wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

FPDF error: Could not include font definition file

  • 2 Odpowiedzi
  • 9384 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline brytanix

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
FPDF error: Could not include font definition file
« dnia: Grudzień 08, 2010, 01:23:26 am »
FPDF error: Could not include font definition file

Witam Wszystkich!

Mam problem. Zastosowałem paczkę PrestaShop_PDF_UTF8 dla zamontowania polskich czcionek w fakturze PDF. Uaktualniłem katalogi, ale widocznie popełniłem gdzieś błąd, bo wykazuje mi FPDF error: Could not include font definition file. Zamotałem się w tym wszystkich i już nie wiedziałem co zrobiłem.

Zainstalowałem drugą Prestę po to, by porównać zawartość folderów w oryginalnej instalacji z tym co ja tam nawyprawiałem. W tej nowej instalacji, tym razem bardzo dokładnie, uaktualniłem pliki pakietem PrestaShop_PDF_UTF8 i polskie czcionki pojawiły się! Tę samą procedurę stosuję w moim właściwym sklepie i polskich czcionek nie mam! Już nawet zdesperowany skopiowałem cały katalog Tools z tej działającej Presty do tego właściwego sklepu i znów wykazuje mi ten sam błąd.

Jedyne co mogę zrobić, to przywrócić oryginalny stan katalogu tools/ppdf Presty sprzed uaktualnienia paczką PrestaShop_PDF_UTF8. Wtedy przywraca mi się możliwość właściwego wyświetlania faktur, ale nie w j. polskim. Co ciekawe, kopiuję cały folder tools/ppdf z jeszcze innej Presty, która nie była aktualizowana ww. paczką i wtedy przywraca się oryginalny stan. Nie wiem co zrobiłem nie tak. Możecie mi pomóc? Polskie czcionki są mi potrzebne. Już skończyły mi się wszystkie pomysły. Pomóżcie proszę.

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam serdecznie.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: FPDF error: Could not include font definition file
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2010, 04:07:05 pm »
Sprawdź zatem co masz poustawiane w panelu administratora. jeśli jest np ustawiony Arial MT i kodowanie utf-8 to w katalogu po aktualizacji powinieneś mieć pliki:
arialmt.php
arialmt.z
arialmtb.php
arialmtb.z

kodowanie zaś w każdym z tych plików powinno być równe: $enc='Utf-8'

przykład ale powinien pomóc
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline brytanix

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: FPDF error: Could not include font definition file
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2010, 04:53:05 am »
Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem, ale u mnie po updacie ww. paczką nie ma przykładowej czcionki Arial MT, więc akurat tego przykładu nie mogłem sprawdzić. Próbowałem jednak ustawiać różne czcionki i różne kodowania i nic.

Teoretycznie, skoro przed importem mojej właściwej bazy danych czcionki polskie w fakturach są, to po imporcie mojej bazy danych i ustawieniu tych samych parametrów czcionki i kodowania co przed importem, to polskie czcionki tutaj też powinny być, ale niestety tak nie jest.

Myślę, że moja baza danych zawiera jakiś błąd, który został skopiowany poprzez zrobienie backupu sklepu w dniu, w którym dokonywałem instalacji pakietu do polskich czcionek po którym wystąpił komunikat błędu. Sprawdziłem to importując starą bazę danych sprzed miesiąca i ona działa! Problem z tym tylko taki, że jest ona stara i nie zawiera wszystkich zmian dokonanych w przeciągu ostatniego miesiąca.

Moje pytanie do znawców tematu:
Jak pozbyć się z aktualnej bazy danych czegoś co związane jest z kodowaniem czcionek, by pozbyć się tego błędu który dostał się do niej po wykonaniu backupu po instalacji pakietu do polskich czcionek i po czym zaczęły się pojawiać komunikaty o błędzie? Co w tej bazie danych może być ''nośnikiem'' tego błędu?

Niewiele się zmieniło od mojego ostatniego postu, ale przynajmniej teraz wiem jakie konkretne pytanie zadać. Może teraz jak już więcej wiem, będzie łatwiej znaleźć rozwiązanie.

Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Przepraszam za te wszystkie pytania, ale jestem początkujący w tych sprawach.

Pozdrawiam serdecznie.