wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z instalacją

  • 6 Odpowiedzi
  • 1814 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Zenon

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Problem z instalacją
« dnia: Kwiecień 26, 2011, 06:05:31 pm »
Mam problem z instalacją Presty, już raz była zainstalowana bez problemów w celach edukacyjnych.
Teraz instaluje na tym samym serwerze ale na innej domenie (również inna baza) i tak w kroku nr. 2 wszystko jest na zielono, w kroku nr. 3 baza jest ok, po kliknięciu dalej pojawia się pasek postępu w prawym górnym rogu po jakiś 20 sekundach znika ale nie przechodzi do następnego kroku. Przycisk dalej znów staje się aktywny lecz po jego naciśnięciu wyskakuje - Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks. [można zmieniać prefixy, tworzyć nowe bazy i nadal będzie tak samo]

Po ostatniej próbie instalacji baza ma rozmiar - 50.0 KB [przy innej próbie miała inny podobny rozmiar, a objawy były takie same]
Przy uruchomieniu instalatora od nowa na dole widać - wykryta zainstalowana wersja : 1.3.1.1
Jeśli spróbuje się otworzyć stronę główną wyskakuje - Invalid loadTaxZones() SQL query!


Mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje i Presta nie chce się normalnie zainstalować?

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2011, 06:08:12 pm »
Coż, czasami tak się zdarza. Ja miałem podobnie przy instalacji 1.4.0.17, ale przy 1.4.1 problem zniknął. Sklep fizycznie się instaluje, ale instalator nie pokazuje ostatniego kroku.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline Zenon

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Problem z instalacją
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 06:17:43 pm »
Ale dziwne, że dokładnie ta sama wersja wcześniej się instalowała bez problemu.
I instaluje się tylko częściowo, w bazie brakuje sporo rekordów.

*

Offline Rais

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Problem z instalacją
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 07:33:07 pm »
Miałem dzisiaj identyczny przypadek przy instalacji 1.4.1 PL.
Instalacja z kompa z Win98 + Firefox 2.x - sytuacja taka jak w pierwszym poście.
Instalacja na tej samej domenie z kompa z Win XP SP3 i Firefox 3.x przeszła bez problemu.

*

Offline Zenon

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Problem z instalacją
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:06:27 am »
Sprawdziłem różne przeglądarki - ten sam problem.
Sprawdziłem wersje Presty 1.4.1.0 - to samo.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Problem z instalacją
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:58:46 am »
A może to problem nie presty tylko serwera?

*

Offline Zenon

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Problem z instalacją
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:39:02 am »
No tylko dziwne, że w innej domenie (takie same ustawienia domen) na tym samym serwerze jest ok.

W każdym razie nie udało mi się ustalić konkretnej przyczyny, ale problem rozwiązałem wywalając całą domenę z panelu i dodając ją od nowa.