wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

sklep.dzwignice.com

  • 7 Odpowiedzi
  • 3439 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ArtP6

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
sklep.dzwignice.com
« dnia: Luty 06, 2009, 04:42:55 pm »
Witam!

Sklep narazie w fazie testów:

sklep jest tutaj: http://sklep.dzwignice.com/

Praca przynim trochę staneła mamy trochę braki czasu ale zapewnie ruszy znów.

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2009, 05:06:03 pm »
Jak widać w bardzo wczesnym stadium strona jest, więc ciężko cokolwiek oceniać.

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2009, 07:45:51 pm »
Ale dzięki temu i ArtP6 mamy tłumaczenie!!!

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2009, 08:49:08 pm »
Zgadza się :) Dlatego nie umniejszam tu zasług ArtP6 w działaniach społeczności PRESTASHOP.

*

Offline ArtP6

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2009, 02:44:31 pm »
Sklep w założeniu ma być ascetyczny i prosty tak by użytkownik  skupiał uwagę na produktach i potrafił
szybko dotrzeć do produktu który go interesuje (coś tak jak Agito).

Tu problem z doborem i testem odpowiednich modułów które to ułatwiają - czy istnieje moduł zaawansowanego przeszukiwania asortymentu po cechach atrybutach itp.?
Sporo modułów już przetestowaliśmy i przetłumaczyliśmy. Są zainstalowane ale wyłączone - póki co mogę je włączyć jeśli ktos chce je zobaczyć.

Od 27.01.2007 miałem trochę innych pilnych spraw, więc  był mały postój w pracach nad sklepem.
Wcześniej tłumaczenie pochłaniało masę czasu. Praktycznie trzeba wszystko sprawdzić kontekstowo czy jest zrozumiałe. Dlatego były ciągłe poprawki w tłumaczeniu.
darowałem sobie zakładki w back office gdyż po ponownej instalacji (która rozwiązała problem znaków wodnych) znikło a każdy może to zrobić w back office.

Poza tym sporo czasu zajmuje wprowadzania produktów do sklepu. I kwestie techniczne ze sprawdzeniem jak coś działa czy nie działa?
Tak więc brakuje czasu na dopracowanie tematu.   
Będę miał parę pytań dotyczących działania dotyczących właśnie wprowadzania asortymentu i organizacji sklepu jak i modułów które widziałem w innych sklepach.

Na przykład jeśli mam produkty które mają różne długości (np. od 1m do 10m co 1m) to mogę:

1-wprowadzić każdą długość jako osobny produkt. Wtedy działa mi wszystko ok, ale mam setki produktów w sklepie z tym samym zdjęciem co nie jest fajne.

2-wprowadzić produkt w zakładce info ustawić cenę 0 i za pomocą "Kombinacje atrybutów" zrobić grupę atrybutów długość i atrybuty równe poszczególnym długością czyli 1m,2m........10m. Jako atrybut domyślny zrobić 1m i wprowadzić wpływ na cenę wzrost i wprowadzić cenę brutto tego produktu. Następnie dodaje atrybut 2m i wprowadzam cenę brutto produktu 2m, i tak do 10m. Zaletą tego jest 1 produkt w sklepie z 1 zdjęciem i na stronie produktu mam wybór długości. Łatwo też wprowadzać cenę produktu bo wprowadzam cenę brutto produktu Łatwiej się poruszać po sklepie ale.... Tu teraz gdy dodam produkt z listingu lub z polecanych produktów to w koszyku ląduje produkt z atrybutem domyślnym lub ten co jest na stanie jeśli domyślnego nie ma. Jak zezwolono na zamawianie produktów których nie ma na stanie i wprowadzę z ilością 0 to mam problem opisany http://prestashopforum.pl/index.php?topic=334.0 .
Kolejne ale to w związku z tym że produkt ma na zakładce info cenę zero wiec w listingu i polecanych jeśli stan jest zerowy wszystkich atrybutów mamy cenę 0 (w polecanych można wyświetlanie ceny wyłączyć dzięki homefeatured v0.91.
Największy problem jest z modułem do porównywarek cen bo bierze on opis i cenę z zakładki info nie uwzględnia "Kombinacje atrybutów" więc mamy ceny w porównywarce zerowe i niepełny opis.

3-zrobić jak w punkcie 2 ale na zakładce info wprowadzamy cenę atrybutu domyślnego. Atrybut domyślny robimy tak jak w pkt. 2 ale z wpływem na cenę 0. Kolejne atrybytu wprowadzamy jak poprzednio lecz cenę ich wyliczamy jako różnica ceny brutto wprowadzonej na nakładce info a ceny brutto produktu o danym atrybucie czyli np. 2m. i tak dalej. jak wtedy zapanować nad cenami. Przy wprowadzaniu można oszaleć licząc ceny nie mówiąc już o zmianach. Z listingiem i polecanymi mamy problem jak przedtem w pkt.2 .
Moduł do porównywarek będzie wystawiał cenę z zakładki info więc tu mamy cenę atrybutu domyślnego lecz niepełny opis (nie popisane ze to cena za 1m). Więc 1 problem z głowy lecz inne na głowie.

Myślę że dobrym wyjściem była by rozbudowa tego modułu o opcjonalne wystawianie cen atrybutów i generowanie na tej podstawie plików do porównywarek.
W listingu też przydała by się taka funkcjonalności jak w homefeatured v0.91.
A  homefeatured v0.91.  można włączyć jako moduł domyślny do dystrybucji.

To tak na szybko ....

*

Offline ArtP6

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:00:29 pm »
Wczoraj sklep: http://sklep.dzwignice.com/
przeszedł update z wesji presty 1.1 na najnowszą czyli 1.2.1
i .................... działa poprawnie ;)
expresowo konczymy tłumaczenie.

*

Offline netlider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2009, 08:28:38 am »
Witam.

Jeżeli to nie problem to może napiszesz jak dokładnie przeprowadzić bezbolesny update do nowej wersji. Zastanawiam się nad przejściem sklepu automatyka-sterowanie.pl na nową wersję ale jak to często bywa "chcę ale się boję" :).

Pozdrawiam
Robert

*

Offline ArtP6

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sklep.dzwignice.com
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2009, 09:36:24 am »
To nie tak całkiem bezbolesne było. (byla niezgodnoś theme i jakiś dziwny problem z emailami tu pomogło przejscie na php email, no i faktury na polskie znaki trzeba było przestawic, coś nie tak z porownywarkami cen - to ostatnie nie wiem czy juz poprawiono )

Update robił pawelpon ja tylko tłumaczyłem teksty - tak na szybko by był po polsku.

Myslę ze pawelpon powie na co trzeba zwrócić uwagę.

Mam prośbe do szanownego gremium.
Widzę w module  "Śledzenie odwiedzających" że goście z forum dostają czasami strone:
Error : Page 404.php
ale nie wiem dlaczego . Proszę o info do mnie lub pawelpon.