wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

beta.aktywnysmyk.pl

  • 39 Odpowiedzi
  • 13762 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2009, 09:16:18 pm »
Dobra... weszliśmy w fazę bez "beta" :-)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2009, 11:48:46 am »
Jest naprawdę nieźle. Layout bardzo przemyślany. Małe ale. Podczas przeglądania strony zauważyłem, że obrazki ładują się wolno. Prawdopodobnie serwer jest ciut "przykrótki" i należy pomyśleć o zmianie na szybszy...
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2009, 09:47:18 pm »
No właśnie pisałem o tym, na początku wpisu, że progreso nie jest najlepsze... i chyba będzie jakaś zmiana niedługo :-)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2009, 06:29:37 pm »
Polecam zatem http://www.linuxpl.com/?pp=205. Stoi na nim forum oraz kilka innych stron. Naprawdę warto. A ceny odpowiednie. REKLAMA :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline gabuzo

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2009, 08:06:04 am »
Bezkonkurencyjny!

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:57:34 am »
Kuras i co wybyles z progresso ?

BTW - smyk powala i rzadzi ;)

na 100% "ukradne ci" kilka pomyslow ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:35:05 am »
Zostałem w Progreso... za dużo by zmieniać.
Poza tym mają najfajniejszy panel zarządzania... nie znam oczywiście wszystkich ale ten najbardziej mi się podoba.

Dziękuje! :-)

Uważaj bo wystawiam faktury VAT za pomysły ;-)

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:51:19 am »
aha :) - przymierzalem sie do konta na progresso, kiedys mialem u nich konto jeszcze jak to byly konta.pl - znam w sumie administracje "osobiscie", ale jakos zostalo mi (moze niesłuszne) wrazenie "olewania" klienta.

Jaki jest VAT na pomysły ?

;P
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:02:15 pm »
Faktycznie na początku ja u nich byłem, to obsługa była OK... potem się pogorszyło.
Ale najważniejsze aby zgłosić im problem przez panel a potem zadzwonić... jak się najpierw zadzwoni to mówią że nie ma zgłoszenia... i że jak będą mieć to się nim zajmą.

Napisałem faktury VAT... ale muszę się jeszcze dowiedzieć jaki jest VAT na pomysł... może okazać się że stawka VAT pomysłowa jest 0%... więc oleje pomysł i podeśle paragon fiskalny albo cóś innego ;-)

A co podwędzisz mi? Jaki pomysł? To może opatentuje go na szybko ;-)
Podwędzaj śmiało... tam sobie myśle... aczkolwiek szlag mnie trafia jak na allegro znajduje swoje zdjęcia podpisane przez kogoś innego... albo opisy dokładnie przekopiowane ze strony...

Co innego inspiracja i zrobienie tego po swojemu :D

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:17:27 pm »
prosy do kradzenia :) :

podoba mi sie sklep jako produkt
powiazanie tego z blogiem
ladny brend, kolorystyka, taby, etc
duza ilosc fotek (+zoom)
polaczenie opisu produktu z blogiem, artykulami, etc
flash na glownej (choc nie jestem zwolennikiem flasha - tutaj jest to swietnie rozwiazane)

calosc mi najzwyczajniej sie podoba i widze dobry kawal roboty, od strony graficznej jak i marketingowej ;)
w sumie to miłe zadanie wprowadzać nowy produkt na rynek z _takim_ suportem :)

Sama presta natomiast w moim rozumieniu sprawy - potrzebuje wielu, ale to wielu rozwiązań, aby dotrzymala kroku osc.

Mam tez wrazenie ze programisci presty celowo omijaja pewne wazne zagadnienia na rzecz prestaworks, niestety :(
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2009, 05:29:19 pm »
Ja też nie jestem zwolennikiem flasha... chociaż kiedyś robiłem tylko flasha... przyszło opamiętanie i teraz tam gdzie ma sensowne zastosowanie.
Na pierwszej stronie wolałbym klikalne html przyciski ale tak przygotowana plansza w JPG będzie ważyć dużo więcej niż zrobiony SWF z plikiem PNG.

Zoom lubię... ale nie wiem czy ktoś to używa :-) prócz mnie :D
Tylko trzeba uważać bo generują się duże ilości małych JPGów... a bodajże w nazwa.pl czy w home.pl jest ograniczenie co do ilości trzymanych plików na serwerze.

Nie znam OSC ale w porównaniu do Magento... presta to kaszka z mleczkiem, kawałeczek ciasteczka...łatwizna.

Taby... trzeba być modnym... jest moda na taby to walimy taby... będzie moda na przyciski... zrobimy przyciski :D

Odnośnie Presta to zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące... może się okazać że za chwilkę wyjdzie nowa wersja z rzeczami najbardziej potrzebnymi (przynajmniej z mojego punku widzenia [pisze o tym w aktualnosciach])... wątpię w to... po wczorajszym wydaniu wersji 1.2

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 30, 2009, 05:52:17 pm »
Megento to juz tort z duą iloścą warstw ...
Osc w porownaniu do presty to ciastko ;)
Ciastko z duza iloscia cukierni gdzie mozna do niego lukier nabyc czy dostac za darmo ;)

To ciastko sprzedaje we własnych (najczęściej wywalają stopke osc i dopisują własną) cukierniach na terenie polski bardzo wiele firm. Niektóre dystrybucje sa naprawde bardzo dobre i rozbudowane (najlepiej mi sie pracuje z oprogramowaniem oscGold, najgorzej z sstore - unikać jak ognia ;P )

Pracuje na tych polskich wersjach/dystrybucjach jesli klient juz ma na nich sklep. Jak robimy od podstaw to wtedy moge naprawde zrobić wszystko w OSC pod klienta.

Bardzo czesto wycinam polowe adminki, zmiejszam ilosc pol dodawania produktow tak aby mozna było dodać produkt wypełniajac kilka leżących obok siebie pól, itd - wtedy obsluga sklepu przypomina csm i klient nie jast zgubiony ;).

Po poczatkowym zauroczeniu nowym silnikiem, w tej chwili nie widze przyszlosci presty - sadze ze to jest taki "open source" jak wiele innych gdzie dają szkielet a za moduly produkowane przez ten sam zespoł płacisz dużo za dużo ...

Tak więc autorom nie zależy na produkowaniu kompletnego i dobrego oprogramowania, a bardziej na produkcji szkieletu do uzupelniania płatnymi modułami.

Stad tez nie produkuje na nim juz sklepow, za duzo watpliwosci - mam wlasna dystrybucje osc i jedyne czego mi w niej brakuje czasami to przypisanie produktow do N kategorii.

Reszta (łacznie z allegro API) jest do ogarniecia w krótkim czasie :)

No i presta nawet w obecnej chwili ma duzo wieksze wymagania sprzętowe niz osc. Sklepy z 10k produktow chodza na standardowych shared, znam sklep na osc ktory ma 300k produktów (dedyk).

Presta mi sie muliła przy 1k na dobrym koncie shared ;(

Nie chce zeby to bylo odebrane jako antyreklama presty - silnik jak silnik, ale wymaga jeszcze duzo pracy i jednak na chwile obecna wygodniej (szybciej) jest korzystac ze sprawdzonych rozwiazan.

Jak widac na przykladzie aktywnegosmyka mozna bicz ukrecic z piachu ;) ale ile kręcenia ...
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 30, 2009, 07:40:59 pm »
Dobry wpis! A jest tak dużo złych opinii o Osc...

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 30, 2009, 07:58:58 pm »
Mialem klienta na prosty sklep, zadnych fajerwerkow.

Klient wymagal "jedynie" mozliwosci wspolpracy z programem partnerskim.

Po 2 dniach szukania darmowego/rozsadnego rozwiazania do presty - dalem sobie spokoj i wrocilem do OSC, gdzie darmową kontrybucje instaluje w 20 minut.

Do presty znalazlem bridze po 200€ do komercyjnego softu po 600€ ;) i juz widzialem klienta ktory sobie mysli ze go chce "zrobic" na dodatkowe 4000 pln ... ehhh ja za uczciwy jestem. Modul w OSC doinstalowany w gratisie i wszyscy zadowoleni ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2009, 07:09:30 pm »
super super sklep.
Mam małe pytanie, jeżeli wpiszę w wyszukiwarce aktywnysmyk, to tytuł (chyba tytuł) strony wyświetla się : Rowerki bez pedałów (laufrady, rowerki biegowe), trójkołowce ...

Wiecie może gdzie ustawia się ten tytuł ?
Za pomocą zaplecza czy może w kodzie, któregś z plików ?
No i jeszcze ten opis na dole: Rowerki bez pedałów (laufrady, rowerki biegowe), trójkołowce, hulajnogi Mini Micro, kaski, ochraniacze... Sprawdź naszą ofertę, a skompletujesz niezbędny ...

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam