wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Porównywarki cen - CENEO

  • 14 Odpowiedzi
  • 4772 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline badyl

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Porównywarki cen - CENEO
« dnia: Wrzesień 22, 2010, 11:27:36 am »
Witam, jak wyciągnąć ze sklepu parametr z numerem aktualnego zamówienia? Jest potrzebny do integracji z "zaufane opinie" w Ceneo.

Dokładnie to potrzebne są 2 parametry, e-mail klienta i numer jego zamówienia. Email można wyciągnąć z pliku cookie:

<script type="text/javascript"><!--
ceneo_client_email = '{$cookie->email}';
ceneo_order_id = '{????}';
//-->
</script>

Skrypt dodaję w pliku order-confirmation.tpl, ale nie wiem jak dobrać się do numeru zamówienia (znaki zapytania w skrypcie).

*

Offline badyl

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2010, 12:17:29 pm »
Ok szukałem od paru dni (stąd mój post o pomoc tutaj), ale w końcu udało się znaleźć. ID zamówienia można wyciągnąć przez takie odwołanie:
{$id_order = Order::getOrderByCartId(intval($id_cart))}

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2010, 12:30:58 pm »
Witaj, a może wrzuciłbyś cały moduł bo komuś może się przydać.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline badyl

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2010, 05:23:16 pm »
No po prostu dodajesz w order-confirmation.tpl skrypt otrzymany od ceneo z uzupełnionymi polami jak poniżej:

<script type="text/javascript"><!--
ceneo_client_email = '{$cookie->email}';
ceneo_order_id = '{$id_order = Order::getOrderByCartId(intval($id_cart))}';
//-->
</script>

<script type="text/javascript" src="https://ssl.ceneo.pl/transactions/track/v2/script.js?.......

Ostatnia linia jest indywidualna dla każdego sklepu (ceneo ją dostarcza) więc jest zakończona wielokropkiem. Tak wypełnione pola powinny prawidłowo zwracać do nich e-mail klienta po zamówieniu i numer tego zamówienia.

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2010, 07:11:57 pm »
A jak rozwiązałeś to żeby było widać na ceneo dostępność produktu ?
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline badyl

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2010, 12:54:26 pm »
Dostępność produktu? To jest generowane przez skrypt generujący plik XML dla Ceneo.

Za to odnośnie tego $id_order, o którym piszę powyżej, to podane rozwiązanie nie jest idealne. Działa dobrze jedynie przy wybraniu sposobu płatności przelewem. Przy wybraniu płatności przy odbiorze już nie :/

Czy ktoś wie dlaczego? Różnica przecież jest tylko jeśli chodzi o użycie modułu płatności, a skrypt wywoływany jest w pliku order-confirmation.tpl. Może powinienem umieścić go w plikach TPL modułów płatności zamiast tutaj?

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2010, 01:02:04 pm »
Mi nie generuje dostępności. Może mam starą wersję. Przydałby się też kod producenta generować.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline fotosprzedawca

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2010, 05:05:31 pm »
Dostępność produktu? To jest generowane przez skrypt generujący plik XML dla Ceneo.

Za to odnośnie tego $id_order, o którym piszę powyżej, to podane rozwiązanie nie jest idealne. Działa dobrze jedynie przy wybraniu sposobu płatności przelewem. Przy wybraniu płatności przy odbiorze już nie :/

Czy ktoś wie dlaczego? Różnica przecież jest tylko jeśli chodzi o użycie modułu płatności, a skrypt wywoływany jest w pliku order-confirmation.tpl. Może powinienem umieścić go w plikach TPL modułów płatności zamiast tutaj?

A może trzeba umieścić w pliku order-confirmation.php ? Jestem ciekaw, sam jeszcze nie próbowałem ale może w tym pliku powinno się umieścić skrypt, bo chyba jest on wywoływany po każdym zakupie bez względu na rodzaj płatności.

*

Offline broodzio

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2010, 02:33:04 pm »
witam,
chcę zintegrować sklep w 100% z ceneo czyli dodatkowo POK i system transkacyjny, ale nie wiem jak wywołać potrzebne zmienne.
a może ktoś wie jak powinny wyglądać następujące linie:

ceneo_amount = tu nie wiem co ma być :)
ceneo_shop_product_ids = tu też :)

z góry dziękuję za sugestie

*

Offline fotosprzedawca

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2010, 10:46:49 am »
Czy ktoś może zna sposób jak dodać skrypt do Zaufanych Opinii w Ceneo ? Tak aby działał przy wszystkich rodzajach płatności ?

*

Offline fotosprzedawca

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2010, 05:37:43 pm »
Ponawiam zapytanie odnośnie skryptu do zaufanych opinii w ceneo. Czy ktoś może mi pomóc i podać jak należy wpisać skrypt aby działał zarówno przy płatności przlewem jak i przy płatności przy odbiorze ?

*

Offline fotosprzedawca

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2010, 01:20:49 pm »
Ponawiam zapytanie - czy ktoś mi jest w stanie pomóc ? Ja poprawnie zainstalować skrypt do zaufanych opinii w Ceneo, aby działał on zarówno przy płatności przelewem jak i przy płatności przy odbiorze ? Może ktoś wie...

*

Offline fotosprzedawca

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2010, 07:47:01 pm »
Ponawiam zapytanie - czy ktoś mi jest w stanie pomóc ? Ja poprawnie zainstalować skrypt do zaufanych opinii w Ceneo, aby działał on zarówno przy płatności przelewem jak i przy płatności przy odbiorze ? Może ktoś wie...

*

Offline fotosprzedawca

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2010, 08:10:43 am »
Odświeżam zapytanie - czy wie ktoś jak poprawnie zainstalować skrypt do zaufanych opinii aby działał zarówno przy płatności przelewem jak i przy płatności przy odbiorze ?

*

genezyp

  • Gość
Odp: Porównywarki cen - CENEO
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:36:38 pm »