wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Projekt: Pełna wersja polska 1.1x - PrestaShopPL

  • 255 Odpowiedzi
  • 100719 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Projekt: Pełna wersja polska 1.1x - PrestaShopPL
« dnia: Luty 07, 2009, 11:44:08 pm »
Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL

Zapraszam wszystkich którzy chcą pomóc w dopracowaniu pełnej wersji polskiej (wraz z instalarką).

Na potrzeby Prestashop.pl powstało:
Repozytorium SVN:
https://opensvn.csie.org/PrestashopPL/

( więcej informacji na http://www.prestashop.pl/pliki.html )

Z repozytorium można już pobierać wersję (preAlfa) z polskim tłumaczeniem oraz polską instalarką (bez konieczności instalowania).

Wersja ta obecnie bazuje na:
1) Plikach źródłowych wersji finalnej 1.1 pobranej z http://www.prestashop.com/
2) Tłumaczeniach ArtP6 - z http://prestashopforum.pl/index.php?topic=207.msg1406#msg1406 (bez tłumaczeń modułów dodatkowych - celowo - chodziło na początek o przygotowanie wersji Presty w konfiguracji podstawowej)
3) Instalarce - http://prestashopforum.pl/index.php?topic=293.0


Zachęcam do  testowania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2009, 11:48:47 am wysłana przez chinskimandaryn »

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2009, 12:06:41 am »
Potrzebna pomoc

Obecnie potrzebne jest szczególnie -> dopracowanie instalatora

1) Tłumaczenie menu górnego Panelu Administracyjnego - plik:
     \install\sql\db_settings_lite.sql  *

2) Tłumaczenie, dodanie treści przykładowych artykułów, które wypełnia instalator (obecnie produkty nie miają opisów, gdyż nie ma go też w instalatorze) - plik:
     \install\sql\db_settings_extends.sql



* - W załączniku dołączam mój plik w którym zacząłem tłumaczenie, jednak narazie ma błąd (zatrzymuje się instalacja), ale może komuś przyda się do samego "wyciągnięcia" np. menu i innych elementów. Daję go, bo niestety w najbliższych dniach nie będę w stanie nad tym pracować, a może komuś się przyda.



*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2009, 12:14:37 am »
Dostęp do zapisu w SVN

Osoby chętne do współpracy które korzystają z SVN mogą uzyskać do niego pełny dostęp.

Więcej na samym dole informacji link: http://www.prestashop.pl/pliki.html
jest - "Zapraszamy do współpracy" z linkiem do formularza - przez który prosze zgłaszać taką chęć.

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2009, 06:40:41 am »
Jeśli mi ktoś dostarczy potrzebne tłumaczenia dołączę je do plików .sql.

Mam propozycję aby sklep w pełnej polskiej wersji uwzględniał moje poprawki. Czyli między innymi ustawianie pozycji w kategoriach (poprawki w kodzie jak i w bazie), drobne błędy, pdf'y w utf-8 (poprawki w kodzie) oraz faktury (nad tym jeszcze cały czas pracuję; poprawki w kodzie i w bazie danych). Mnie będzie łatwiejsze tworzenie, a i polska wersja instalacyjna będzie bogatsza.

Proszę o dalszą dyskusję.

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2009, 11:24:39 am »
Jeśli mi ktoś dostarczy potrzebne tłumaczenia dołączę je do plików .sql.

Mam propozycję aby sklep w pełnej polskiej wersji uwzględniał moje poprawki. Czyli między innymi ustawianie pozycji w kategoriach (poprawki w kodzie jak i w bazie), drobne błędy, pdf'y w utf-8 (poprawki w kodzie) oraz faktury (nad tym jeszcze cały czas pracuję; poprawki w kodzie i w bazie danych). Mnie będzie łatwiejsze tworzenie, a i polska wersja instalacyjna będzie bogatsza.

Proszę o dalszą dyskusję.

Jeżeli jest plan zrobienia polskiej wersji zgadzam się z christo123, nie ma sensu odkładać tego w czasie trzeba od razu robić wersję przystosowaną na polskie warunki a nie tylko polskie tłumaczenie.

Jeżeli chodzi o tłumaczenie chętnie pomogę.
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2009, 11:51:05 am »
Jeśli mi ktoś dostarczy potrzebne tłumaczenia dołączę je do plików .sql.
Postaram się zrobić to jak najszybciej, chyba że ktoś już sobie przetłumaczył menu górne panelu Administracyjnego i wrzuci listę: nazwa ang. => nazwa pl. Potem podrzucę to tobie ty zrobisz sql, prześlesz to do mnie a ja dołącze do SVNa, bo mam tam prawa zapisu.

Mam propozycję aby sklep w pełnej polskiej wersji uwzględniał moje poprawki. Czyli między innymi ustawianie pozycji w kategoriach (poprawki w kodzie jak i w bazie), drobne błędy, pdf'y w utf-8 (poprawki w kodzie) oraz faktury (nad tym jeszcze cały czas pracuję; poprawki w kodzie i w bazie danych). Mnie będzie łatwiejsze tworzenie, a i polska wersja instalacyjna będzie bogatsza.
@christo123 całkowicie się z tobą zgadzam. Ale czy możesz podrzucić linki do Twoich postów z poprawkami, żebym dokładnie wiedział, które poprawki nanosić? Tzn. prócz poprawek do pdf bo te to wiem co i gdzie.
Ze swojej strony naniosę poprawkę, która uniemożliwia dodawanie do produktu dodatkowych pól i wywala "Hack attempt".

Pozdrawiam i czekam na odzew

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2009, 12:01:48 pm »
Postaram się zrobić to jak najszybciej, chyba że ktoś już sobie przetłumaczył menu górne panelu Administracyjnego i wrzuci listę: nazwa ang. => nazwa pl. Potem podrzucę to tobie ty zrobisz sql, prześlesz to do mnie a ja dołącze do SVNa, bo mam tam prawa zapisu.
@christo123 całkowicie się z tobą zgadzam. Ale czy możesz podrzucić linki do Twoich postów z poprawkami, żebym dokładnie wiedział, które poprawki nanosić? Tzn. prócz poprawek do pdf bo te to wiem co i gdzie.
Ze swojej strony naniosę poprawkę, która uniemożliwia dodawanie do produktu dodatkowych pól i wywala "Hack attempt".

Pozdrawiam i czekam na odzew


Dokładnie christo123 sam wertuje te wątki w te i wewte i nie mogę się połapać co do czego, czy znalazł byś trochę czasu żeby to uporządkować ? Łatwiej będzie się w tym połapać i po uporzątkowaniu będzie widać co jeszcze zostało do zrobienia.
 
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2009, 12:23:29 pm »
Postaram się zrobić to jak najszybciej, chyba że ktoś już sobie przetłumaczył menu górne panelu Administracyjnego i wrzuci listę: nazwa ang. => nazwa pl. Potem podrzucę to tobie ty zrobisz sql, prześlesz to do mnie a ja dołącze do SVNa, bo mam tam prawa zapisu.

Catalog - Katalog
   Manufacturers - Producenci
   Suppliers - Dostwacy
   Attributes and groups - Grupy i atrybuty
   Features - Cechy
   Image mapping - Mapowanie obrazów

Customers - Klienci
   Addresses - Adresy

Orders - Zamównienia
   Invoices - Faktury
   Delivery slips - Listy przewozowe
   Merchandise return (RMAs) - Zwroty produktów
   Credit slips - Listy księgowe
   Order statuses - Statusy
   Order Messages - Wiadomości

Payment - Płatności
   Currencies - Waluty
   Taxes - Podatki
   Vouchers - bony

Shipping - Dostawy
   Carriers- Dostawcy
   States - Stany
   Countries - Kraje
   Zones - Strefy
   Price ranges - Zakresy cenowe
   Weight ranges  - Zakresy wagowe

Stats - Statystyki
   Modules - Moduły
   Settings - Ustawnienia

Modules - Moduły
   Positions - Pozycje

Employees - Pracownicy
   Profiles - Profile
   Permissions - Dostępy
   Contacts - Kontakty

Preferences - Ustawnienia
   Contact - Dane kontaktowe
   Appearance - Wygląd
   Meta-Tags - Meta-Tagi
   Products - Produkty
   Email - Email
   Image - Obrazy
   Database - Baza danych
   PDF - PDF
   Localization  - Lokalizacja

Tools - Narzędzia
     Languages - Języki
     Translations - Tłumaczenia
     Tabs - Zakładki
     Quick Accesses - Szybki dostęp
     Aliases - Aliasy
     Import - Import
     Subdomains - Subdomeny
     Database backup - Kopia zapasowa
     CMS - CMS
   
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2009, 03:19:23 pm »
W tłumaczeniu jest bład, po zamówieniu przedmiotu i potwierdzeniu zapłaty klient otrzymuje informacje że może obejrzeć produkty w swoim profilu  (przy obejrzeć brakuje r jest "obejzec" )

Pozdrawiam
Tomek
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2009, 03:27:27 pm »
Dzięki TePe zaczynam to teraz przerabiać. Tak przeglądam ten plik i jest tu lista stanów w USA, może ją przerobić na polskie województwa?

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2009, 03:56:10 pm »
Dobra SVN uzupełniony o polskie tłumaczenie zakładek w panelu admina. Sprawdzone, zainstalowane i przetestowane - działa!
Aha, TePe w kilku miejscach trochę przerobiłem twoje tłumaczenie

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2009, 04:34:27 pm »
Dobra SVN uzupełniony o polskie tłumaczenie zakładek w panelu admina. Sprawdzone, zainstalowane i przetestowane - działa!
Aha, TePe w kilku miejscach trochę przerobiłem twoje tłumaczenie

Na województwa można przepisać ale to i tak nic nie da, głownie myślę że jest to zrobione po to żeby koszty wysyłki lepiej obliczyć, u nas nie ma to zastosowania raczej.

A propo tych zakładek w panelu admina, po przetlumaczeniu miałem problem z guzikiem Search poprzestawiał mi cały układ tabel - miałeś to samo ?
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2009, 05:09:31 pm »
Na województwa można przepisać ale to i tak nic nie da, głownie myślę że jest to zrobione po to żeby koszty wysyłki lepiej obliczyć, u nas nie ma to zastosowania raczej.
Pewnie masz rację ale jak robimy na Polskę to fajnie by to było posiadać. Z dopisaniem tego do plików sql to nie problem ale tam trzeba wypełnić kod ISO dla każdego (w naszym przypadku - województwa) no i nie wiem co tam wpisać. Macie jakieś pomysły, kod musi być dwu lub trzy literowy i bez diakrytyków.
Województwa to:
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. lubelskie
woj. lubuskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. opolskie
woj. podkarpackie
woj. podlaskie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. zachodniopomorskie

jak macie propozycje to wpisywać przy odpowiednim województwie

A propo tych zakładek w panelu admina, po przetlumaczeniu miałem problem z guzikiem Search poprzestawiał mi cały układ tabel - miałeś to samo ?
Nie, u mnie wszystko w porządku.

Teraz chce dodać aby po instalacji była strefa wysyłki - Polska i przetłumaczone na polski nazwy państw.

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2009, 05:57:18 pm »
Dodawanie województw ogólnie przydać się może do jednego celu... do statystyki. Opłaty za przesyłki na całą Polskę są identyczne, podatek też identyczny więc pierwotna funkcja "stanów" odpada.

Z bazy danych (zakładki w administracji)  mam przetłumaczone i inne drobne rzeczy też. Brakuje mi tego:
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=365.0

Nie wiem gdzie umieścić zbiorczą listę poprawek jakie sam wprowadziłem... umieszczę to w oddzielnym wątku i to chyba w tym miejscu.

*

Offline TePe

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2009, 05:59:44 pm »
Dodawanie województw ogólnie przydać się może do jednego celu... do statystyki. Opłaty za przesyłki na całą Polskę są identyczne, podatek też identyczny więc pierwotna funkcja "stanów" odpada.

Z bazy danych (zakładki w administracji)  mam przetłumaczone i inne drobne rzeczy też. Brakuje mi tego:
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=365.0

Nie wiem gdzie umieścić zbiorczą listę poprawek jakie sam wprowadziłem... umieszczę to w oddzielnym wątku i to chyba w tym miejscu.

Za chwile częśc z tego co napisałeś przetłumacze, i wkleje na forum może ktoś pociągnie dalej.
Najlepiej umieść na forum co masz, tylko proszę zrob jakiś opis bo potem faktycznie ciężko się połapać co do czego i z czym.
Moduł Porównywarek cenowych (ceneo radar skapiec nokaut) dla PrestaShop 1.2.5,  1.3.0, 1.4
W pełni działający moduł Płatności.pl dla PrestaShop 1.2.5, 1.3.0 i 1.4 wzwyż
dostępne na: www.prestamarket.pl