wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pomocy!

  • 4 Odpowiedzi
  • 3025 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline espabazar

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Pomocy!
« dnia: Marzec 26, 2009, 08:13:03 pm »
Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.
Rozlozylo mi prawie cały sklep na łopatki tzn, została mi tylko strona główna, a  reszta czyli wszystkie produkty w bloku Kategorie nie istnieją: http://www.passionateplanet.com
Praktycznie cala lewa strona sklepu nie dziana łącznie z blokiem informacyjnym.
Wszystko było ok. do momentu kiedy zarejestrowałam się jako klient, zrobiłam próbne zamówienie aby zobaczyć jak naliczana jest płatność za wysyłkę, a ponieważ nie grało wróciłam do ustawień, a następnie odświeżyłam stronę i.... amba.

Wczoraj na szczęście zrobiłam kopie bezpieczeństwa, ale nie wiem jak i gdzie ja załadować.

*

Offline espabazar

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2009, 07:59:42 am »
Nikt nie wie gdzie i jak wgrać kopie bezpieczeństwa?  Czyżby wszyscy mieli mój poziom wiadomości ???

*

Offline espabazar

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2009, 03:02:43 pm »
Dla zainteresowanych podaje rozwiazanie problemu, ktore otrzymalam od technikow serwera na ktorym mam sklep:
It seems that you have enabled URL rewrite for search engine
friendly URLs but you did not completed the instructions and
the htaccess file was not activated. I have done this for you and the site is again fully operational.

Po polsku po krotce:
zaznaczylam opcje "przyjazny URL" ale nie zmienilam htaccess.txt na .htaccess, gdyz zostawilam to sobie na pozniej, a pozniej zapomnialam. Efekt byl taki, ze na prawie wszystkich stronach pojawial mi sie blad 404 na białej planszy. Teraz juz wszystko gra. ;D

Jednak jak ktos wie jak i gdzie wgrywa sie kopie bezpieczenstwa to prosze napisac, moze sie przydac na przyszlosc nie tylko mnie ale i innym ktorzy tego nie wiedza.


*

Offline pawelpon

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 3
    • Specjalistyczne zawiesia, uchwyty i trawesy.
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2009, 05:07:50 pm »
Importujesz plik sql w phpmyadmin. Dla większego bezpieczeństwa proponuje robić także kopie w phpmyadmin. Kiedyś jak przywracałem bazę to zniknęły polskie znaki albo presta robi złą kopie albo phpmyadmin  :) nie pamiętam ale po wgraniu któregoś było ok  :)

*

Offline espabazar

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2009, 05:53:31 pm »
Importujesz plik sql w phpmyadmin. Dla większego bezpieczeństwa proponuje robić także kopie w phpmyadmin.

Dzieki sliczne za odpowiedz i z gory przepraszam za tempote, ale moglbys opisac ten proces troszke dokladniej?