wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

23% VAT

  • 32 Odpowiedzi
  • 26315 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Rapajic

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
23% VAT
« dnia: Sierpień 08, 2010, 02:57:42 pm »
Witam:)
Wdrażam nowy sklep na silniku Presty i z wściekłością obserwuję co wymyśla nasz bardzo inteligentny rząd odnośnie stawki VAT. Ciekawe czy ktoś pomyślał jaki będzie przez chaos w firmach przy dostosowywaniu oprogramowania do nowych stawek, nie mówiąc o kosztach jakie to za sobą poniesie. Czy ktoś na tym forum jest w stanie powiedzieć, jak to będzie można rozwiązać w silniku Presty ? Na razie w panelu administracyjnym mamy 3 sztywne stawki podatku i wprowadzam produkty na 22%. Miejmy nadzieję, że cały proces przejścia na 23% w Preście odbędzie się w miarę bezboleśnie i znajdzie się ktoś zdolny, kto dokona aktualizacji.

*

Offline OtherCoder

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2010, 03:29:24 pm »
Presta będzie gotowa na wprowadzenie 23% podatku.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2010, 09:44:18 pm »
Presta jest już gotowa na 23% 32% i inne pomysły, które mogą się pojawić niedługo :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Rapajic

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2010, 06:07:29 pm »
super, dzięki za odpowiedź, wsparcie działa szybko. W takim razie dalej walczę ze sklepem i liczę, że pojawi się na forum opis jak te zmiany stawek potem wdrożyć w sklepie, czy np każdy produkt trzeba będzie osobno modyfikować, czy będzie się to dało zrobić z automatu :)

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2010, 09:49:05 pm »
wystarczy że ustawisz w panelu 23% VAT i potem albo ręcznie wszędzie zmienisz na 23 albo zapytanie które ci zmieni we wszystkich produktach ; - ). albo 22 zamienisz na 23 i chyba też będzie ok - czy się mylę?
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Podemski

  • Gość
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2010, 12:49:44 am »
Mylisz się. Wystarczy w panelu zmienić tylko na 23%. Problem będzie tylko oczywiście z cenami. Wszystkie pójdą w górę.

wystarczy że ustawisz w panelu 23% VAT i potem albo ręcznie wszędzie zmienisz na 23 albo zapytanie które ci zmieni we wszystkich produktach ; - ). albo 22 zamienisz na 23 i chyba też będzie ok - czy się mylę?

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2010, 11:02:18 am »
Presta jest już gotowa na 23% 32% i inne pomysły, które mogą się pojawić niedługo :)

32% :o .... nie snujmy tak drastycznych perspektyw

Z tego co wiem w UE maksymalnie może być 25% a minimalnie 15%,
a nasz rząd planuje corocznie podnosić podatek bo dziura budżetowa olbrzymia.
I tak przez następne 3 lata rok po roku będzie podnoszone o 1% aż osiągniemy 25%.

Oczywiście PrestaShop gotowa na wszystko co by się nie działo
i co by nasz ukochany rząd nie wymyślił :)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 11:22:16 am wysłana przez chinskimandaryn »

*

Offline koshin

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
    • Koshin.info
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:03:00 am »
Mylisz się. Wystarczy w panelu zmienić tylko na 23%. Problem będzie tylko oczywiście z cenami. Wszystkie pójdą w górę.


No właśnie, to pójście w górę mnie martwi. Bo zazwyczaj klient tak skalkulował ceny, aby wszystkie brutto były "ładne" przykładowo 50.00 lub 49.00... a teraz wychodzi rzeźnia typu 50.41zł ....
Cóż, trzeba będzie automatem poprawić wszystkie ceny. Tylko kto za to zapłaci... Pan za to zapłaci i Pani za to zapłaci.. Państwo za to zapłaci...

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 05:20:48 pm »
Wie ktoś może jak pozmieniać ceny automatycznie po zmianie stawki VAT na 23% w ustawieniach Presty ?...zmiana ręczna 200 pozycji niebardzo mi się podoba i zajmie trochę czasu ;/ a tak jak poprzednik napisał lepiej jak ceny są "ładne" a nie mają ogonki typu 201,59zł

*

Podemski

  • Gość
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2011, 10:29:39 pm »
Stworzyłem moduł, który mam nadzieje Wam w tym pomoże.

Zmienia on ceny (netto) produktów w sposób taki, że zmiana podatku VAT na 23%, 8% lub 5% nie spowoduje zmiany ceny końcowej (brutto).

Moduł testowałem na 2 sklepach, było wszystko w porządku jednakże polecam zrobić kopię zapasową bazy danych lub samej tabeli PREFIX_product w celu bezpieczeństwa.

W razie problemów, sugestii itp. proszę pisać.

1. Pobieracie moduł stąd: www.impsolutions.pl/imp_nice_vat.zip lub z załącznika tego posta.
2. Instalujecie, klikacie odpowiedni przycisk w formularzu, moduł zmienia ceny.
3. Teraz przechodzicie do zakładki płatności -> podatki i edytujecie podatki na nowe stawki.

Jeśli może ktoś sobie na to pozwolić to poproszę o informacje czy moduł działa poprawnie i u Was.

Update:

Moduł działa poprawnie w wersjach Prestashop 1, 1.2+ i 1.3+, nie testowałem w 1.1
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 02:08:33 pm wysłana przez Krystian Podemski »

*

Offline tomzik_

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2011, 10:41:05 pm »
Witam! Jestem początkującym użytkownikiem Presty, ale pozwolę sobie przedstawić swój sposób na "w miarę" szybkie przestawienie podatku z 22 na 23% przy zachowaniu cen brutto takich jak przed zmianą.
A zatem:
1. Należy zalogować się do phpMyAdmina aby mieć dostęp "od kuchni" do swojej bazy Presty
2. Zmodyfikować ceny netto na wszystkich produktach w których obowiązuje stawka 22% za pomocą zapytania SQL: "update  `ps_product` set price=(price*1.22)/1.23"
UWAGA! powyższe zapytanie do zastosowania gdy wszystkie produkty w bazie maja stawkę 22% no i prefixy tabel to ps ;)
3. Po wykonaniu powyższego zalogować się do panelu administracyjnego sklepu i w zakładce Płatności->Podatki wyedytować i zmienić stawkę 22 na 23%
Ważne Założenie tej motody jest takie, że mnie nie interesowała historia sprzedaży produktów w roku 2010 czyli w stawce 22%. Mój sposob prawdobodobnie nie sprawdzi się gdy tę historię chcemy zachować, wtedy nową stawkę chyba należałoby dodawać zamiast zmieniać starą.
Pozdrawiam

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2011, 08:58:59 am »
moduł działa świetnie na wersji 1.3.0.10 - dzięki !

*

Offline klimo87

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
    • ELEKTRO-OGRÓD.PL
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2011, 01:32:01 pm »
A czy ktoś sprawdzał dla wersji 1.2.2.0? Krystian jak myślisz Twoje dzieło zadziała na moim sklepie??

*

Podemski

  • Gość
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2011, 01:40:07 pm »
Update 3.

Na wersji 1.1 również działa jednakże mam nadzieje, iż nie ma sklepu, który by jej jeszcze używał.

-------

Update 2.

Nowa wersja działająca z wersją 1.2 Prestashop jest już do pobrania z tych samych miejsc.

-------

Update.

Moduł na razie nie działa na wersji 1.2

Zaraz wydam nową wersje.

-------

Nie powinno być problemu, nie używam żadnych metod, których nie ma wersja 1.2 Prestashop, jednakże z tego co pamiętam masz dużą bazę produktów, a na takiej nie testowałem modułu.

Jeśli masz taką możliwość to zrób kopię bazy danych, ew. samej tabeli PREFIX_product.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 02:08:07 pm wysłana przez Krystian Podemski »

*

Offline klimo87

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
    • ELEKTRO-OGRÓD.PL
Odp: 23% VAT
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2011, 03:31:05 pm »
Moduł działa świetnie w wersji 1.2.2.0. Miałem wszystkie stawki na 22% i przeszły gładko na 23%.
Jeszcze raz wielkie dzięki :)