wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana sztuki na m2

  • 14 Odpowiedzi
  • 10269 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline groszek316

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Zmiana sztuki na m2
« dnia: Sierpień 12, 2010, 08:38:32 pm »
Mam taki problem ze w PrestaShop można sprzedawać sztuki a ja mając sklep z płytkami chciałbym sprzedawać je na m2. Płytki maja powiedzmy 0,89 m2 jedna a przykladowo zamawiajac dwie mamy 1,78 m2 a nie można zamówić 1 m2 czy 2,5m2 bo sprzedaje cale plytki i moje pytanie jest takie jak mozna to zmienic ??
przykald tego jak to zostalo rozwiazane podaje ponizej:

http://plytki24.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe/amanda-/-alex/amanda-beige-inserto-32-5x97-7/prod_1004.html

z gory dziekuje za pomoc ;)

*

Podemski

  • Gość
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2010, 10:01:23 pm »
Jeśli presta pozwala na wpisanie ilości w stylu "1.03" to wystarczy wszędzie w szablonach stron zmienić ewentualne "sztuki" na m2 i gra.

*

Offline groszek316

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2010, 10:10:38 pm »
chyba jest taka możliwość ale ktoś może sobie tam wpisać np 1,54 a mi chodzi o to ze można wpisac ewentualnie wielokrotność tego przykładowo 1,20 2,40 3,60 a jak wpisze 2,53 bo mu tyle potrzebne to nie będzie jak to zmienić i w tym problem a tyle nie możne zamówić.

*

Offline jomat

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2010, 10:58:55 pm »
Nic nie musisz robić programowo,
w opisie przedmiotu piszesz przykładowo:
- Opakowanie = 1,2 m2
- Cena za opakowanie

Klient kupuje całkowitą ilość opakowań a nie metry kwadratowe

*

Offline groszek316

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2010, 11:12:04 pm »
tak jest zrobione na dzien dzisiejszy ale to jest malo profesjonalnie w porownaniu do innych firm ktore automatycznie wyliczaja. Tutaj klient musi wziac kalkulator do reki i sie troche pomeczyc bo 1,2 podalem przykladowo bo sa np miary jak 0,93 albo 1,34 i w w tedy jest maly problem bo Polacy sa leniwi ;)

*

Offline zielko

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 1
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2010, 02:22:49 pm »
Podłączę się do pytania. Czy ktoś już może praktykował zamówienia w których klient podaje 2 wymiary, np. wybiera towar i zamawiając podaje wymiar x i y w cm (dowolne). Czy ktoś już ma prosty sposób na to?


*

Offline groshinio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2010, 10:29:28 am »
Witam znalazłem na taki sklep na prestashop : http://www.vertino.pl/Aleksandria/10349-aleksandria-krem-35x35.html tam jest coś takiego do rozwijania paska i jest 1,2 2,4 itd. wiecie może jak to można zrobić ??

*

Podemski

  • Gość
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2010, 12:47:25 pm »
To zwykłe atrybuty.

*

Offline groshinio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2010, 02:56:16 pm »
Jeżeli są to tylko atrybuty to może wiesz jak wyłączyć okienko i opis "Ilość"?

*

Offline opioom

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2010, 06:52:41 pm »
wyłączyć czy włączyć?

*

Offline groshinio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2010, 09:41:44 am »
Trochę się bawiłem i tak z głównego kodu usunąłem "ilość" i ramkę do wpisywanie ilość. Wstawiam atrybut 1,2 potem 2,4 ustalam dla nich cenę  ale teraz chce żeby główna cena pokazywała cenę za 1m2 a nie za 1,2 czy 2,4 bo atrybuty się dodają(cena za towar 100 zl za 1,2 + 20 zl cena wyjściowa 120zl). Rozwiązaniem byłoby wpisanie w atrybuty 1 1,2 2,4 i byłby za jeden metr ale w tedy można będzie zamówić 1 metr i 1,2 wiec ta opcja odpada. Po drugie jest ona czasochłonna bo nie które płytki maja 0,98 1,5 itd a chciałbym ich wprowadzić około 4 tys. wiec zajęłoby to cały rok plus do tego promocje zmiana ceny itd. Pytałem się o przekształcenie kodu aby zamiast ramki do wpisywania szt można było je wybrać listownie tak jak atrybuty z tym ze szybkość była by nie porównywalna kosztuje około 500zl wiec nie wiem czy się opłaca. Stworzenie od nowa sklepu wraz z szata graficzna i nowym cms-em koszt około 4-5 tys..

*

Offline wojtek992

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2011, 12:06:51 am »
Jest sposób (ile ja się namęczyłem)

Wszystko rozbija się o to żeby wpisywać ilość do dwóch miejsc po przecinku, zależy jaka wersja presty

Pomogę na priv kosa0024@wp.pl

Przykład pod adresem www.fachura.net

*

Offline wojtek992

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:52:55 am »
Instrukcja do presty 1.4

Przeglądamy bazę danych, wyszukujemy wszystkie tabele, które mają w nazwie quantity lub qty. Zmieniamy ich typ z int na decimal (17,2).

Potem odnajdujemy pliki :

- prestashop/classes/Attribute.php
- prestashop/classes/Cart.php
- prestashop/classes/Customization.php
- prestashop/classes/Discount.php
- prestashop/classes/Order.php
- prestashop/classes/OrderDetail.php
- prestashop/classes/OrderHistory.php
- prestashop/classes/OrderReturn.php
- prestashop/classes/Product.php
- prestashop/classes/ProductSale.php
- prestashop/classes/QuantityDiscount.php
- prestashop/classes/StockMvt.php
- prestashop/controllers/CartController.php
- prestashop/controllers/OrderController.php
- prestashop/order.php
- prestashop/cart.php
- prestashop/themes/prestashop/product.tpl (or if you have a other theme prestashop/themes/themename/product.tpl

I wyszukujemy za pomocą np: funkcji w dreamvawer "find and replace" wszystkie wartości typu  (int) po których występuje słowo quantity lub qty i zmnianiamy je na (float).

Potem powtarzamy to wszystko dla wartości "intval" ,którą zmieniamy na "floatval".

Potem jeszcze trzeba w javascript zmienić, parę rzeczy żeby można było wpisywać kropkę i przecinek, a nie tylko samą kropkę pomiędzy całością a częścią dziesiętną.

I gotowe , wiem że to dużo roboty, ale na pewno mniej niż przypisywanie atrybutów podzielonych na paczki itd.

Jeżeli pomogłem proszę o wciśnięcie "pomógł".


Pozdrawiam Wojtejk

 

*

Offline rocade

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2012, 10:15:38 am »
A możesz napisać gdzie zmieniłeś ten kod JS i jak to zrobiłeś ?

*

Offline saycool

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 1
    • Tworzenie stron internetowych
Odp: Zmiana sztuki na m2
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2013, 10:32:55 am »
rocade: która wersje prestashopu posiadasz?
Ogólnie to trzeba dosyć dużo w sklepie pozmieniać, a potem to jeszcze przetestować, więc jeśli średnio się na tym znasz to lepiej odpuść. Co do rozwijanego menu to wystarczy dodać kilka linijek w product.tpl
Tworzenie stron Wieluń.
Zapraszam do sklepu w którym kupisz  torebki