wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pomoc przy templates

  • 3 Odpowiedzi
  • 3639 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzysoolloo

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Pomoc przy templates
« dnia: Luty 18, 2009, 06:32:26 pm »
Witam!
Zacząłem robić sobie sklep (na zamówienie, tzn. projektuje strony WWW i postanowiłem wykorzystać skrypt PrestaShop), ale napotkałem na problem.

Nie mam pojęcia który plik (w katalogu templates) odpowiada za dany element... Wszytko jest zagmatwane (kod typu {$HOOK_HEADER}, foreach from=$js_files item=js_uri}). Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić. Dodam że odwiedziłem już http://www.prestashop.com/wiki/Themes/ .

Mam nadzieję, że wyjaśnicie to dokładniej (w innych tematach widzę, że odpowiedzi są typu "zrób nową templatke" lub "wystarczy dorobić odpowiednią templatkę"... ALE JAK?

Jakby co umiem XHTML, CSS, podstawy PHP i MySQL, ale i tak jakoś tego nie rozumie.

Dziękuje i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Pomoc przy templates
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2009, 06:52:53 pm »
Mam nadzieję, że wyjaśnicie to dokładniej (w innych tematach widzę, że odpowiedzi są typu "zrób nową templatke" lub "wystarczy dorobić odpowiednią templatkę"... ALE JAK?

Jakby co umiem XHTML, CSS, podstawy PHP i MySQL, ale i tak jakoś tego nie rozumie.

Najpierw idź tutaj: http://www.smarty.net bo to jest podstawa przy robieniu templatek dla Presty. Nie jest to trudne. A i przyznam się, że przy pierwszej własnej templatce też musiałm trochę posiedzieć zanim zakumałem o co chodzi. Niedługo postaram się trochę więcej na ten temat napisać bo w dwóch zdaniach nie dam rady tego ogarnąć. Ale zasada jest prosta masz (piszę z pamięci) header.tpl, index.tpl i fooder.tpl - to tak jakbyś statyczną templatkę html podzielił właśnie na 3 części.

*

Offline regoat

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Pomoc przy templates
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2009, 12:16:33 am »
Co to jest ten Smarty, na stronie zauwazylem ze to silnik Template, Presto jest na tym oparty? i co sie z tym robi? z tym silnikiem

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Pomoc przy templates
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2009, 08:55:00 am »
Co to jest ten Smarty, na stronie zauwazylem ze to silnik Template, Presto jest na tym oparty? i co sie z tym robi? z tym silnikiem
Smarty to system do obsługi templatek i Presta go wykorzystuje.
Jeśli chcesz się tego nauczyć musisz poczytać trochę o tym systemie. Jak juz kiedys miałeś coś wspólnego z jakimkolwiek innym systemem templatek to mozna samemu wykukac o co mniej więcej chodzi. A jeśli nie to polecam książkę "Smarty. Szablony w aplikacjach PHP".