wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

beta.aktywnysmyk.pl

  • 39 Odpowiedzi
  • 13764 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
beta.aktywnysmyk.pl
« dnia: Marzec 03, 2009, 05:36:42 pm »
Witajcie!

Mhy... przyszła pora na mnie :-)

Link do wersji testowej sklepu beta.aktywnysmyk.pl.
Zapraszam do konstruktywnej krytyki ;-)

Interesuje mnie czy u was też będzie się strona wlekła tak jak u mnie. Myślimy o zmianie hostingu z Progreso na Home... może to przyspieszy :-)

Uprzedzając pytania... tłumaczenie jest na sztywno wpisane do tpl (oczywiście nie wszystko), nie używałem ostatnich plików z tłumaczeniami albo polskiej wersją. Brak dodatkowych modułów, wszystko oparte jest na oryginalnej instalce + platnosciPl.

Tylko bez przekleństw ;-)

*

Offline Tru

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2009, 09:04:52 pm »
Szczena opada...  :o
Jedyne co mi tam nie pasuje to blok "Cel".
Reszta na 6+ !!!

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2009, 09:59:02 pm »
No ... no ... a kiedy strona startuje?

*

Offline netlider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2009, 10:23:45 pm »
Bardzo się podoba.
Fajny przykład że można wycisnąć zupełnie inny układ niż oryginalny prestashop.

Pozdrawiam
Robert

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2009, 10:39:34 pm »
Dzięki! :-)

Strona rusza... jak najszybciej... może uda się w przyszłym tygodniu.

Dużo mamy tekstów do opracowania.

*

Offline michal123

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • PAPIERNIA
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2009, 10:12:06 pm »
Witam,

Sklep calkiem profesjonalny i dopracowany w najdrobniejszych szegolach. Gratulacje!

Jestem w trakcie szlifowania skorki i tak sie zastanawiam... Moze moglbys polecic jakis program wspomagajacy css i html, ktory moze sie do tego przydac? Zdaje sobie sprawe, ze zeby to tak zrobic, trzeba miec spora wiedze, a jak juz sie ja ma, to mozna to napisac w notatniku... Ale nie chce sie tym zajmowac zawodowo, tylko postawic swoj sklep, z drugiej strony html i css nie jest mi obcy i wierze, ze moge go jakos dopasowac do swoich potrzeb, ale po co wywarzac drzwi i meczyc sie na piechote, skoro mozna sobie jakos dopomoc, czasem prostym programikiem? :) Probuje wykorzystac do tego corela, fireworksa i photoshopa, szukalem tez innych programow, ale jakos na nic ciekawego nie natrafilem, a taka praca ale to nadal wydaje mi sie na piechote i nie do konca spelnia moje oczekiwania, bo mase czasu zajmuje mi ustawianie wszystkiego metoda na oko i prob i bledow...

Pozdrawiam serdecznie,
michal
papier czerpany, zaproszenia ślubne...

*

Offline jkl

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2009, 10:26:04 pm »
sam robiłeś templatke? ile zajeło czasu zrobienie jej od początku do końca?

*

Offline michal123

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • PAPIERNIA
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2009, 11:18:03 pm »
szczerze mowiac siedze nad nia od jakiegos miesiaca i ciagle to nie jest to. Wlasciwie, to jeszcze jestem daleko od wersji graficznie dopracowanej, na razie rozgryzam wszystkie "okienka" sklepu co gdzie jest, co gdzie opisuje css jakie sa powiazania miedzy plikami w katalogu itd. Gdyby to byl jeden plik PHP jeden tpl, jeden css to zycie byloby proste :) ale sam sklep jest na tyle zlozony, ze np. rozgryzienie modulu platnosci zajelo mi tydzien, a jeszcze nie bardzo wiem co do czego sie odwoluje i gdzie jest zdefiniowane, bo w tlp jest tylko jakis hook i trudno mi znalezc do czego sie odwoluje.... Analizuje rozne strony w sieci firebugiem i sprawdzam rozne koncepcje na wlasna reke. Ide do przodu, ale strasznie to mozolnie idzie, jak sie to robi po raz pierwszy. U ciebie na stronie grafika jest fajnie rozmieszczona, nie tylko jako tlo, ale jako rozne warstwy i pomyslalem sobie, ze byloby duzym ulatwieniem gdyby mozna to chociaz czesciowo poustawiac jakims programem graficznie. Zycie utrudnia mi jeszcze fakt, ze to wszystko generuje PHP wiec nie jest mi latwo edytowac taka strone w czystym html-u, bo go po prostu nie mam. Robie sobie zrzut ekranu i na takim tle staram sie wszystko rozmieszczac, ale to na prawde syzyfowa robota...
papier czerpany, zaproszenia ślubne...

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2009, 02:28:35 am »
Faktycznie możesz pisać w notatniku... :-)
Ja używam zaczynając od prostych to NotePad2 i Intype... a najczęściej Dreamweaver... z racji pracy na pakiecie Adobe.

Zaczynam najpierw od makiety i struktury strony, może być odręcznie rysowana, może być z jakiegoś programu.
Potem grafika... w illustratorze. Jak już mam projekt to zaczynam go opracowywać w photoshopie na zmianę z dreamweaver w którym piszę kod, css i js.
Tak powstaje makieta html... potem odpowiednie fragmenty używam w tpl.
Oczywiście trzeba wiedzieć że coś się da zrobić albo nie w CMSie sklepowym.
Zdarza się że improwizuje bo sądziłem że się uda... a się nie udało ;-)

Ile trwało przygotowanie tego sklepu?!? Trudno powiedzieć... nie pamiętam... struktura, makieta, grafika powstawała jakoś długo z racji że trzeba było pogrzebać w kodzie PrestaShop i zobaczyć co i jak. Potem jak było już z górki... :-) Intensywne prace były jakoś na początku stycznia... tak patrze na daty plików to mam najwięcej ze stycznia, luty to już zmiany w najistotniejszych tpl czyli np product.tpl

Bazowałem oczywiście na oryginalnych tpl, trudno tego nie zrobić ale nie bazowałem na stylach!

Ja starałem się wywalać hook'i gdzie się da... ale z tego powodu niestety są błędy w sklepie :( Wole mieć kod który wyświetla np nowe produkty w tpl niż aby był zaciągany do hook'a. Mam większą kontrolę...

Jak widzisz nie ma jednego programu co wszystko zrobi... i zrobi to sam za Ciebie ;-)

Dzięki, pozdrawiam, Piotrek

ps. rada... zacznij od makiety sklepu, potem grafika, kod.


*

Offline Revman

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
    • www.optoart.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2009, 08:51:10 am »
Witam
No w końcu się doczekałem :). Po długim przeglądaniu internetu w poszukiwaniu ciekawych realizacji w Prestashop w końcu jest coś co zasługuje na wyróżnienie i to na własnym podwórku. Gratulacje.

Przenieśc do działu Hall of Fame !!
"Najwyższą sztuką dowódcy jest przewidzieć plany wroga."
www.optoart.pl    www.fapix.pl

*

Offline Revman

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
    • www.optoart.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2009, 09:33:16 am »
P.S
Teraz żeby nie było za różowo trochę uwag co do layotu (na tym się trochę znam :))  Sądzę że obeznanie z joomla lub jej projektami trochę pomogło ;).Tak jak napisał Kuras żeby złożyć dobrze działający sklep należy znać jego możliwości

Zacznę od strony głównej :
-przycisk home , fajnie dowiązany, jednak słabo widoczny (czytelny) na tle paska. Czasami nieznaczna zmiana tonu koloru może już dużo dać
-pasek opisowy pod banerem reklamowym aktualnie wskazuje na pierwszy rzut oka powiązanie z dolna częścią strony czyli z kategoriami (pomyśl o zmianie położenia lub zaakcentuj odcięcie artykułu kategorii)
-tekst w dziale "Cel" po prawej stronie (zastosuj skróconą wersje tak aby pokrywała się z linia zakończenia prezentacji kategorii, ponadto zmniejszyłbym marginesy pomiędzy oknami, uzyskałbyś odrobinę miejsca na tekst oraz poprawiła by sie forma strony  na bardziej płaska co dla startu strony home jest bardo ważne. maximum ważnych  informacji i ciekawego layoutu bez konieczności przewijania w pierwszym kontakcie)
- no i najważniejsze dla rowerka kettler zmień kolor nagłówka ,ewent zmień kolor podświetlenia menu rozwijanego (nie może być identyczny powoduje mocny "bałagan w momencie spotkania tych dwóch elementów

Strona produktu
- daj trochę odpocząć oczom po wybraniu  "Rowerek trójkołowy Kettler Happy Plus Żabka" ukazała mi się lista dostępnych w tej samej kategorii jest tego bardzo dużo i można oczopląsu dostać, a ze względu marketingowego lepiej przeznaczyc to miejsce na produkty promowane, lub powiązane etc. Ponadto może pomyślałbyś o zmianie tonowania tła kolorów nagłowków im niżej tym jaśniej tzn zastosować 2-3 rzędy kolorystyczne palety (ten ciemny niebieski delikatnie przekierować w stronę zielonego).

to narazie tyle niezła robota innowacyjna jak na prestę na naprawdę światowym poziomie.
"Najwyższą sztuką dowódcy jest przewidzieć plany wroga."
www.optoart.pl    www.fapix.pl

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2009, 10:45:39 am »
Cytuj
-przycisk home , fajnie dowiązany, jednak słabo widoczny (czytelny) na tle paska. Czasami nieznaczna zmiana tonu koloru może już dużo dać
Jestem przeciwnikiem dwa razy powtarzania przycisku... np home jako przycisk i kilknięcie w logo... ale nie wszyscy wiedzą że logo przenosi do pierwszej strony, dlatego powstał przycisk home... i z założenia ma być słabo widoczny... ale faktycznie może warto to zminić... miał być lekko niebieski, zresztą na stronie produktu przy "akcesoria i w tej samej kategorii" są na tej samej zasadzie zrobione strzałeczki... i tam są na białym tle co znacznie poprawia ich postrzeganie

Cytuj
-pasek opisowy pod banerem reklamowym aktualnie wskazuje na pierwszy rzut oka powiązanie z dolna częścią strony czyli z kategoriami (pomyśl o zmianie położenia lub zaakcentuj odcięcie artykułu kategorii)
Chodzi ci o nazwy we flashu... racja, racja... muszę to zmienić... nie widać z czym to się je :-)
W ogóle ten baner jest niedopracowany pod względem treści i wyglądu... działanie jeszcze ujdzie... w tym tygodniu powstaną zmiany.

Cytuj
-tekst w dziale "Cel" po prawej stronie (zastosuj skróconą wersje tak aby pokrywała się z linia zakończenia prezentacji kategorii, ponadto zmniejszyłbym marginesy pomiędzy oknami, uzyskałbyś odrobinę miejsca na tekst oraz poprawiła by sie forma strony  na bardziej płaska co dla startu strony home jest bardo ważne. maximum ważnych  informacji i ciekawego layoutu bez konieczności przewijania w pierwszym kontakcie)
Racja... zakładamy że dojdzie jeszcze kilka boksów z kategoriami więc powinno się wyrównać.
Chyba też lekko przeredagujemy go jeszcze... więc zmiany są nieuniknione :D


Cytuj
- no i najważniejsze dla rowerka kettler zmień kolor nagłówka ,ewent zmień kolor podświetlenia menu rozwijanego (nie może być identyczny powoduje mocny "bałagan w momencie spotkania tych dwóch elementów
Masz rację, to jest do zmiany, oczywiście koloru niebieskiego nie będzie we flashum tam był na szybko wrzucony.

Cytuj
- daj trochę odpocząć oczom po wybraniu  "Rowerek trójkołowy Kettler Happy Plus Żabka" ukazała mi się lista dostępnych w tej samej kategorii jest tego bardzo dużo i można oczopląsu dostać, a ze względu marketingowego lepiej przeznaczyc to miejsce na produkty promowane, lub powiązane etc. Ponadto może pomyślałbyś o zmianie tonowania tła kolorów nagłowków im niżej tym jaśniej tzn zastosować 2-3 rzędy kolorystyczne palety (ten ciemny niebieski delikatnie przekierować w stronę zielonego).
To chyba będzie rozwiązane na zasadzie przewijania... czyli strzałeczki po bokach i jedna linijka... tak jak to jest w oryginale zrobione. I chyba w tym tygodniu się tym zajmę. Ale z drugiej strony widząc co jest w tej samej kategorii mogę od razu przeskoczyć do kolejnego produktu... przewijając tracę czas na kolejne kliknięcia, to do zastanowienia?!? Ale faktycznie gdy produktów jest dużo to można oczopląsu dostać :-) Potwierdzam, coś trzeba z tym zrobić.
Z kolorami świetny pomysł!

Na razie chcemy ruszyć... więc koncentrujemy się na treści. Ale jak już będziemy działać to poprawimy kilka błędów, chciałbym przerobić stronę z listą produktów aby była możliwość zmiany z listy na ikonki.

Dzięki, tego mi było trzeba! :D

*

Offline Lesiu

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.lesiu.eu
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2009, 02:42:03 pm »
Zdecydowanie najlepszy sklep na PrestaShop jaki do tej pory widziałem. Szczerze gratuluję.
Domowe oraz przemysłowe filtry do wody a także inne urządzenia wspomagające uzdatnianie wody. A co wiesz o PrestaShop?

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2009, 03:07:02 pm »
Zdecydowanie najlepszy sklep na PrestaShop jaki do tej pory widziałem. Szczerze gratuluję.

No .... jeszcze trochę roboty jest :-)

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: beta.aktywnysmyk.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2009, 03:10:45 pm »
Dzięki... jeszcze sporo poprawek do zrobienia :D