wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wprowadzanie danych do sklepu, Wasze rozwiazania

  • 0 Odpowiedzi
  • 1574 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline James

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
Wprowadzanie danych do sklepu, Wasze rozwiazania
« dnia: Sierpień 11, 2010, 11:08:44 am »
Witam,
dopiero co zaczynam przygodę ze sklepem opartym na prestashop. Dzięki temu foru zdobyłem cenne informacje, które pomogły mi podjąć decyzję o wyborze tej platformy na nasz firmowy sklep. Wszystkim jego użytkownikom w szczególności administracji , dziękuję. Koniec z tą wazelin-ką przechodzę do meritum ;)
 
Aktualnie zajmuje się przygotowaniem do wdrożenia sklepu internetowego dla firmy, w której pracuje. Ma to być rozszerzenie dostępności ich działalności w oparciu o działający od kilku lat sklep fizyczny.
Pierwszym problemem,  z którym sobie poradziłem do stworzenie własnego , przejrzystego podziału kategorii sprzedawanego asortymentu niezależnie od producenta (konkurencyjne rozwiązania nie przypadły mi do gustu )

Kolejnym  problemem jakim napotkałem jest dostęp a raczej forma dostępnych dla mnie informacji o produktach (maszyny budowlane, osprzęt, narzędzia itp), które mają być w sprzedaży za pośrednictwem sklepu.
Okazało się, że jedynie kilku producentów/importerów oferuje przydatne materialy w celu przyspieszenia
 wprowadzania danych do sklepu takie jak plik xml z produktami i kategorią oraz dołączony plik rtf ze specyfikacją i opisem marketingowym oraz pliki jpg ze zdjęciem produktu.
Od reszty muszę się zadowolić plikami pdf  z ofertą, dostępem do ich "extranetów" lub ftpów i firmowych stron internetowych

Chciałbym poznać Szanownych Użytkowników o ich doświadczenia, rozwiązania jak przyspieszyć to prace chałupniczą.

Z wielką wdzięcznością przyjmę każdą sugestie lub poradę
pozdrawiam wszystkich serdecznie