wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu

  • 19 Odpowiedzi
  • 6753 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nobet

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« dnia: Luty 26, 2009, 02:37:19 pm »
dodałem nowy temat sklepu i przy zmianie na niego blok kategorii jest pusty, przy ustawieniu oryginalnego layoutu kategorie wyświetlają się prawidłowo

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 03:06:48 pm »
Czy to znaczy że blok sie wyświetla tylko nie ma kategorii?
A przy zmianie języka np. na ang lub jakis inny tez to samo?

*

Offline nobet

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 03:56:15 pm »
zgadza się blok sie wyświetla a kategorie nie mimo zmiany jezyków

*

Offline lukaszkansy

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • :]
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2009, 07:50:43 pm »
Mam ten sam problem... Czy ktoś znalazł już rozwiązanie ?
 :( :(

*

Offline gigilio

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2009, 02:26:33 am »
tak wszystkie tematy są ustawione na domyślny język angielski a że w presta layoucie nie ma zamienników języka (bynajmniej w mojej wersji 1.1.0.5) .
rozwiązanie? po dodaniu w kategorie ->ikona języka(zmiana)wpisanie polskich zamienników.
pomaga:)

*

Offline mika

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2009, 11:33:08 pm »
sorki, ale niezrozumiałem, możesz uściślić co dokłądnie trzeba zrobić, żeby odczarować znikające kategorie? :)

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2009, 10:18:08 am »
Prawdopodobnie chodzi o to, że nazwa kategorii przypisana jest do danego języka np. angielskiego a nie posiada odpowiednika w języku polskim. I teraz jak masz np. otwartą stronę z wersją językową angielską to jest OK ale jak zmienisz na polską to nie będzie ci wyświetlało nazw tych kategorii, których nie ma przypisanych do jezyka polskiego. Podczas tworzenia kategorii są wyświetlane flagi, którymi możesz zmieniać wersje językowe. Sprawdź czy jak wejdziesz w edycje tej kategorii, która się nie wyświetla to czy przy jej nazwie jest polska flaga?

*

Offline mika

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2009, 07:12:15 pm »
tak, flagi są polskie, z wcześniejszego posta nie do końca zrozumiałem o co chodzi, ale właśnie wchodziłem w kategorie i flagi są polskie

*

Offline mika

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:46:42 pm »
nie wiem jak i czy da się jeszcze edytować mojego posta więc piszę nowego, chodzi o to w moim przypadku, to znaczy nie wiem czy u innych tak samo czy nie, w każdym razie u mnie widać sam blok kategorii i widać że w nim kompletnie nic nie ma, a z tego co inny pisali wyżej wychodzi, że u nich niby te kategorie były z tym, że niewidoczne, ponieważ nie były przetłumaczone, może ktoświe co na to poradzić?

*

Offline Tony

  • Użytkownik
  • **
  • 42
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:54:38 pm »
mam podobny problem jednak występuje on tylko pod przeglądarką IE 6 pod reszta jest ok - tzn - kategorie są - widać miejsce gdzie one być powinny ale jest tylko tło modułu lub wogóle biało - po zmianie styli ul li coś zaczeło się pojawiać ale myślę ze problem jest gdzieś indziej

*

Offline fantattoo

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2009, 08:19:40 pm »
Witam. Mam sklep na joomla i virtuemart, jednak chciałbym się przenieść na inną platformę. Magento jest trochę zbyt ciężki, dlatego wybrałem prestashop. Niestety mam z nim masę problemów. Po wgraniu jakiegoś ciekawego tematu cała strona się rozjeżdża. Znikają kategorie i inne moduły. Koledzy pisali tutaj, ze trzeba zmienić domyślny język. Problem w tym, ze nie mogę wyświetlić paska języka. Nie pomaga zmiana modułów, ani ustawianie języków w panelu admina. Na rozjeżdżającą się stronę znalazłem częściowe rozwiązanie na zagranicznych forach. Otóż w folderze templatki znajdujemy plik header.tpl i usuwamy z niego linię:

<base href="{$protocol}{$smarty.server.HTTP_HOST}{$base_dir}" />

Niestety czasem to rozwiązanie wystarcza, a czasem znika cały header i top strony.
Szukam templatki z lewą kolumną i dużym obrazkiem u góry. Coś w stylu darylsboards. Mógłby ktoś coś doradzić? Ewentualnie znaleźć sposób na rozjeżdżające się templatki?

*

Offline crafter

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2009, 11:55:59 pm »
Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Szukałem odpowiedzi na forum ale niestety nie znalazłem.

Mam ten sam problem. Blok kategorii widać ale jest pusty. Jeśli ustawię blok w lewej kolumnie i dodam drugi blok kategorii w prawej kolumnie to nagle ten w prawej wyświetla kategorie poprawnie. Gdy usunę blok z lewej kolumny to ten w prawej również staje się pusty. Inaczej rzecz ujmując muszę mieć włączone bloki kategorii zarówno w lewej jak i w prawej kolumnie aby ten z prawej wyświetlał kategorie.

Czy ktokolwiek może mi pomóc? Będę wdzięczny- chodzi oczywiście o to aby kategorie wyświetlały się z lewej strony.

*

Offline sulco

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2009, 12:58:51 pm »
Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale poradziłem sobie na razie "na brzydko" z tym, wprowadzając małą zmianę w pliku blockcategories.php modułu. Wykomentowałem linijki 81-82, czyli:

//      if (!isset($resultIds[$id_category]))
//         return false;

.. i teraz działa  :|
Czy ktoś poradził sobie z tym ładniej?

*

Offline forestce

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 61
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2010, 12:23:41 pm »
niestety ten sposób nie działa
Mam templatke  z wersji 1.1 a preste 1.2.3 zgdonośc właczona .wiec jakiś jest pomysł na rozwiazanie tego problemu??a gdzyby przekojować całe tłumaczenie z themtów z 1.2.3 do 1.1 da rade?

*

Offline forestce

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 61
  • 0
Odp: znikające kategorie przy zmianie tematu sklepu
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2010, 01:13:37 am »
Wczesniejszy pomysł nie zadziałał
A może dałoby rade podmienić blok kategorii na starszą wersje niż 1.0 jak oczywiscie jak istniej odpowiadająca prescie 1.1 gdzie templatka była pod nią pisna jak myslicie  da rade coś z tym zrobićn i tylko skad wziąśc taką wersję bloku ???