wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wyzerowanie sklepu

  • 18 Odpowiedzi
  • 12006 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline precelik

  • Użytkownik
  • **
  • 34
  • 0
    • blogi i strony www
Wyzerowanie sklepu
« dnia: Luty 12, 2009, 10:56:20 am »
Jak w temacie zrobiłem kilka zamówień testowych. Teraz chciałbym aby one znikły ze statystyk sklepu? gdzie to zrobić? Nijak nie mogę nic znaleźć?

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 04:50:50 pm »
Przed takim testowaniem najlepiej zgrać bazę danych czy to przez phpMyAdmin, czy przez backub bazy z panelu administracyjnego. Inaczej to trudne zadanie grzebać w bazie po tabelkach szukając zależności.

*

Offline precelik

  • Użytkownik
  • **
  • 34
  • 0
    • blogi i strony www
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2009, 12:41:45 pm »
Kurcze..? serio nie ma możliwości wyzerowania?
A to zamówienie, które jest wgrywane przy instalacji, też sie go nie da wykasować?

*

Offline christo123

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 1
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2009, 04:13:46 am »
Teoretycznie jest możliwe usunięcie z bazy zamówień i innych rzeczy. Ale naprawdę to trudna prawa... do jednego zamówienie tworzy się sporo powiązań i naprawdę bardzo ławo o pomyłkę. Usuwanie czegoś z bazy przy działającym sklepie to jak chodzenie po polu minowym.

Co do tego zamówienia w standardzie. Jest to przykładowe zamówienie aby wiedzieć jak co wygląda. Zanim zaczniemy tworzyć i konfigurować sklep najlepiej posprawdzać wszystkie opcje lokalnie (WAMP i localhost). Dopiero później przy instalacji na serwerze i działaniu produkcyjnym wybieramy podczas instalacji gołą instalację (druga opcja, nie pamiętam jak się nazywa). Po takiej czynności mamy golusi sklep z pustą bazą. To najlepsze rozwiązanie ale też mocno utrudnione, bo wszystko trzeba samemu skonfigurować.

Tak więc wracając do Twojego pytania. Interesujące wpisy znajdziesz w następujących tabelach:
ps_address - adresy klientów i dostawców (patrzymy na id_customer=1 i o tym numerze z odpowiedniej tabeli musimy usunąć wiersz);
ps_cart - z tej tabeli usuwamy wszystko co się tyczy id_customer=1;
ps_customer - z tej tabeli tak samo usuwamy wszystko co się tyczy id_customer=1;
ps_orders - tutaj są zapisywane wszystkie zamówienia. z tej tabeli powinniśmy dokładnie sprawdzić wszelkie zależności między id_customer, id_cart, itd.

W ten sposób sprawdzasz wszystkie tabele i wszystkie powiązania z osobą którą chcesz usunąć (id_customer=1) oraz z zamówieniami jakie ta osoba złożyła id_order. Jak widzisz bardzo dużo danych jest ze sobą powiązanych. Łatwo o pomyłkę i rozsypanie sklepu.

Nie wiem jak wiele prób robiłeś i jak dużo danych przez to nagromadziło się w bazie. Może lepszym wyjściem będzie zgranie tabel, które nie są powiązane z klientami (nie występuje w nich id_customer) oraz z działaniami jakie klient wywołał. Przykładowe tabele (piszę tak na szybkiego tylko kilka, gdyż jest ich dużo więcej): ps_product, ps_product_attribute, ps_product_attribute_combination, ps_product_lang, itd.

Po zgraniu tych tabel, robisz gołą instalkę i importujesz do bazy tabele, które wcześniej sobie zgrałeś. Oczywiście trzeba tu sprawdzić wszelkie zależności.

Jak widzisz takie rozwiązanie wymaga bardzo dużego nakładu pracy. Czym więcej zmian w bazie tym więcej pracy będziesz musiał włożyć. Może szybciej wykonasz od nowa instalację i konfigurację (pamiętaj o gołej instalacji - wybierasz ją przy ustawianiu połączenia do bazy danych).

Pozdrawiam
Krzysiek


*

Offline precelik

  • Użytkownik
  • **
  • 34
  • 0
    • blogi i strony www
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2009, 07:43:19 pm »
Dzięki wrzuciłem ten kod do zapytań php myadmina no i efekt ten co chciałem :)

*

Offline westbul

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2010, 01:40:25 pm »
Niemego tego znaleźne znaczy gdzie to wkleić proszę o podpowiedz gdzie tego szukać Pozdrowionka

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2010, 02:27:03 pm »
MYSQL do wyzerowania sklepu

TRUNCATE TABLE `ps_customer`;
TRUNCATE TABLE `ps_customer_group`;
TRUNCATE TABLE `ps_address`;
TRUNCATE TABLE `ps_orders`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_detail`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_discount`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_history`;
TRUNCATE TABLE `ps_message`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart_product`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart_discount`;
ALTER TABLE `ps_customer` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_customer_group` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_address` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_order_detail` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_order_discount` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_order_history` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_message` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_cart` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_cart_product` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_cart_discount` AUTO_INCREMENT = 0;
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline westbul

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2010, 02:50:48 pm »
Wielkie dzięki znalazłem działa

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2010, 06:17:58 pm »
przeszukaj google - nie pamietam gdzie znalazłem, ale było rozwiązanie. na podstawie prostej modyfikacji umożliwiało usuwanie zamówień z poziomu panelu admina. zamówienie jest usuniete, statystyki się czyszczą, ale pozostaje numeracja. czyli jak testowo złożyłeś 20 zamówień i je usuniesz to kolejne będzie miało nr 21.

z pkt widzenia sklepu nie ma to żadnego znaczenia, a nawet lepiej jak klient składający zamówienie ma numer wyższy, bo ma świadomość, że nie jest pierwszym lub jednym z pierwszych ;)

*

MERA

  • Gość
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2010, 06:26:32 am »
Mam taki moduł,gdzieś znalazłem w wersji francuskiej nazywa się  RAZ ,teraz nie mogę wyszukać.Kto chce to mogę przesłać na adres e-mail za fre .kontakt poprzez sklep  www.mera.auto.pl   

*

Offline slash5

  • Użytkownik
  • **
  • 35
  • 0
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2010, 06:42:27 am »
Przejdź na stronę zamówienia i otwórz zamowienie jakiekolwiek, bedzie link w stylu:

http://moja domena.pl/admin/index.php?tab=AdminOrders&id_order=17&vieworder&token=85c9dbf4394579fg5dc7b8399155f976

zamien w tym pasku napis "vieworder" na "deleteorder" i wcisnij enter.

*

Offline macendrju

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2013, 07:30:01 am »
Cześć, jestem początkującym uzytkownikiem presty i mam pytanie odnośnie ponizszego scryptu. Zalezy mi na wyzerowaniu magazynu, rotacji, listy zamówien. Gdzie i w jaki sposob mam wykonac ponizszy scrypt? W MyAdminPHP? czy to na ftp mojego serwera?


MYSQL do wyzerowania sklepu

TRUNCATE TABLE `ps_customer`;
TRUNCATE TABLE `ps_customer_group`;
TRUNCATE TABLE `ps_address`;
TRUNCATE TABLE `ps_orders`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_detail`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_discount`;
TRUNCATE TABLE `ps_order_history`;
TRUNCATE TABLE `ps_message`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart_product`;
TRUNCATE TABLE `ps_cart_discount`;
ALTER TABLE `ps_customer` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_customer_group` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_address` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_order_detail` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_order_discount` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_order_history` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_message` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_cart` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_cart_product` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_cart_discount` AUTO_INCREMENT = 0;

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2013, 08:55:10 am »
przeszukaj google - nie pamietam gdzie znalazłem, ale było rozwiązanie. na podstawie prostej modyfikacji umożliwiało usuwanie zamówień z poziomu panelu admina. zamówienie jest usuniete, statystyki się czyszczą, ale pozostaje numeracja. czyli jak testowo złożyłeś 20 zamówień i je usuniesz to kolejne będzie miało nr 21.

z pkt widzenia sklepu nie ma to żadnego znaczenia, a nawet lepiej jak klient składający zamówienie ma numer wyższy, bo ma świadomość, że nie jest pierwszym lub jednym z pierwszych ;)

jezeli chodzi o twoja kontrybucje to logika nakresla fakt, ze jezeli numeracja sie nie czysci to znaczy, ze baza mySQL odpowiedzialna za zamowienia tez nie jest wyczyszczona. to moze i owszem, dodanie jednej linijki kodu, tak jak piszesz, bardzo proste, ale usuwa tylko i wylacznie zamowienia z listy w PA a nie z bazy, wiec w statystykach wszystko zostaje.

opis z truncate tabel jest jak najbardziej adekwatny w tym typie problemowym
design4VIP z innej strony...

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyzerowanie sklepu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2013, 09:07:36 am »
Komenda TRUNCATE TABLE czysci tabele i zeruje liczniki wiec nie trzeba jeszcze raz raz ich ustawiac przez ALTER TABLE
Integracja wf-mag presta
freelancer