wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Serwer kei.pl zużycie cpu

  • 2 Odpowiedzi
  • 5274 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline clon

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Serwer kei.pl zużycie cpu
« dnia: Marzec 20, 2011, 10:13:35 pm »
Witam
Mam zainstalowane dwa sklepy na kei.pl ( kupdywan.pl i i-dywany.pl) gdzie pierwszy z nich raczej ciągnę ze względu iż już mam dwa na home.pl na innym oprogramowaniu postanowiłem wybrać kei również na dobre opinie.
Dzisiaj dostałem wiadomość od operatora:
Witam serdecznie,
Nasze mechanizmy monitorujące wykorzystanie parametrów serwera wykazują, że Państwa serwisy na serwerze ....kei.pl generują ponad  5% obciążenia CPU serwera referencyjnego.
Dopuszczalny, bezpieczny limit, który nie powoduje zagrożenia dla działania usług współdzielonych (pakiety hostingowe) to maksymalnie 5% obciążenia CPU serwera referencyjnego.
W przypadku przekraczania powyższego limitu, konieczne jest umieszczenie serwisów na platformie Luna z właściwymi parametrem zasobów.
[...] Uwaga! W przypadku  nie podjęcia  wspomnianych działań będziemy zmuszeni zablokować Państwu dostęp do usługi z powodu zagrożenia dla działania usług współdzielonych.

Abonament roczny LUNA od 1200 zł + VAT
obecny Biuro Extra  150 zł + VAT promocja (300 netto) transfer 500 GB m/c / 6000 GB rok

Panowie co dokładnie jest z tym z serwem, w sklepie jeszcze niema całego asortymentu ledwie minął miesiąc  a tu taki ząk czy jakiś robot się zaplatał i dziobie.

Proszę o podpowiedź sugestie czy inwestować w ten serwer. Już żałuję że nie zostałem z home.pl


 

*

Offline Marko

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Serwer kei.pl zużycie cpu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2011, 11:10:35 pm »
Dla mnie to wyciąganie kasy. Wystarczy poczytać np tu: http://www.webhostingtalk.pl/topic/4994-opinia-keipl/ nie jesteś sam:(.
Miałem kiedyś problemy podobne z cal.pl już nie mam bo zmieniłem hosting co Tobie tez radze.

*

Offline clon

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Serwer kei.pl zużycie cpu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 11:32:46 pm »
Dzięki za podpowiedź z tego wynika iż kei.pl raczej nadaje się na wizytówka firmy z prostym szablonem i nie często odwiedzanym żeby się serwer nie przegrzał.
Szkoda ze przeoczyłem te ich 5% zasobów serwera.
Zabieram zabawki i trzymam się nadal z home.pl. Po miesiącu działania sklepu grzeją się serwery to co by pomyśleć jak strona by się zbliżała do top10 POŻAR NA WAWELU.

Po przeczytaniu podesłanego wątku LUNA nie jest wyjściem