wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kurs wdrożenia szablonu html/css pod PrestaShop

  • 3 Odpowiedzi
  • 6708 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Kurs wdrożenia szablonu html/css pod PrestaShop
« dnia: Marzec 26, 2011, 06:20:13 pm »
Witam,

Czy jest jakiś kurs wdrożenia szablonu html/css pod system PrestaShop ?
Najlepiej żeby był po polsku i krok po kroku co trzeba modyfikować.

Z góry dzięki za pomoc.

*

Offline wujek_bogdan

  • Moje portfolio
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Moje portfolio:
Odp: Kurs wdrożenia szablonu html/css pod PrestaShop
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2011, 07:02:04 pm »
do wdrożenia szablonu potrzebna jest wiedza z zakresu html/css + ewentualnie absolutne podstawy php/javascript.
jeśli chodzi o html/css to polecam kurs na browsehappy.pl, a dla js jest bardzo fajny kurs podstaw na ferrante.pl.
nie znajdziesz kursu pisanego specjalnie dla presty... ponieważ taki kurs po prostu nie ma sensu. owszem w sklepach są książki na temat popularnych systemów CMS jak Joomla, czy Drupal, ale wydaje mi się, że zagłębianie się w takie lektury to strata czasu.

naukę html/css polecam jednak zacząć od mniejszych projektów, chociaż po poznaniu podstaw dokonanie prostych zmian w domyślnej templatce nie powinno stanowić większego problemu.

jeśli chodzi o samą preste, to większość rzeczy znajdziesz na wiki

//edit:
TUTAJ jest krótki tutorial jak zrobić skórkę do presty.
Moje portfolio: design.serwisamano.pl

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Kurs wdrożenia szablonu html/css pod PrestaShop
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2011, 07:13:05 pm »
Nie do końca wystarczy znajomość html/css ponieważ je znam, a mam problem trochę z wdrożeniem. Nie wiem co niektóre znaczniki znaczą w .tpl tego pytu: {if isset($js_files)} i czy je usuwać.
Najlepiej jakby to było objaśnione w takim kursie.
Nie wiem też gdzie mam modyfikować wygląd np. kategorii tego bloku po lewej stronie itp.

*

Offline wujek_bogdan

  • Moje portfolio
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Moje portfolio:
Odp: Kurs wdrożenia szablonu html/css pod PrestaShop
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2011, 07:21:24 pm »
podaj konkretne problemy, najlepiej z linkiem do wdrażanego sklepu, a postaramy się pomóc.
a przede wszystkim zainstaluj firebug, jeśli nie wiesz w którym miejscu edytować CSS.

A jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego pliku *.tpl to polecam użyć do tego total commandera. jest tam opcja wyszukiwania treści w plikach, dzięki temu z łatwością znajdziesz wybrany fragment, najlepiej szukać po unikalnych elementach, tzn komentarzach, albo nazwach ID.

Jeśli chodzi o problem ze zmiennymi, o którym piszesz to poczytaj na temat szablonów SMARTY, a TUTAJ masz listę zmiennych globalnych używanych w prestashop.
Moje portfolio: design.serwisamano.pl