wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)

  • 158 Odpowiedzi
  • 182114 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline kosacki

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 25, 2010, 10:20:40 am »
Witam

Wyskakuje mi komunikat "Serwer baz danych jest dostępny ale nie znaleziono bazy danych."

Tworzyłem bazę danych o nazwie sklep w phpmyadmin.

Robiłem to także z konsoli. I dalej jest to samo.

Komunikat z phpmyadmin:
"CREATE DATABASE `sklep` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci;"

Więc tutaj raczej jest ok.

Korzystam z localhost'a

Mysql jest odpalany poprzez wamp'a.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

*

Offline devilmycry

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 09, 2010, 09:14:00 pm »
witam
mam problem tzn co trzeba wpisac bo mam zrobianą baze danych i nie wiem co nalezy wpisac w kolumnie "Przedrostek tabeli w bazie:" zostawiłem domyślnie i wystapił błąd (Błąd: : 1142)

*

Offline OtherCoder

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 13, 2010, 05:37:28 pm »
Nie musisz tutaj nic wpisywać przedrostków używa się jeśli na hostingu masz np. jedną bazę danych a chcesz zainstalować Prestę o raz np. jakiś dodatkowy CMS. Chodzi o to aby dwa skrypty nie miały takiej samej nazwy tabeli.

Błąd który u Ciebie wystąpił na pewno nie miał nic wspólnego z wpisaniem tam czego kolwiek lub nie wpisaniem nieczego.

*

Offline kassandre

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 14, 2010, 03:00:50 pm »
Mam hosting na webserwerze (www.webserwer.pl). Chce zainstalować preste ale kłopoty zaczynają się dziać już podczas wgrywania plików przez ftp. Nie mogę wgrać tych plików:

js/jquery/jquery-1.2.6 pack.js
js/jquery/jquery-pngFix.pack.js
module/productcomments/js/jquery.rating.pack.js

Niby serwer pokazuje że to są trojany ale na pewno tak nie jest bo próbowałem już wgrywać te pliki na czterech różnych kompach na trzech różnych systemach operacyjnych(win 7, Vista, debian) i poprzez trzech róznych usługodawców Internetu. Efekt: żaden z tych plików nie chce się wgrać! Za każdym razem pliki były pobierane nowe z neta.
Reszta plików i katalogów presty normalnie się wgrywa. A jak chce odpalić instalacje w przeglądarce bez tych trzech plików, które nie chcą przejść to wyskakuje taki komunikat:

„Do poprawnego działania skrypt wymaga JavaScript.”

Macie jakieś sugestie co trzeba zrobić?
 ??? :-\

*

Offline kassandre

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 16, 2010, 07:51:28 am »
Już wszystko oki! Problem stanowiła nadwrażliwość programu antywirusowego. Wystarczyła wiadomość o problemie do pomocy webserwera i zajęli się tym od ręki szybko i fachowo. ;)

*

Offline bondas

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 02, 2010, 09:27:54 pm »
witam
Wszystko pieknie opisane ale jakos mimo to nie chce mi sie wogole rozpoczac instalacja.
Niby są przypisane odpowiedznie uprawnienia ale....moze com mi po drodze umknelo.
mam serwer na masternet.pl..
bardzo prosze o jakiekolwiek sugestie lub wrecz pomoc bo walcze z tym juz kilka dni

*

Offline mtw

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 29, 2010, 02:03:48 pm »
Zaczne od tego: serwer wlasny (ojca), czysta instalacji PL1.3, .1.3.1 en, 1.4.a1 (kazda oddzielnie)
Podczas instalacji brakuje przyciskow (foto1). Po bezproblemowej instalacji w panelu administarycjnym i poziomu end user brak przyciskow, belek, grafiki (laptop i ipod), logo foto2. Permissions ustawione wg wskazowek instalatora. Myslalam, ze to wina przegladarki ale sprawdzilam na kilku (instalacje i wyglad poinstalacyjny) i jest to samo. Wie ktos moze o co chodzi? Na serwerze jest kilka serwisow i tam z grafika jest wszystko ok.

*

Offline robert_tchorze

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 05, 2010, 04:42:24 pm »
Witam .
Mam problem z bazą danych. Mianowicie w tym tutorialu jest jak załozyć bazę na lokalhost.
A jak to zrobić na serwerze www??
I jeszcze jedno zainstalowałem Xampp-a czy to dobre narzędzie do administrowania i tworzenia tego typu serwisów??

Z góry dziekuje za odpowiededż i pozdrawiam.

*

Offline clvegaz

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 21, 2010, 09:56:52 pm »
Witam. Mam taki problem. Po wpisaniu adresu bazy danych polaczeniu z nia itd po kliknieciu na dalej wyskakuje taki komunikat :

Wystąpił błąd podczas wprowadzania danych do bazy:
'SET NAMES \\\'utf8\\\''
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near \'\\\'utf8\\\'\' at line 1(Błąd: : 1064)

Prosze pomozcie :(

*

Offline wiczar

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:20:36 pm »
Mam problem przy próbie instalacji Prestashop - pewnie wynikający bardziej z windowsa/firefoxa ale może dacie radę mi pomóc
Otóż jak tylko próbuję uruchomić instalację wywala mi komunikat że "Do poprawnego działania skrypt wymaga JavaScript."

Sprawiłem wszystkie ustawienia Java i Javascript - wszystko co jest możliwe jest włączona

Windows XP
Firefox 3.6.13
Wywalone wszystkie dziwne dodatki z Firefoxa (+ przeinstalowany od zera)

Aż głupio że się wyłożyłem na tak banalnym problemie ale ni czorta nie mogę go obejść...
A wojuje już od dwóch dni....

*

Offline wiczar

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 27, 2010, 11:41:09 pm »
<wstydzi się>

problem rozwiązany
Głupi błąd przy kopiowaniu plików na serwer.
Gdyby ktoś miał podobne problemy - proszę sprawdzić czy cały katalog js został poprawnie skopiowany

*

Offline jonatan

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 11, 2011, 12:59:29 am »
Podczas instalacji na 2 stronie pozostało mi na czerwona 'Możliwość tworzenia nowych plików i folderów'
Pozmienialem juz wszystkie katalogi i pliki na 777. Ale nie wiem co jeszcze należy zmienic??

*

Offline jedrus

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • P.H.U. Iwona
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 29, 2011, 12:46:39 am »
witam
mam niewielki problem, a właściwie to jak dla mnie ogromny, postanowiłem przesiąść się z zen carta na prestę. Poprzedni sklep odinstalowałem z serwera i na serwer wrzuciłem instalkę prestahop.
Po wpisaniu w przeglądarce odpowiedniej ścieżki instalacyjnej skryptu pojawia mi się komunikat:
Cytuj
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in /home/jedrus/public_html/sklep/install/classes/ToolsInstall.php on line 4

Powiedzcie mi o co chodzi?
Dodam że zen cart śmigał jak należy.

*

Offline Noob

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 29, 2011, 11:29:17 am »
masz niewłaczona obsługe  php5 , na jakim serwerze masz hosting ?
Php5 mozna właczyc przewaznie za pomoca .htaccess lub pisz  do admina hostingu.

*

Offline jedrus

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • P.H.U. Iwona
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 29, 2011, 01:01:53 pm »
mam wykupiony hosting w webd.pl
jak do tej pory nie narzekałem, wszystko było dobrze, dopóki nie znalazłem właśnie tego skryptu który jest banalny w obsłudze i w 100% po polsku, nie tak jak zen cart który był tylko połowicznie przetłumaczony w wersji darmowej.
no nic, to będę próbował włączyć za pomocą tego pliku, a jak nie to pozostanie mi już tylko pisanie do administracji :)
Dzięki za pomoc :)