wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl

  • 5 Odpowiedzi
  • 3855 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline A44

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl
« dnia: Luty 22, 2011, 09:46:20 pm »
Witam serdecznie.

Miło nam zaprezentować autorski moduł pozwalający na tworzenie zaawansowanego filtrowania kategorii produktów. Moduł umożliwia administratorowi sklepu ustalanie przez jakie parametry ma być filtrowana dana kategoria: atrybuty produkty, cechy, dostawców, producentów i zakres cenowy.

Przykład wykorzystania tego modułu w jednym z wykonanych przez nas sklepów: http://www.dvdfox.pl/produkty/#kategoria=74&s=1

Dodatkowo rozbudowane zostały w sklepie cechy produktów, dzięki którym można tworzyć zaawansowaną strukturę sortowania produktów o wybrane cechy. Określamy, która grupa cech ma być użyta w filtrze, istnieje możliwość określenia czy jej wartości mają się wykluczać podczas filtrowania czy nie, możliwość przydzielania ikon graficznych, sortowania wysokości na liście filtra. Wartości danej grupy cech posiadają również wiele opcji - czy mają być użyte w filtrze, czy mają pokazywać się po rozwinięciu listy (pokaż więcej), możliwość przydzielenia ikony. Dodaliśmy możliwość tworzenia szablonów cech tak aby było można nimi łatwiej zarządzać w sklepie. Cechy posiadają również wiele opcji pozwalający tworzyć z nich idealny opis produktu, dla przykładu: http://www.dvdfox.pl/filmy-blu-ray/232-klopsiki-i-inne-zjawiska-pogodowe-blu-ray-.html - z poziomu panelu administracyjnego określamy jakie cechy, jakie ikony mamy pokazać na karcie produktu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.

Pozdrawiamy, zespół A44.pl
www.a44.pl
603657288

*

Offline moris

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2011, 10:42:00 pm »

*

Offline A44

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 11:16:06 pm »
Witam ponownie.

Nie jest to przeróbka żadnego modułu - pisanie go przez naszego programistę trwało 2 miesiące. Poprawka ta nie jest tylko modułem w naszym sklepie - część modułowa pozwala na wyłączenie bądź uaktywnienie tego filtrowania. Nasze filtrowanie obejmuje bardzo dużą przebudowę struktur cech, drzewa kategorii - w którym to określa się przez co ma być ona filtrowana.

Podsyłam jpg wyglądu rozbudowy cech produktów, które są głównym i kluczowym elementem dynamicznego filtrowania.

Zdjęcie grup cech (pokazana ilość ich parametrów):
http://www.a44.pl/projekty/prestashop/strona_cech.jpg

Zdjęcie edycji danej grupy cech (pokazana ilość ich ustawień)
http://www.a44.pl/projekty/prestashop/edycjacechy.jpg


Znam dość dobrze rynek - wiem, że istnieją chyba 2 podobne moduły na zachodzie, jednak nasz ma dużo większe możliwości edycji i ustawień poszczególnych parametrów. W tamtych modułach wszelkie ustawienia wykonuje się w module, a u nas nie. W tej chwili rozbudowaliśmy filtrowanie i bardzo dużą ilość ustawień w cechach (co jest pokazane na jpg - to w nich się określa co jest w filtrze). Planujemy rozbudowę tego dodatku jeszcze o wiele innych parametrów - będzie można wybierać czy w atrybutach w filtrze mają być same ikony, czy nazwy, które atrybuty mają być w filtrze a które nie. (takie parametry mają właśnie ustawienia cech jakie dorobiliśmy).

Dla prezentacji przesyłam powyżej jpg samego spisu cech w adminie i ilości parametrów jakie one posiadają.

Nasz moduł był pisany przez około 2 miesiące przez programistę i na bieżąco rozbudowywany o kolejne elementy. Planujemy jeszcze poszerzyć jego funkcjonalność o kolejne elementy, a tym samym dać Klientom możliwość budowania bardzo zaawansowanych filtrów kategorii.

Pozdrawiam Przemysław Nowak
www.a44.pl
60367288

*

Podemski

  • Gość
Odp: Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2011, 08:37:26 pm »
Pomyślcie o SEO troszkę. Link do wyników wyszukiwania?

Sam spis produktów z kategorii to także strona nawet bez zmienionego <title>

Ale samo rozwiązanie jest ok chociaż w nowej wersji Prestashop jest już zalążek filtrowania w standardzie.

*

Offline A44

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2011, 11:00:22 pm »
Witam ponownie.

Co do seo - równorzędnie w sklepie jest standardowa wersja kategorii - w stopce jest nawet możliwość przełączenia na nią. Dzięki temu do pozycjonowania są wykorzystywane tradycyjne linki. Jak pisałem - moduł jest i będzie rozwijany i myślę, że w przyszłości pomyślimy nad dodaniem opcji Seo również w dynamicznym filtrowaniu. Dzięki za konstruktywne sugestie - to zawsze się przydaje ;)

Pozdrawiam Przemysław Nowak
www.a44.pl
603657288

 

*

Offline moris

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Nowy moduł filtrowania kategorii - A44.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2011, 09:41:43 pm »
Nawet zmienne są przekazywane w identyczny sposób w adresie URL jak w tym "podobnym module". Nie twierdzę że to to samo ale nie mam wątpliwości na czym bazowaliście  ;)