wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Projekt: Pełna wersja polska 1.1x - PrestaShopPL

  • 255 Odpowiedzi
  • 102138 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 24, 2009, 12:49:39 pm »
czy jest gdzieś lista rzeczy, które jeszcze należy/można poprawić w polskiej wersji PS?

Sądzę, że w celu pracy nad dalszym "dopieszczeniem" Polskiej wersji można by:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a) Zainstalować nową wersję z SVN
b) Przewertować ten wątek i zobaczyć czy wszystko poprawione
c) A jeśli jeszcze coś nie działa ponownie zgłosić
d) Lub samemu poprawić i wysłać na SVN (gdyby były potrzebne hasła do zapisu do SVN - prośba o informację / zgłoszenie przez - http://www.prestashop.pl/kontakt.html )


Jeśli są tylko chętni - zapraszam!

*

Offline zorro

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 26, 2009, 02:06:41 am »
Znalazłem mały błąd w tłumaczeniu, gdy nie wybierzemy województwa mamy wiadomość
Cytuj
ten kraj wymaga wybrania stanu
.

*

Offline websafe

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 07, 2009, 12:00:36 pm »
Panowie (i Panie?),

chętnie bym się do Was przyłączył, nie mam jeszcze konkretnych pomysłów, ale kilka błędów i tematów wartych poprawienia znalazłem, do tego zamierzam ruszyć kilka sklepów na PrestaShop, więc dłubanie w źródłach mnie nie minie. Zastanawia mnie jednak jedno - nie będzie lepiej założyć dla developerów polskiej wersji osobnej listy dyskusyjnej - ale emailowej, a nie forum? Albo przynajmniej osobnego forum, bo ciężko się przebić przez cały ten wątek i można się zaklikać na śmierć ;) Jednak mimo wszystko byłbym bardziej za listą e-mailową, gdyż wygodniej się to czyta i w sumie to stadard przy wiekszych projektach. Co Wy na to?

I pytanie dodatkowe, czy skupiacie się tylko na tłumaczeniu czy też na poprawkach błędów? Czy jesli poprawiacie/naprawiacie jakieś usterki w kodzie (nie w tłumaczeniu) to czy one tez lądują w oficjalnej wersji PrestaShop czy tylko w polskiej? Jak wygląda sprawa synchronizacji polskiej wersji z oficjalną?

Peace 8-)

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 07, 2009, 12:35:07 pm »
chętnie bym się do Was przyłączył, nie mam jeszcze konkretnych pomysłów, ale kilka błędów i tematów wartych poprawienia znalazłem, do tego zamierzam ruszyć kilka sklepów na PrestaShop, więc dłubanie w źródłach mnie nie minie.

Prześlę  - dostęp do SVN do zapisu

Zastanawia mnie jednak jedno - nie będzie lepiej założyć dla developerów polskiej wersji osobnej listy dyskusyjnej - ale emailowej, a nie forum? Albo przynajmniej osobnego forum, bo ciężko się przebić przez cały ten wątek i można się zaklikać na śmierć ;) Jednak mimo wszystko byłbym bardziej za listą e-mailową, gdyż wygodniej się to czyta i w sumie to stadard przy wiekszych projektach. Co Wy na to?

Narazie wykorzystywaliśmy ten wątek + SVN - ale jesteśmy otwarci na nowe pomysły.
Cały "sęk w tym" że nie mamy tu dużo developerów i raczej mało chce z nami współpracować (każdy sobie woli coś tam samemu "dłubać" i nie dzielić się z innymi).

Obecnie wykorzystujemy:
  - SVN - jako główne narzędzie poprawek w projekcie
  - Dodatkowo (jesli ktoś sobie życzy) może być informowany o każdej poprawce w SVN
  - natomiast jako "feedback" ( wymiana myśli, pomysłów, lub znalezionych błędów itp.) służy nam ten wątek

I jak narazie wystarcza.


I pytanie dodatkowe, czy skupiacie się tylko na tłumaczeniu czy też na poprawkach błędów? Czy jesli poprawiacie/naprawiacie jakieś usterki w kodzie (nie w tłumaczeniu) to czy one tez lądują w oficjalnej wersji PrestaShop czy tylko w polskiej? Jak wygląda sprawa synchronizacji polskiej wersji z oficjalną?

Narazie z tego co wiem - jeśli są poprawki (o ile wogóle są poza tłumaczeniami) to tylko w wersji polskiej się pojawiają.
Jednak jeśli będą chętni którzy chcieliby także umieszczać to w wersji oficjalnej ... to wręcz nawet będę to promował..


*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 07, 2009, 12:46:00 pm »
Nowy moduł nawigacyjny
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=629.0

Może opłacałoby się go na stałe zaimplementować w wersji PL?
Prośba o udostępnienie polskiego tłumaczenia - gdyby ktoś wykonał.

*

Offline presdani

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 08, 2009, 09:57:11 am »
Witam,

IMO pozostaje sprawa wyglądu faktury proforma. W tej chwili na fakturze mamy adres dostawy i dane kupującego. Koniecznie muszą być dane sprzedawcy potrzebne do dokonania przelewu jak nazwa firmy,  adres, nip, numer konta, może nazwa banku, termin płatności, Wystawił:, Odebrał:. Czy w ogóle część z tych rzeczy jest do zrobienia? Jaki plik trzeba edytować aby zmienić wygląd faktury? Może ktoś ma już zmienioną wersję i doda do projektu?

Akt.: Już się dowiedziałem, że trzeba zmodyfikować plik pdf.php znajdujący się w folderze classes.

*

Offline presdani

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 08, 2009, 11:58:09 am »
Jeżeli chodzi o tłumaczenie to proponuję w pliku "\translations\pl\pdf.php" zminić:
  • w linii 12 - z 'Nagłówki:' na 'Adres:' (Błędnie przetłumaczone z ang. Headquarters - dokładnie Siedziba)
  • w linii 37 - z 'Kurier' na 'Dostawa:' (Kurier może być mylące a dostawa bardziej ogólnie)




*

Offline crisis

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 17, 2009, 11:20:59 pm »
Przy próbie załadowania zdjęcia do produktu wyskakuje mi informacja:

1 błąd

   1. format obrazka nie rozpoznany, dozwolone formaty: .gif, .jpg, .png


Co z tym zrobić ?
Nie mogę w żaden sposób dodać zdjęcia do produktu.
A próbuję ładować normalne, zwykłe JPG...

Proszę o pomoc

*

Offline maerik

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 19, 2009, 09:36:24 pm »
sposób dodać zdjęcia do produktu.
A próbuję ładować normalne, zwykłe JPG...

Proszę o pomoc

prosze wrzuc tutaj tego JPG ktorego chcesz wrzucic

ja z kolei mam pytanie czy robimy coś z tym:

zaznaczyłem czerwonym kwadratem w tym okienku
czy wyrównujemy "Stan:   " do prawej tak jak inne informacje?

jeszcze zauważyłem, że w adminie na stronie produktu duże zdjęcia nie są miniaturkami i nie mieszczą się po prawej stronie "Globalnych informacji o produkcie" ale podejrzewam, że tak też jest w oryginalnej preście; nie wpływa to jednak na frontend

*

Offline opioom

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:33:37 am »
W module punkty lojalnościowe są angielskie wstawki (screen w załączeniu)

*

Offline opioom

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwiec 09, 2009, 04:22:37 pm »
No i dalej nie działa wrzucanie plików PNG. Mało tego nawet gif'y co mają przezroczyste tło są zamieniane na białe tło, a później wygląda to bardzo brzydko w opisach produktów gdzie skórka jest szara i wystaje taki biały kwadrat ze zdjęciem... :(
Nie da się nic z tym zrobić?
pzdr

*

Offline mat

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwiec 16, 2009, 05:20:31 pm »
brak reakcji na ZMIANA JĘZYKA lub Error 500...

http://matgmt.home.pl/sklep/

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #252 dnia: Lipiec 14, 2009, 08:29:07 am »
Witam,
Mam pytanie - zainstalowałem tę wersje PrestaShop i po jakimś czasie nie mogę zalogować się do admina. Skoro ta wersja bazuje na wersji Prestashop 1.1 final to w final wersji również występuje ten błąd ?  Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz

*

Offline maerik

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Projekt: Pełna wersja polska - PrestaShopPL
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:40:21 am »
koledzy co robimy z nowa presta 1.2? stawiamy gdzies indziej i zabawa w tlumaczenie od nowa? 1.1 bym zostawil rownolegle jako trofeum, ew. wzor niektorych poprawek/spolszczen :]

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.1x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:08:38 pm »
No to mamy nową wersję ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2009, 01:29:00 pm wysłana przez chinskimandaryn »