wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PrestaShop a wystawianie paragonów/faktur + pr. magazynowy + księgowość

  • 4 Odpowiedzi
  • 9655 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ysiulec

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Witam,

Jak przedstawia się sprawa wystawiania faktur lub paragonów na produkty, które zostały zakupione w sklepie opartym na PrestaShop?
Jeżeli coś dobrze zrozumiałem, potrzebny jest program magazynowy i/lub księgowy, który będzie zintegrowany ze sklepem. Odnośnie pr. magazynowego, to (pewnie też się mylę) Presta ma już taki wbudowany i nie potrzebny jest zew. program.

Jeśli chodzi o rozliczenie (np. dzienne ze sprzedaży) - to czy można go dokonać poprzez panel administracyjny, czy też niezbędny jest zewnętrzny program?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Pozdrawiam

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: PrestaShop a wystawianie paragonów/faktur + pr. magazynowy + księgowość
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2010, 02:18:33 pm »
1. Paragon faktury

Zależy w jaki sposób prowadzisz działalność gospodarczą,  jeżeli nie masz kasy fiskalnej to wystarczy ci na dobrą sprawę zwykły wydruk z napisem faktura, a do tego bez problemu znajdziesz moduł.
Jeżeli masz kasę fiskalną to do kopi faktury musisz wydrukować paragon fiskalny, opcje są dwie:
- klepiesz z palca odpowiednie kody na kasie fiskalnwj
-lub puszczasz na drukarkę wydruk z programu magazynowego i tu ci powiem że nie spotkałem się z modułem, który był by zintegrowany z taką drukarką fiskalną ale może za krótko siedzę na polskim forum. Do końca się nie orientuje ale każda drukarka ma inny rodzaj wymiany danych, więc jak będzie jakiś moduł to do konkretnej drukarki, albo do takiej bardzo uniwersalnej.

2. Program magazynowy

Presta nie jest programem magazynowym, posiada jedynie opcje zarządzania stokami magazynowymi, w typowym programie magazynowym możesz: 
-drukować dokumenty PZ WZ RZ KP KW itd ( przyjęcie zewnętrzne, wydanie zewnętrzne itd)
-drukować etykiety
-drukować faktury
-drukować paragony ( integracja z różnymi drukarkami fiskalnymi )
-drukować raporty pomocne w księgowaniu sklepu
-możliwość drukowania protokołów inwentryzacyjnych
W prestcie możesz jedynie wpisać ilość dostępnego towaru ( bez jakiej kolwiek rejestracji w systemie), jeżeli sprzeda się jedna sztuka to jest ściągana ze stoku jest tylko jedna sztuka.

Najlepiej by było gdybyś miał taki moduł, który pozwalał by na wymianę danych między programem magazynowym a prestą. Czyli rano importujesz do presty z programu magazynowego dane na temat cen i ilości dostępnej artykułów. Następnego dnia ściągasz co się sprzedało, a program magazynowy drukuje do tego faktury i paragony, pakujesz wysyłasz.

Problemu też nie masz z płatnością za faktury np : Przyjeżdża ci dostawa rejestrujesz ją w programie magazynowym jak PW  i po wykonaniu przelewu oznaczasz jako zapłacona (widzisz ile i kiedy musisz zapłacić jeszcze za towar ) , nie masz bałaganu, księgowa/księgowy też jest szczęśliwy.
Chyba najlepszym programem magazynowym z którym się spotkałem jest Subiekt, ale nie powiem Ci czy się integruje z prestą
 

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: PrestaShop a wystawianie paragonów/faktur + pr. magazynowy + księgowość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2010, 02:51:08 pm »
Kolego użytkownik ysiulec szukał na tym forum  informacji i konkretnej odpowiedzi, a nie reklamy twojej strony. Jak chcesz się reklamować u góry strony możesz wykupić sobie ładny baner reklamowy i otrzymasz range sponsora.
Jeżeli wszyscy by pisali tak jak ty jaki sens by miało to forum, czy ty też byś był zadowolony gdyby na twoje pytanie ktoś odpowiedział "poczytaj sobie  www.rozwiaze-twoj-problem-za-100zl.pl tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi "     

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: PrestaShop a wystawianie paragonów/faktur + pr. magazynowy + księgowość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2010, 01:53:44 pm »
Na zarzut o reklamowanie się na forum odpowiadasz jeszcze większą reklamą. Darmowy transfer, brak limitów  bla bla ...... Może umieść jeszcze swój cennik , numer, telefonu, fax-u , e-mail  :), chociaż spodziewam się że w odpowiedzi na mojego posta znajdą się tam dane które wymieniłem.

*

Offline longint

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PrestaShop a wystawianie paragonów/faktur + pr. magazynowy + księgowość
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2013, 08:48:45 pm »
Polecam sprawdzić oprogramowanie magazynowe LoMag. Program świetnie nadaje się do prowadzenia stanu magazynowego małego i średniego sklepu. Jest prosty w obsłudze, a support na www.lomag.pl zawsze w gotowości do pomocy.