sklepu ustala procent zniżki dla klientów z kartą stałego klienta i przypisuje wybranym klientom status stałego klienta.
Klient mając status stałego klienta dostaje zniżkę ustaloną przez administratora.

Jeśli nie słyszeliście o takich modułach, to czy ktoś byłby chętny be je ze mną napisać?


*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2008, 06:55:55 pm »
Cytuj
Rabaty
Administrator sklepu ustala kwotę progową, okres w jakim musi być przekroczona i procent zniżki.
Klient po dokonaniu zakupów na kwotę większą niż kwota progowa i w okresie krótszym niż okres ustalony przez admina, dostaje zniżkę na wszystkie produkty.
Ta funkcjonalność praktycznie odpowiada kuponowi rabatowemu, który jest zaimplementowany w sklepie.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline ka.

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2008, 04:53:33 pm »
No a jak nadać taki rabacik?

*

Offline ka.

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2008, 06:11:27 pm »
znalazłam.

A jeszcze jedno pytanie - w jaki sposob poinformować klienta o przyznanym rabacie? Da sie jakoś z panelu admina czy trzeba ręcznie maila sklecić i wkleić kod?

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2008, 07:39:31 pm »
Raczej nie ma możliwości automatycznego powiadomienia o przyznanym kuponie rabatowym. Ale o ile mnie pamięć nie myli to zalogowany klient ma możliwość zobaczyć czy ma jakies rabaty przyznane. Nie mam teraz dostępu do mojej instalacji testowej więc nie jestem tego pewien na 100%

*

Offline ka.

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2008, 08:11:04 pm »
no wlasnie nie bardzo.przyznalam rabat dla wszystkich-zalogowalam sie jako klient, klikam moje rabaty i komunikat ze nie mam przyznanych. ehhh...
czyli ręcznie.
Ale to dziwne, bo pamietam, ze jak nieco...eee...poprawiałam tłumaczenie maili udostępnione przed dawida_c to był mail informujący o przyznaniu kuponu rabatowego.

hm? ???

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2008, 09:03:51 pm »
Jak widzę mój nick to muszę się odezwać ;D ;D
Było coś takiego. Nie pamiętam dokładnie, ale to było chyba do przyznawania rabatów za złożenie zamówienia. Wejdź w szczegóły jakiegoś zamówienia i spójrz - powinno tam być coś takiego jak przyznaj rabat za zamówienie. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale może ty dojdziesz ;)

P.S. Co poprawiałeś w moich tłumaczenia?

*

Offline ka.

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2008, 09:54:48 am »
Oj dawid - jestem kobietą  ::)

Tak, tak wiem - to jest tzw. voucher, ale ogólnie kicha z generowaniem - na karcie zamówienia są 3 opcje do wyboru : Re-stock products, Generate credit slip, Generate a voucher i przycisk "usun wybrane produkty" - który ma pełnić funkcję zatwierdzającą (?). Bawiłam sie tym - udało mi się wygenerować credit slip przy jednoczesnym wykasowaniu produktu z zamówienia. Co do vouchera - komunikat, że niepoprawne zapytanie. Wiec nie ruszam tej zabawki.

No właśnie - co to jest credit slip?

Fajnie, że chociaż wszystko ładnie chodzi po podaniu kodu rabatowego.

p.s. no jakiegoś ortografa znalazłam, a poza tym - trochę "posprzątałam" te tłumaczenia pod wzgledem stylistycznym - zboczenie zawodowe  ;D i tak - wielkie dzieki za tłumaczenie !

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2008, 12:46:16 pm »
Credit Slip to Korekta.
Na stronie prestashop.pl w dziale "Do pobrania" jest moje najnowsze tłumaczenie. Tam już wszystko jest przetłumaczone. Razem z tym Credit Slip

*

Offline bart119

  • Tubylec
  • ****
  • 112
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Libra - dystrybucja, hurtownia zabawek
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2009, 10:52:43 am »
Czy w dalszym ciągu nie ma modułu dającego możliwość nadawania stałego rabatu dla klienta?
zabawki.libragdynia.pl - Dystrybucja, hurtownia zabawek -- PrestaShop ver. 1.2.5.0

*

Offline koshin

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
    • Koshin.info
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2009, 04:36:22 pm »
Ustawiłem kupony rabatowe. Klient dokonuje zakupy, za zapłacone zakupy automat przydziela mu punkty, wg określonego przeze mnie przelicznika.
Klient może wymienić punkty na rabat do zamówienia (wygenerować sobie kupon rabatowy) i wykorzystać sobie przy najbliższych zakupach.

Odkryłem jednak pewną nieprawidłowość, gdyż klient może wygenerować sobie dowolną ilość kuponów rabatowych.

*

Offline Tony

  • Użytkownik
  • **
  • 42
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2009, 04:45:21 pm »
rozwiń to - napisz w jaki sposób

*

Offline djvolt

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 71
  • 0
Odp: Rabaty i karta stałego klienta
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2009, 08:17:59 pm »
Owszem, najnowsza wersja SVN ma opcje rabatow w % :)