wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Background

  • 10 Odpowiedzi
  • 6144 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Background
« dnia: Listopad 21, 2010, 11:36:55 am »
Witam
Otóż męczę się z tym już kilka h i nie mogę dojść jak zmienić tło strony. Chodzi mi o to, że pobrany motyw ma np. tło czarne, a chciałbym zrobić białe.
Stworzyłem obraz, wrzuciłem go do katalogu motywu i w global.css zmieniłem wszystkie adresy obrazków na ten właśnie. Niestety, nic się nie stało :/ Wszystko dalej takie samo...
Czy może to być wina postawienia strony na localhoscie? Jak to rozwiązać?

pzdr

*

Offline intersell

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2010, 02:07:04 pm »
Na początek sprawdź czy ścieżka jest napewno dobrze podana background: url("../img/nazwa_obrazka.jpg"); jedna kropka więcej w adresie i już nie będzie działać
www.prestashop24.pl twój sklep... niepowtarzalny sklep

ISWIFT.EU JA JUZ UCIEKŁEM I GORĄCO POLECAM UCIEKAĆ

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2010, 05:52:28 pm »
Jeszcze to dokładnie prześledzę.
A niech mi ktoś powie-zmiana koloru tabelki może odbyć się poprzez zmianę samego obrazka? Mam na myśli to, że gdzieś w folderze musi być obrazek jak to ma wyglądać, więc jeśli podmienię takowy obrazek na swój to zmieni się to także w motywie? I jeśli tak, to jaki obrazek odpowiada za górę strony?
W tym motywie są to przyciski "home, moje konto" itd.

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2010, 11:23:39 am »
A czy da się zrobić pełne tło? Chodzi mi o to, żeby po prawej i lewej stronie nie zostawały białe przestrzenie tylko cała strona była jednakowa.

*

Offline miedzikm

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2010, 12:13:35 am »
Nie wiem czy dokładnie o tym samym myślimy, ale na moje to tło caaałej strony zmieniasz w global.css w sekcji:
body {
background-color: #f6d02f;
font-size: 11px;
font-family: Verdana, Arial, Helvetica, Sans-Serif;
color: #5d717e;
text-align: center
}

zamiast background-color (jednego koloru tła) wrzuć po prostu background: url('../img/nazwa_pliku.jpg');

pozdrawiam

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2010, 12:45:42 pm »
Dzięki, pomogło ;)

Teraz natomiast mam pytanko apropos górnej części

http://images37.fotosik.pl/389/f22cf1c8aa02eac2med.jpg

są tutaj takie rzeczy jak "home' kontakt' itp, niestety nie wiem jak zrobić, żeby ich kolor był biały :/

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2010, 03:56:11 pm »
Szkoda, że nie ma edycji :/

Chciałbym zrobić ogólny kolor czcionki na biały, ponieważ na czarnym tle będzie to ładnie widać. czy trzeba wchodzić w kazdy plik php i zmieniać kolor, czy mozna to zrobić globalnie?


znalazłem.
Wystarczy edytować global.css i tam pozmieniać wartość "color" na swoją (w tym wypadku white)

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2010, 05:25:04 pm »
A jak zmienić kolor wszystkich tabelek, bloków itp na przezroczysty?
Póki co mam białe, ale chciałbym mieć dopasowane do koloru tła (w tym wypadku przezroczystośc wchodzi w grę).
W którym pliku i jak to wykonać?

pozdrawiam

*

Offline twister

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2010, 06:20:25 pm »
Witam

Ja mam natomist odwrotne pytanie: JAK wrzucic jakis kolor w tło koszyka i produktu. Obecnie mam przezroczyste, natomis ogólne tlo sklepu jest ciemne i to co w tej chwili jest w koszyku jest malo widoczne.

Mam tez drugie pytanie: czy mozna zainstalowac wyższą wersje presty (obecnie mam 1.2.2.0) nie tracac danych ze skepu - wprowadzonych porduktów, bazy klientów itd?

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2010, 06:41:23 pm »
zobacz w pliku global.css lub style.css
Odszukaj wyrażenie "cart" (koszyk ;) ). Znajdź tam "background". Jeżeli chcesz zmienic tło, musisz wgrać do folderu ..../themes/Twój motyw/img  obrazek, który ma słuzyć za tło. Jeśli to zrobisz wprowadź zmiany w pliku .css (global lub style):
background: url (.../img/adres obrazka)

*

Offline twister

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Background
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:21:26 pm »
Dzieki wielkie.
Jeszcze jedno pytanie - gdzie zmienic tło opisu produktu - wiecej informacji. Udalo mi sie zmienic tlo ktore jest za zdjeciem, w skróconym opisie ale nie moge tego odnalzec. mecze sie juz z tym kilka godzin...