wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Początki projektowania szablonów

  • 4 Odpowiedzi
  • 5367 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emin88

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Początki projektowania szablonów
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 08:18:00 pm »
Witam,
Odrazu zaznaczam, że jestem nowym userem tego forum. Znam się na grafice, ale nie kumam do końca PHP. Chciałbym się dowiedziec, czy na forum są jakieś działy gdzie są instrukcje jak samemu zrobic własny szablon. Jak zrobic menu itd...

Może ktoś wie, czy sa jakies ksiąźki o presta shopie ??

*

Offline f1x

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: Początki projektowania szablonów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 09:07:41 pm »
I po to jest Ci php potrzebne? Wybacz, ale w ogóle się nie znasz i proponuję zacząć od ms front page.

*

Offline Sushi414

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Początki projektowania szablonów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2010, 05:49:14 am »
Witam,
jak zobaczyłem odpowiedź na posta emina to usiadłem z wrażenia (choć chyba raczej z porażenia). Drogi f1x, ciekaw jestem na jakiej podstawie stwierdziłeś, że emin się w ogóle nie zna na... No właśnie na czym, bo nie zadałeś sobie nawet trudu sprecyzowania nawet na czym konkretnie. Chłop zadał konkretnie pytanie, przedstawił fakty na temat swojej wiedzy, a Ty stwierdzasz że się nie zna i proponujesz mu FrontPage'a. Jeżeli w ten sposób wyobrażasz sobie funkcjonowanie tego forum, to wybacz, ale idąc tokiem Twojego myślenia, ja mogę stwierdzić, że nie znasz się na czytaniu ze zrozumieniem i masz problemy z odpowiadaniem na pytania, wobec czego nie znasz się na korzystaniu z forum. Proponuję Ci zatem przeczytać kurs czytania ze zrozumieniem i jakiegoś przewodnika na temat kultury. Poza tym, mogę wywnioskować z Twojej wypowiedzi, że uważasz się za wymiatacza tematu webdesignu i kodowania front-endu. Proponując komuś FrontPage'a, generującego makaron i śmietnik narażasz się raczej na śmieszność i ktoś siedzący w temacie ma Cię raczej za amatora (mówiąc delikatnie, nie używając słów krzywdzących Twojego "ego specjalisty"). Oczywiście możesz się wybronić i spróbować odpowiedzieć, że z tym FrontPage'm to był sarkazm. Sądząc po Twoim podejściu do sprawy udzielania pomocy innym forumowiczom, raczej tego nie kupię. Takimi wypowiedziami narażasz to forum na klapę i niszczysz pracę adminów, którzy ten serwis stworzyli. Nie sądzę, aby w ich zamierzeniu było skupianie wokół siebie ludzi, którzy swoimi zbywającymi odpowiedziami raczej odstraszają nowych użytkowników (takich jak emin), ale ludzi, którzy są w stanie stworzyć prężne środowisko entuzjastów będących w stanie pomóc innym. Podsumowując, nie wniosłeś swoją wypowiedzią NICZEGO do tematu, poza tym, że dałeś mi jak i eminowi powód do zaprzestania korzystania z tego forum już na samym wstępie, na same "dzień dobry". Przytoczę Ci pewien cytat: "Lepiej siedzieć cicho i udawać mądrego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".
Pozdrawiam

*

Offline emin88

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Początki projektowania szablonów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2010, 09:52:06 am »
Dziękuje, za ten ambitny post. Chyba przedstawił całą prawdę o Tobie Panie kolego. Jeżeli nie jest potrzebna znajomość php do super, ale wątpie. Pracowałem na środowisku PHP by przemo (forum) i wiem, że trzeba znać troszkę ów język. Jeżeli chodzi o FronPage to jesteś śmieszny. Bardzo dobrze znam środowisko html+css dodatkowo flash & swish max. Nie jestem webdesignerem. Zajmuję się pozycjonowaniem oraz marketingiem on-line. Więc proszę Cię takimi wypowiedziami częstuj kolegów w szkole. Zresztą nie będę nic więcej pisał, gdyz moj poprzednik zrównał Cię z ziemią. Temat zamknięty !!

Pozdrawiam

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: Początki projektowania szablonów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2010, 08:54:16 pm »
Do tworzenia "standardowych" templatek wystarczy Ci znajomość html'a i css'a :)
Najlepszą nauką będzie metoda prób i błędów - kopiujesz standardową templatkę, odpalasz global.css i "jedziesz z koksem" ;) Na samej znajomości css'a i html'a można całkiem niezłe templatki ukręcić bez ingerencji w kod.

Natomiast jeżeli chciałbyś nieco "powymiatać" i nie ograniczać się do tego, co umożliwia standardowy template, musisz koniecznie zacząć od php i smarty. O programowaniu strukturalnym zapomnij, bo presta to głównie obiekty.

Nie wiem czy wogóle jakikolwiek poradnik istnieje - zdecydowana większość to samouki :) przynajmniej ja mam takie wrażenie:)

Niemniej polecam pobawić się global.css :)
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules