wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Tworzenie .htaccess powoduje błąd

  • 7 Odpowiedzi
  • 7493 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« dnia: Listopad 02, 2010, 03:42:31 pm »
Sklep mój został przeniesiony na nowy serwer. Wszystko udało się uruchomić za wyjątkiem przyjaznych URL i wrzucenia pliku .htaccess Przy próbie kopiowania go z kopi zapasowej znikają zdjęcia w sklepie a linki podkategori generują błąd Serwera URL. Tworzenie nowego pliku .htaccess na serwerze i nadanie mu uprawnień również powoduje problemy te sam co powyżej. Sklep chodzi właściwie przy wyłączonej opcji przyjaznych linków i braku pliku .htaccess. Administrator serwera napisał mi, że "informatyk musi sobie skonstruowac odpowiedni plik .htaccess, ktory pozwoli na dzialanie przyjaznych linkow" a więc wina nie leży raczej po stronie ustawień serwera.
Czy ma ktoś pomysł jak taki plik stworzyć, co musi zawierać jego treść (o ile powinna tam być) i jakie powinien mieć uprawnienia by przyjazne URL działały ?

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2010, 04:20:43 pm »
hmm dziwne a może źle generuje ci ten plik z jakimś błędem zobacz jakie masz też nazwy produktów bo wiem że są problemy gdy masz s2s z przyjaznymi linkami i zdjęcia bo nie widzi wszystkich znaków - niestety wielki minus.
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2010, 04:44:55 pm »
plik skopieowany z poprzedniej lokalizacji sklepu powoduje ten sam błąd. Gdy tworzę go na nowo na serwerze to jest on pusty. Na drugim forum angielski znalazłem default-owe ustawienia tego pliku i są one takie:

# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
# http://www.prestashop.com - http://www.prestashop.com/forums

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([0-9]+)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang;=$1$5 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang;=$1$4 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang;=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php

Jest tam informacja, że jeśli główny katalog znajduje się w podkatalogu a u mnie nazywa się on htdocs to należy cyt. "you will need to add the subdirectory before the / near the end of each line" ale nie będąc informatykiem nie mówi mi to zbyt wiele i nie wiem gdzie dokładnie mam wstawić nazwę mojego katalogu htdocs. Może ktoś mądrzejszy będzie wiedział gdzie dokładnie jest jego miejsce w kazdej linijce

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2010, 05:35:52 pm »
no ale ten katalog co mówisz to jest tak naprawdę jako główny a nie jako pod katalog chyba ze jakoś inaczej coś ustawiałeś...
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2010, 05:40:19 pm »
jest u mnie tak htdocs/i tutaj są wszystkie pliki oraz katalogi presty takie jak img, themes, tools itp. w takim razie może i masz rację, a mi wydawało się inaczej.
Czyli co...mam utworzyć .htaccess tam gdzie są wymienione wyżej katalogi, wkleić mu default-owe ustawienia, zapisać go, nadać mu CHMOD 666, włączyć przyjazne URL i wygenerować plik htaccess z ustawień presty tak ?>

Jako, że jestem niecierpliwy zrobiłem tak jak napisałem i zadziałało ;) jedyny problem jaki widzę to po wejściu w jakąkolwiek kategorię jej nazwa na górze zastąpiiona jest cześciowo jakimś prostokątem ale to pikuś pewnie i można jakoś łatwo to naprawić ;)

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2010, 06:55:02 pm »
pytanie jednak za 100pkt gdzie w prescie znajdują się zdjęcia,tła odpowiedzialne za to co nie pojawia się chociażby na tej stronie mojego sklepu http://epapierosyjoye.pl/joye-ego/194-mega-zestaw-joye-ego-czarny.html zakładam, że trzeba zmienić im atrybuty i staną się widoczne ponownie jak to było zanim udało mi się wygenerować plik .htaccess który najwidczonie utrudnia ich wyświetlanie ?

*

Offline EpapierosyJoye

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Elektroniczne Papierosy JOYE
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2010, 08:44:00 pm »
kolejny problem rozwiązany o dziwo samodzielnie ;) tym razem okazało się, że dogranie plików do katalogu themes/fajki/image z kopi zapasowej naprawiło problem znaków zapytania pojawiających się w miejscu zdjęć samej presty

*

Offline cloudsky

  • Tubylec
  • ****
  • 124
  • 0
    • Ekskluzywna odziez i dodatki...
Odp: Tworzenie .htaccess powoduje błąd
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2010, 09:58:27 am »
mogło być tak, że np. w zalezności używanego klienta ftp są rózne tryby przesyłania plików
i już były takie przypadki opisywane na forum, że po wgraniu plików jeszcze raz na serwer się
wszystko naprawiało.