wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PROGRAM DO LAYOUTow

  • 4 Odpowiedzi
  • 3935 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline slash5

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
PROGRAM DO LAYOUTow
« dnia: Luty 04, 2009, 03:04:25 am »
Witam.
Chcialem wraz ze znajomym napisac program do tworzenia layoutow dla zen carta.
Jednak dopiero przedwczoraj dowiedzialem sie o prestashopie i jestem bardzo mile zaskoczony.
Wracajac do sprawy;
Program generowalby caly arkusz styli ktory odpowiadalby za wyglad.
Byloby to na zasadzie rozmieszczania kolumn dodawania parametrow do wlasnych potrzeb i dzialalby na silniku prestashop. Takim zamiarem jest zrobienie, nawet dla kogos kto nie ma kompletnie pojecia i css, html, php.
I teraz kilka zapytan mam, przede wszystkim czy nie ma juz czegos takego?
Czy uwazacie ze bylo by pomocne?
I najwazniejsze, gdyz praktycznie jakos przedwczoraj wzialem go w rece, poniewaz mam zlecenie od tescia na stworzenie dla niego sklepu, czy jest ktos kto dokladnie objasnilby by modlu w pliku css za co sa odpowiedzialne. Zeby wszystko stalo sie jasne to troche czasu na posiedzenie bedzie, wiec stad moja prosba, ktos, albo kilka osob mogloby sie bardzo przydac...

Pozdrawiam...
wlasnie postawilem skrypt www.sklep.kasyfiskalnelodz.pl   ( jeszcze nie skonczony)

ps. dawno nie mialem doczynienia z css i php, gdyz ostatnio siedze wiecej we flashu...
jeszcze raz pozdrw

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: PROGRAM DO LAYOUTow
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2009, 06:59:39 am »
Witam,

Na temat pomysłu stworzenia programu do szablonów wypowiadać się nie będę. Uważam, że taki program może się jedynie przydać najbardziej początkującym. Silnik presty (a dokładnie szablony) umożliwiają wręcz dowolną modyfikację. W połączeniu z CSS daje to ogromne możliwości ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta.

Co do sklepu. Pierwsze co się rzuca w oczy, a raczej nie rzuca... totalnie nieczytelne logo. Druga sprawa, strona nie mieści się w przeglądarce przy szerokości 1024. Ja rozumiem, że dziś są dużo większe rozdzielczości lecz nie każdy musi mieć włączoną przeglądarkę na pełny ekran.

Pozdrawiam
Krzysiek

*

Offline slash5

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
Odp: PROGRAM DO LAYOUTow
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2009, 05:58:23 pm »
Kurcze, z rozdzailka, masz racje, jest 1050 i nie wiem co mi sie ubzduralo ze do 1024 sie miesci, zazwyczaj, jak robie strony we flashu to max daje szer 1000...dzieki za ten banalny szczegol, ale chyba bym zapomnial...a co do tego ze przewaznie juz wiekszosc korzysta z wiekszej rozdz, to jednak chyba sporo ludzi korzysta z rozdz 1024...
co do logo to narazie jest wstepne, szablon robilem tak na szybko zeby przetestowac preste, a o dziwo tesciowi sie wsszystko podoba :)) w kazdym razie troche rzeczy jeszcze do zmian
dzieki i pozdrawiam


*

Offline slash5

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
Odp: PROGRAM DO LAYOUTow
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2009, 06:09:48 pm »
Na temat pomysłu stworzenia programu do szablonów wypowiadać się nie będę. Uważam, że taki program może się jedynie przydać najbardziej początkującym. Silnik presty (a dokładnie szablony) umożliwiają wręcz dowolną modyfikację. W połączeniu z CSS daje to ogromne możliwości ograniczone jedynie wyobraźnią projektanta.


Moze sie przydac nie tylko poczatkujacemu, bo tez  jest zamiarem zeby nawet "niepoczatkujacy" dobasowal grafike, rozdzielczosc blokow, ewentualnie grafike dla kazdego poszczegolnego modulu szybko.
Abu po stworzeniu szablonu np w photoshopie, bardzo szybko ja wdrozyc.

Moze masz racje i to sie przydac moze tylko poczatkujacym...nie wiem, stad moje pytanie na forum, wiec prosilbym o opinie...

Pozdrawiam


*

Offline precelik

  • Użytkownik
  • **
  • 34
  • 0
    • blogi i strony www
Odp: PROGRAM DO LAYOUTow
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2009, 01:24:57 am »
Początkujący... zaawansowany... jakaś różnica?

To chyba o CZAS chodzi.

Jak tylko masz ochotę praktycznie gwarantuję chętnych :)

Zobacz ile jest gotowych szablonów dla presty? - ja tam wiele nie znalazłem.