wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3

  • 7 Odpowiedzi
  • 7878 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline SimonUK

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« dnia: Styczeń 27, 2011, 07:56:46 pm »
Witam
mój sklep powstał opierając się na wersji 1.2.2.0. Oczywiście w trakcie tworzenia sklepu wiele plików takich tak product.tpl czyli ogólnie templatek decydujących o wyglądzie danego modułu. Chciałem zapytać:
1. Czy jak zrobie aktualizacje z wersji 1.2.2.0 do wesji wyższej np. 1.3 lub 1.4 to wszystkie zmiany jakie dokonałem zostaną utracone ?
2. NA czym właściwie polega ta auktalizacja ?
3. Jakie pliki są aktualizaowane ?

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:34:01 pm »
dołączam się do tematu, boję się trochę aktualizować prestę  :-\

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:59:40 pm »
Kwestia jest taka, że aktualizując wgrywasz cały nowy sklep, podmieniasz tylko kilka plików. Jeżeli zmian dokonywałeś w plikach innych niż themes, img, mails to trzeba będzie te pliki zmienić znów, bo fizyczna ich podmiana może nie przynieść skutku, gdyż ich struktura się zmienia.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline duch

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2011, 07:43:34 pm »
Nadpisujesz wszystko poza szablonem. Wybierasz w instalatorze opcję UPDATE. Po poprawnej instalacji wszystko powinno działać. Koniecznie zrób wcześniej backup.

*

MERA

  • Gość
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2011, 12:53:43 pm »
Aktualizacja PS do 1.4 nie jest taka prosta trzeba dużo kombinacji aby wszystko zadziałało.Skórka niestety nie będzie pasowała z innej wersji ,ona niby się pokazuje ale strasznie spowalnia i obciąża serwer.A co do przeniesienia bazy danych to już kombinacja na całego .Mnie udało się przenieść z PS 1.1.0.5  do PS 1.4.12 ale roboty miałem na cały dzień,i się udało.Przeniosłem 23 400 produktów ale tylko na zapasowu serwer do prób i błędów.Niestety nic lepiej nie pracuje od PS 1.1 i jest więcej skomplikowany. Mój oryginał PS 1.1.05 to www.mera.auto.pl  a do testów mam  www.mera.ilotto.pl jest to serwer dedykowany.Pozdrawiam i trochę pokombinujcie to się może uda.

*

Podemski

  • Gość
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2011, 04:37:30 pm »
MERA Ty najlepiej zostań na tej wersji 1.1 do czasu, aż wersja PHP na serwerze Ci na to nie pozwoli, ta k ją zachwalasz...

Napisz mi jakim cudem miałeś cały dzień dłubania z bazą danych skoro aktualizacja 1.1 do wersji 1.4 jest półautomatyczna? Z bazą danych nie musisz robić kompletnie nic, wszystko zrobi automat od aktualizacji.

Niestety błędy do 1.1 ludzie zgłaszają w bug trackerze do dzisiaj.

Co do pytań o aktualizacje.

1. Jeśli zmienialiście coś w plikach systemu poza katalogiem /themes/ czyli jeśli edytowaliście wygląd modułów w ich plikach .tpl, ew. jakieś elementy silnika w plikach .php to będziecie musieli to przenieść ręcznie i nie mówię tu o podmianie plików ale o wdrożeniu tych zmian na nowo.

2. Co do szablonów. Prestashop 1.4 korzysta natywnie z wersji 3 SMARTY, ale posiada także zgodność z wersją wcześniejszą czyli drugą, dla normalnego użytkownika jednak lepiej będzie wdrożyć swój szablon ze starej wersji ponownie ponieważ są duże zmiany w plikach .tpl stąd najefektywniej jest wdrożyć szablon na nowo.

3. Jeśli komuś działa sklep dobrze na wersji 1.3 to niech nie pali się od razu z aktualizacją na 1.4, warto poczekać chociaż do pierwszych poprawek wersji 1.4, które na pewno będą.

4. Jeśli ktoś posiada fatalną wersje 1.2 albo przestarzałą wersję 1.1, która korzysta chociażby z paru funkcji PHP, które mają status "deprecated" co oznacza, że w kolejnej wersji PHP tych funkcji po prostu już nie będzie to powinien o aktualizacji myśleć już teraz, powinien już teraz zarezerwować sobie troszkę czasu na przenosiny na nową wersją. Zarówno wersje 1.2 jak i 1.1 mają parę krytycznych błędów usuniętych dopiero w wersji 1.3 w tym parę łatek bezpieczeństwa wprowadzonych po audycie bezpieczeństwa oprogramowania Prestashop wykonanym przez parę francuskich firm.

5. No i po piąte. Wersja 1.4 to rewolucja. Pomijając zakupy bez rejestracji, jak i te szybkie - na jednej stronie wersja 1.4 wprowadza sporo udogodnień zarówno dla programistów (łatwiejsze rozszerzanie kodu) jak i wydajnościowe (zaawansowane cache'owanie danych, oraz optymalizacja generowania części klienckiej sklepu (front-end'u) ), po za tym jest masa przydatnych nowych możliwości, a także sporo poprawek jeśli chodzi o np. moduły lojalnościowe, komentarze, specjalne operacje na cenach produktów etc.

Posiadanie wersji 1.1, bądź 1.2 po premierze wersji 1.4 będzie jak używanie IE6,7 przy premierze IE9.


*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2011, 04:45:10 pm »
Amen
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

MERA

  • Gość
Odp: Aktualizacja 1.2.2.0 -> 1.4 lub 1.3
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2011, 09:56:17 am »
No niestety nie zgodzę się z tym automatyczną aktualizacją ,wcale nie przebiega to w idealny sposób,są kłopoty z językiem (trzeba zmienić w bazie numer )są kłopoty z bazą towarów (brak w niektórych ceny brutto i nie można tego towaru usunąć w panelu sklepu tylko w bazie), a baza w 100%wcale z 1.1.0 nie pasuje.Jeżeli chodzi o skórkę to po przeniesieniu z 1.1 na 1.4 czy 1.3 do 1.4 obciążenie serwera dochodzi do 100% i muli aż strach pomyśleć,lepiej wdrożyć na nowo dostosowaną.Następnie jest jeszcze błąd przy dodawaniu do koszyka (czas bardzo długi)Może jak wyjdzie wersja stabilna to się pokuszę ale jeszcze dam sobie spokój. Pozdrawiam i czy ktoś jeszcze to przerabiał to proszę pisać  jakieś spostrzeżenia.Na pewno się to komuś przyda.