wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Szybkość

  • 9 Odpowiedzi
  • 4422 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Szybkość
« dnia: Grudzień 03, 2008, 02:31:43 pm »
Mam następujący problem - mianowicie szybkość wczytywania stron sklepu jest delikatnie mówiąc na średnim poziomie co wkurza mnie a co dopiero klientów :(. Rozmawiałem na ten temat z włascicielem serwera i wg niego i statystyk z monitoringu łącza problemem nie jest w żadnym razie łącze. Staram się aby fotki, które dodaje do sklepów były jak najmniejsze rozmiarowo opisy nie są zbyt duż wielkie ale przy 1000 produktów sklep sie delikatnie mówią ślimaczy. Dostawca serwera zasugerował że problem leży raczej w konfiguracji lub samym oprogramowaniu sklepu. Czy spotkaliście sie z podobnym problemem? Jak to rozwiązać?

Dodam, ze backoffice smiga troche szybciej...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 02:49:52 pm wysłana przez bartas »

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2008, 02:41:07 pm »
Normalne. Darmowe skrypty zawsze tak mają. Nie są zoptymalizowane i mają kupę śmieci w kodzie. Jeśli chcesz szybki i niezawodny skrypt to wybierz np. KQS.store

*

Offline bart119

  • Tubylec
  • ****
  • 112
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Libra - dystrybucja, hurtownia zabawek
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2008, 09:38:30 am »
Normalne. Darmowe skrypty zawsze tak mają. Nie są zoptymalizowane i mają kupę śmieci w kodzie. Jeśli chcesz szybki i niezawodny skrypt to wybierz np. KQS.store
Nieprawda , zresztą kupa tak zwanych skryptów komercyjnych sklepów powstała na bazie starego OScommerce, sam podałeś jakiś niszowy produkt (a uwierz mi polskimi rozwiązaniami e-commerce interesuje się od dłuższego czasu). Ja z komercyjnych rozwiązań stawiał bym tylko na dwie firmy:
http://www.sote.pl
http://www.iai-shop.com/

Bartas jaka to firma hostingowa? Ja korzystam z DHosting i u mnie wszystko śmiga jak należy. Często bywa tak że firma Hostingowa ma jakieś problemy a zwala na skrypt. Zauważ że tylko ty zgłaszasz taki problem więc to raczej nie wina skryptu tylko ustawień serwera.
Jeśli masz możliwość postaw Preste na innym serwerze który daje Ci 14 dni na testy za darmo ja polecam www.vel.pl
zabawki.libragdynia.pl - Dystrybucja, hurtownia zabawek -- PrestaShop ver. 1.2.5.0

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2008, 09:45:07 am »
Teraz to daliście mi do myślenia. Firma hostingowa to hards.pl - Na ich serwerach chodzi komputronik i zoosklep.pl. Tutaj są statystyki: http://one.hards.pl/status/ . Wygląda na to, że z transferem nie ma problemu. Jakie macie przeciętne wielkości zdjęć w kB?
Może jeszcze jakas rada dotycząca konfiguracji??
Pozdro

*

Offline bart119

  • Tubylec
  • ****
  • 112
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Libra - dystrybucja, hurtownia zabawek
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2008, 10:17:04 am »
Nie znam tej firmy. Zdjęcia po zmniejszeniu przez skrypt presty maja od 30 do 70 KB. Ja na twoim miejscu sprawdził bym innych hosting, postawił sklep (w sumie to tylko może zająć zaledwie 20-40 min) i zobaczył zmierzył czas wczytywania strony.
zabawki.libragdynia.pl - Dystrybucja, hurtownia zabawek -- PrestaShop ver. 1.2.5.0

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2008, 01:19:33 pm »
Zauważyłem że dopóki w sklepie jest niewiele produktów to chodzi w miare szybko.

*

Offline cratown

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2008, 03:44:12 pm »
Słaby serwer zapewne. Nie chodzi o łącza lecz o maszynę. Z tego co piszesz wynika że wolno przeszukuje bazę danych.

*

Offline dawid_c

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2008, 08:48:05 pm »
zresztą kupa tak zwanych skryptów komercyjnych sklepów powstała na bazie starego OScommerce, sam podałeś jakiś niszowy produkt
kqs.store nie jest na pewno pisany na bazie OScommerce (wiem co to za gów** ;) ). Co prawda nie interesuje się dokładnie skryptami sklepów więc zapewne wiesz lepiej. Podałem kqs.store ponieważ jako pierwszy wpadł mi do głowy. Widziałem kilka sklepów na nim postawionym i chodziły bardzo szybko ;)

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2008, 10:31:45 pm »
Panowie bardziej do rzeczy ;)- bo ja w tym temacie popracowalem i z tego co wyczytałem na forum presty (prestashop.com/forum) nie tylko ja mam problem z szybkościa sklepu, a czynników wpływających na szybkość jest bardzo wiele - zaczynając od najprostszych: hosting - choć nie jest to główna przyczyna, global.css - zoptymalizowałem go wyrzucając wszelkiego typu komentarze, zbędne spacje, tabulatory i entery - zajmuje praktycznie jedna dluga linijke  8) choc jest generalnie nieczytelny ale w ten sposob zaoszczedzilem 16% wielkosci css'a; kolejny punkt optymalizacji szybkosci to plik tools\smarty\Smarty.class.php linijka 143 var $compile_check = false; i $smarty->force_compile = false; zmniejszyłem tez wielkosc obrazkow w headerze o ponad polowe.

Sklepy śmigaja duzo szybciej choc najwolniej wczytuje sie strona główna. Pomimo to można by jeszcze przyspieszyć.

Podajcie jakieś pomysły...please!!

Pozdro
B

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Odp: Szybkość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2008, 09:36:43 am »
Można zrobić jeszcze jedną rzecz, która ma chyba największe znaczenie dla szybkości z wszystkich do tej pory wymienionych mozliwości: w pliku Config/config.inc.php w linijce 118 ustawić wartość $smarty->force_compile   = false; (domyślnie jest True).

Pozdrawiam i szybkości życze  ;) 8)